Papuošalų valymas. Valymo Būdai

no names anymoreNamuose dirbkite be žiedų ir apyrankių, nes poliruotas žiedo, brangakmenio ar apyrankės paviršius gali susibraižyti ir prarasti blizgesį. Auksinius papuošalus nusiimkite ir tada, kai naudojate kosmetiką – tepalus, kremus, kuriuose yra gyvsidabrio ir jo druskų. Gyvsidabris ne tik keičia aukso spalvą, palieka ant jo paviršiaus baltų dėmių, bet ir jį ardo.

Jeigu auksiniai papuošalai su akutėmis apsitrynė ir neblizga, nuplaukite juos vandenyje su amoniaku ( 6 lašai amoniako stiklinei vandens ). Po to perplaukite švariu vandeniu ir nušluostykite flaneline skiaute.

Jeigu norite nuvalyti auksinį žiedą, auksinę apyrankę arba grandinėlę, patepkite papuošalą lūpų dažais, paskui, keisdami tamponus, švariai nutrinkite. Nešvarius aukso papuošalus panardinkite į muiliną vandenį ir atsargiai trinkite minkštu dantų šepetėliu, ypač vietas prie susegimo.

Auksinę grandinėlę įmeskite į butelį ir plaukite muilinu vandeniu lengvai kratydami butelį. Žieduose dulkės ir nešvarumai daugiausia susikaupia po akutėmis. Apvyniokite degtuką vatos gabaliuku, pavilgykite jį į odekoloną, gliceriną ar magnezijos su amoniako spirito mišinį ir rūpestingai valykite žiedo akutę ir jos įtvarą. Po to žiedą blizginkite flanele. Jokiu būdu įtvaro nekrapštykite aštriais daiktais.

Auksinis žiedas arba auksiniai auskarai labiau blizgės, kai juos palaikysite pasaldintame vandenyje.

Sidabriniai papuošalai oksiduojasi nuo ore esančių šarmų, rūgščių sieros junginių. Žmogaus kūno prakaitas taip pat išskiria tam tikras rūgštis. Dėl šių ir kitokių priežasčių papuošalai ( ir stalčiuose laikomi stalo įrankiai ) patamsėja. Tamsias apnašas galite pašalinti taip: papuošalą nuplaukite muiluotu vandeniu, paskui nuvalykite minkšta šluoste, suvilgyta amoniako ir dantų miltelių ( kreidos ) mišiniu, tada perplaukite šiltu vandeniu ir nušluostykite.

Antica Murrina - Murano NecklaceKITAS PANAŠUS VALYMO BŪDAS : į dantims valyti pastą arba miltelius įlašinkite kelis lašus amoniako ir švelniai valykite vilnone medžiagos skiaute. Po to kita vilnone skiaute nublizginkite. Nuvalytus auskarus būtina dezinfekuoti spiritu.

Sidabriniams papuošalams valyti vartojami ir specialūs skysčiai, kuriuos gamina pramonė. Koralų karolius valykite alyvų aliejumi. Padažę pirštą į aliejų, lengvai patrinkite kiekvieną karoliuką. Po kelių minučių nušluostykite minkšta šluoste.

Kad nuo madingų metalo papuošalų ant drabužių neliktų tamsių dėmių, kitą pusę patepkite nagų laku. Varinius papuošalus valykite kreidos ir amoniako mišiniu. Kartais pakanka juos patrinti sausa vata, ir variniai papuošalai vėl ims blizgėti.

Jeigu dramblio kaulo dirbiniai pagelto arba atsirado dėmių, pamerkite juos 10 min. Į silpną chlorkalkių skiedinį. Paskui atsargiai patrinkite minkšta šluoste. Medinių papuošalų neplaukite, o tiktai nušluostykite flanele. Jų nečiupinėkite riebaluotomis arba kremu išteptomis rankomis – liks dėmės.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 5.00 out of 10)
Loading...
  1. , , ,
Komentarų nėra. Būkite pirmas

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy