Apšvietimas Namuose. Valymas

lemputeNet gražiausi baldai bei apmušalai atrodys blankiai, jei bus apmusijusi elektros lemputė, jos šviesa vos prasiskverbs pro dėmėtą stiklinį ar šilkinį gaubtą.

Elektros lemputes reikia valyti drėgna kempine, pamirkyta vandenin su stiklo valymo priemonės priemaiša. Po to nušluostyti sausu skudurėliu. Tik neužmirškite prieš tai išjungti šviesą. Galima jas valyti ir denatūruotu spiritu. Matines lemputes geriau valyti prapjautu svogūnu, po to nušluostyti drėgnu skudurėliu ir išdžiovinti. Turbūt nedaugelis žino, kad lemputės gali ne tik šviesti, bet ir skleisti malonius kvapus. Jei lemputę ( prieš tai išjungę srovę ) apipurškime kvapniu tualetiniu vandeniu ar kvepalais, ji uždegta kelias valandas skleis malonų kvapą.

Šilkinius, kretoninius ir kitokių audinių gaubtus reikia valyti dulkų siurbliu. Dėmės šalinamos specialiais skysčiais minėtų audinių valymui. Jeigu jie labai nešvarūs, o naujų neturite, išplaukite juos neetiliuotu benzinu kieme, balkone ar prie atviro lango. Žinoma, būkite atsargūs su ugnimi.

Sunkiau išvalyti gobtuvus, nupintus iš ryžių šiaudelių bei rafijos ( tokia palmė ) pluošto. Reikia labai atsargiai kempine ar skudurėliu, pamirkytu piene ar sūriame vandenyje, šluostyti pynimo kryptimi, o vėliau nušluostyti sausu skudurėliu. Pintiniai vytelių gaubtai valomi minkštu šepetėliu, pamirkytu sodos tirpale ( 2 šaukšteliai 1 l vandens ).

Jei gaubtas nupintas iš nendrių, valyti dera šepetėliu ir 15 proc. vandenilio peroksido mišiniu, pridėjus citrinos sulčių ( 1 l vandens , 4 šaukštai vandenilio peroksido, tiek pat citrinos sulčių ). Nuvalius nušluostyti sausu skudurėliu. Kad gaubtas mažiau teptųsi, nulakuokite bespalviu laku.

Pergamentinius gaubtus pradžioje reikia nuvalyti dulkių siurbliu, po to nušluostyti vandens ir valomųjų skysčių tirpale pamirkytu drėgnu skudurėliu. Tai padarius, nedelsiant nusausinti švariu skudurėliu. Labai nešvarias vietas galima išvalyti trintuku. Kad pergamentinis gaubtas atgautų pirmykštį grožį, jį reikia dar nuvalyti minkštu dantų šepetėliu ir ricinos aliejumi. Aliejaus reikia labai plono sluoksnio, kad nesusidarytų nuotekų.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy