Kaip išnaikinti skruzdėles namuose
1 Žingsnis. Identifkuokite skruzdėlių rūšį.
Pradėkite nuo skruzdėlių rūšies identifikacijos, taip galėsite sužinoti jų veisimosi įpročius ir susidarysite bendrą idėją, iš kur atsiranda skruzdėlės, kurias matote (namuose jos gali ir negyventi, o ateiti iš lauko). Galite nufotografuoti skruzdėlę ir pamėginti surasti jos rūšį internete pagal atvaizdą arba nusiųsti nuotrauką į specialistams į mokslinę įstaigą, užsiimančią kenkėjų tyrimais.
2 Žingsnis. Laikykitės švaros.
Švarūs namai – pirmoji apsaugos siena prieš skruzdėles. Nepalikite ant grindų įvairių maisto trupinių, iškart nušluostykite išpiltus gėrimus, išneškite šiukšles ir nepalikite visur išmėtytų nešvarių indų. Šie veiksmai atima iš skruzdėlių lengvus maisto šaltinius. Jei laikote naminių gyvūnų (šunų, kačių), tai aplink jų maisto dubenėlius išpurkškite acto ir vandens mišinio taip atbaidydami skruzdėles.
3 Žingsnis. Išnaikinkite skruzdėlių pėdsakus.
Jeigu matote vieną skruzdėlę, greitai jų toje vietoje pamatysite ir daugiau. Taip yra todėl, kad skruzdėlės palieka kvapnų pėdsaką savo kelyje, kad kitos gentainės galėtų jas rasti. Vis dėlto pavalymas skudurėliu šio kvapo taip paprastai nepanaikins. Vietoj to, sumaišykite 1 dalį acto su 3 dalimis vandens nedideliame purkštuvėlyje ir nupurkškite visas vietas, kuriomis matote vaikšto skruzdėlės.
Tai sustabdysite iš lauko atkeliaujančias skruzdėles, kurios nebūtinai bando įsikurti namuose, o tiesiog parsinešti maisto atgal į lauką. Tačiau actas ir vanduo neišnaikins skruzdėlių, kurios jau įsikūrė gyventi namuose. Jums reikės išnaikinti skruzdėles naudojant jauką.
4 Žingsnis. Kolonijų naikinimas.
Turbūt pirma jūsų reakcija pamačius skruzdėlę yra ją užminti ir sutrypti, tačiau neskubėkite. Aišku, jūs sunaikinsite 1 skruzdėlę, bet kiekvienai skruzdėlei, kurią matote, namie gali slėptis šimtas kitų. Pavienės, kurias matote yra skruzdėlės skautės. Jos keliauja per namus ieškodamos maisto, kurį galėtų parnešti į lizdą. Būkite gudresni už skruzdėles ir sunaikinkite visą jų koloniją.
Padėkite užnuodyto jauko tose vietose, kur pamatote keliaujančią skruzdėlę. Skruzdėlių skonis keičiasi priklausomai nuo metų laiko. Jos paprastai renkasi baltyminį maistą pavasarį ir saldumynus arba riebų maistą vasarą. Kai išsiaiškinate, ką jos labiausiai mėgsta, užberkite jauko ant atitinkamo baltyminio arba saldaus maisto ir laukite.
Tikėkite neužilgo pamatyti daugiau skruzdėlių. Tai yra gerai, nes reiškia, kad daugiau nuodų bus parnešta į pagrindinį lizdą. Nuodai bus paskleisti po visą koloniją, o jų greičiausiai paragaus ir pati Karalienė.
Skysti nuodingi masalai veikia geriausiai saldumynus mėgstančioms kolonijoms. Kitos skruzdėlės mėgsta kietą maistą. Jei per 2 savaites skruzdėlės nedingsta, reikia pakeisti masalą. Jei šis nesuveikia, laikas ieškoti pagrindinio lizdo.
5 žingsnis. Skruzdėlyno paieška.
Kartais vienintelis kelias išnaikinti skruzdėles yra lizdo sunaikinimas. Jeigu turite reikalą su medžio skruzdėlėm, turite itin paskubėti, nes jos gali padaryti struktūrinę žalą medinėms namo konstrukcijoms. Lizdo radimas gali užtrukti ir tapti nemenka detektyvine užduotimi.
Skruzdėlės dažniausiai renkasi drėgnas vietas, tokias kaip lietaus ar lašančios santechnikos pasiekiami plyšiai, langų rėmai ar durų slenksčiai. Palėpės, vonios kambariai ir lauko sienos yra pirmieji kandidatai.
Išgręžkite nedideles skyles vandens pažeistose vietose ir bandykite susekti skruzdėlių lizdą. Kai jį randate, išpurkškite tą vietą insekticidais turinčiais bifentrino, permetrino arba deltametrino (skaitykite sudėtį). Po to būtinai sutaisykite vandens nutekėjimo priežastį, kad kenkėjai nebegrįžtų. Jeigu vis dėlto lizdo nepavyksta rasti, o skruzdėlių nesumažėją, bandykite kviestis prefesionalius parazitų naikintojus. Jie apie 80% laiko praleidžia atlikdami paiešką ir žino, kur ieškoti.
6 žingsnis. Užblokuokite patekimo kelius.
Išnaikinus skruzdes namie, imkitės priemonių užtikrinti, kad jos nesugrįžtų. Užtaisykite ir užsandarinkite skyles, tada išpurkškite insekticidais aplink duris ir langus. Kaip ir minėjome, žiūrėkite, kad juose būtų bifentrino, permetrino arba deltametrino. Purkškite 10 cm pločio juosta apie įėjimo vietas, užtenka šias vietas tik sudrėkinti. Išdžiūvęs insekticidas palieka nematomą plėvelę, kuri atgraso į namus bandančius patekti kenkėjus.
Kiekvieną pavasarį purškimą pakartokite. Atminkite, kad ši priemonė tik atbaido, o ne naikina skruzdėles jau gyvenančias viduje.
7 Žingsnis. Lauko barjeras.
Jeigu skruzdės ir toliau pasirodo namuose po insekticido pavartojimo viduje prie patekimo angų, tada galite juo išpurkšti išorinę namo sieną prie pamatų maždaug 30cm pločio juosta. Šioje vietoje žiūrėkite, kad insekticidas būtų tinkamas naudoti lauke.
8 Žingsnis. Sunaikinkite sienų lizdus
Jei dažnai matote skruzdėles, ropinėjančias toje pačioje vietoje ant sienos, greičiausiai sienos viduje jos turi įsirengusios lizdą. Paieškokite mažų skylučių, per kurias skruzdėlės patenka į šiuos plyšius. Tokios vietos dažniausiai susiformuoja, kai tarp plytų nuo laiko ištrupa cementas ir susidaro įvairios ertmės. Tai pat po atšokusiu tinku. Kai randate lizdą, nupurkškite jį tiesiai su insekticidu.
9 Žingsnis. Išnaikinkite skruzdėles ir pievos.
Skruzdėlynai yra tikras galvos skausmas namų pievelėse ir gali sugadinti šventinius pasisėdėjimus gryname ore. Jeigu skruzdės pievelėje knibžda tik tam tikroje vietoje, pav. netoli takelio, insekticidu purkškite tik toje pievelės dalyje. Skystas arba granulių insekticidas veikia panašiai. Jei kenkėjai įsiveisė visoje pievoje, naudokite insekticidą, skirta laukui su aktyviaja medžiaga bifentrinu. Dažniausiai insekticidas sunakina ir kitus vabzdžius (perskaitykite instrukciją). Pirmiausia nupjaukite žolę, tada išpurkškite visą pievelės plotą. Purkšti geriausia anksti ryte arba vėlai vakare, kada skruzdėlės yra pačios aktyviausios. Jei po 6 savaičių skruzdės neišnyko, purškimą pakartokite (insekticidai paprastai veikia iki 6 savaičių). Jie nesunaikins visų iki vienos skruzdėlės, bet tikrai pašalins didžiąją dalį ir sustabdys skruzdėlynų statybas.
10 Žingsnis. Pašalinkite palankias prieglobsčio vietas
Kai po pirmojo etapo išnaikinate didžiąją dalį skruzdėlių nesustokite ir imkitės priemonių, kad jos nesugrįžtų. Apkarpykite krūmus ir medžius, augančius netoli namo sienų ir galinčių tapti tiltais skruzdėlėms patekti į vidų. Išlaikykite 7-15cm atstumą nuo žemės iki sienų apdailos, kad skruzdėlės nesiveistų susiformuojančiose užuovėjose. Suformuokite dirvožemio nuolydį nuo sienų kraštų.Venkite sukrauti malkas žiemai prie namo sienos, nes taip sukursite idealias sąlygas įsikurti skruzdėlėms.
Skruzdėlės mėgsta ręsti skruzdėlynus plikuose žemės lopinėliuose arba po nudžiūvusia žolės dalimi. Palaikykite vejas sveikas ir esant išdžiūvusiems plotams užsodinkite juos naujai.
Susiję įrašai:
- Kaip Išnaikinti Peles, Žiurkes Ir Kitus Kenkėjus?
- Apsauga Nuo Vabzdžių (Uodai, Moskitai, Skruzdėlės)
- Kaip Efektyviai Sutaupyti Namuose
- Kaip Naikinti Tarakonus
- Prieskonių Auginimas Namuose
- Apšvietimas Namuose. Valymas
Paslaptingi namai
Ivertinti:
- kaip isnaikinti skruzdeles siltnamyje, kaip naikinti skruzdeles, lauko skruzdeliu naikinimas, naminiu skruzdeliu naikinimas, skruzdeliu naikinimas, skruzdeliu naikinimas darze, skruzdeliu naikinimas kambaryje, skruzdeliu naikinimas namie, skruzdeliu naikinimas namu salygomis