Papuošalai Ir Jų Valymas

auksinis ziedasPapuošalaiaukso, platinos, brangakmenių, deja , taip pat ne amžino spindesio – po kiek laiko jie praranda pirmykštį savo grožį. Kad jis kuo ilgiau būtų išsaugotas, papuošalai turi gulėti specialioje dėžutėje, suvynioti į ploną popierių ar šilko skiautę, nesitrinti tarpusavyje. Tik karoliai iš tikrųjų koralų nemėgsta kitų papuošalų kaimynystės ir laikytini nors ir ne puošnioje, bet atskiroje dėžutėje.

Jei auksinė grandinėlė labai nešvari, prarado blizgesį, paimkite nedidelį siaurą stiklinį indelį, įberkite 50 gramų muilo drožlių, 5 gramus sodos (vietoj jos galima įlašinti kelis lašus amoniako), užpilkite šiltu vandeniu ir įdėkite auksinę grandinėlę. Po to uždenkite dangteliu ir 1-2 min. Energingai pakratykite. Išimtą grandinėlę gerai išplaukite tekančio šilto vandens srovėje ir išdžiovinkite. Jei norite, kad ji vėl gražiai spindėtų, akimirkai panardinkite į denatūruotą spiritą , paskui nuvalykite zomšos skiaute. Auksinę grandinėlę galima nuvalyti ir kietėjančios duonos minkštimu.

Sages ir žiedus su brilijantais ir deimantais, jei jie neišimami, reikia valyti šiltu muilinu vandeniu mažu minkštu šepetėliu. Safyrai, rubinai, smaragdai neplaunami karštu vandeniu, nes jis kenkia. Galima panardinti 10- 15 min. Į drungną muiliną vandenį ir po to atsargiai nuplauti minkštu šepetėliu arba valyti spiritu.

karoliai verinys

Turkiai ir koralai valomi drungname vandenyje, kuriame yra truputis sodos, po to – minkštu šepetėliu ir išdžiovinami ant rankšluosčio. Negalima jų valyti spiritu.

Perlus aukso ir platinos aptaisuose išvalyti nelengva. Jei nežinome, ar tai naturalūs, ar dirbtiniai, geriau nuvalyti sausu šepetėliu ir nušluostyti šilkiniu skudurėliu.

Opalai taip pat valomi sausu šepetėliu. Jei papuošale yra įvairūs brangakmeniai, reikia valyti pačiu delikačiausiu būdu – kaip perlus.

Paauksuotą bižuteriją reikia valyti labai atsargiai ir netrinti jos, nes galima pažeisti ploną aukso sluoksnį. Jei ji nešvari, nušluostykite minkštu skudurėliu, sumirkytu muiliname vandenyje. Geriau valyti pasūdytomis citrinos sultimis. Paauksuotus dirbinius reikia saugoti nuo kvepalų, nes jų lašas gali sunaikinti paauksavimo sluoksnį.

Susiję: Kaip nuvalyti sidabrą namuose

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy