Papuošalų Laikymas ir Priežiūra

auksiniai papuosalaiNamuose dirbkite be žiedų ir apyrankių, nes poliruotas žiedo, brangakmenio ar apyrankės paviršius gali susibraižyti ir prarasti blizgesį.

Auksinius papuošalus nusiimkite ir tada, kai naudojatės kosmetika — tepalais, kremais, kurių sudėtyje yra gyvsidabrio ir jo druskų. Gyvsidabris ne tik keičia aukso spalvą, palieka jo paviršiuje baltų dėmių, bet ir ardo jį.

Jeigu auksiniai papuošalai su akutėmis apsitrynė ir neblizga, nuplaukite juos vandenyje su amoniaku (6 lašai amoniako stiklinei vandens), po to perplaukite švariu vandeniu ir nušluostykite flaneline skiaute.

Dėmių auksinių papuošalų paviršiuje gali atsirasti nuo jodo. Jas nesunkiai pašalinsite panardinę kelioms minutėms papuošalą į natrio hiposulfito tirpalą, kurį naudoją fotografai (šaukštelis stiklinei vandens). Paskui perplaukite švariu vandeniu ir sausai nušluostykite flaneline skiaute.

Jeigu norite nuvalyti auksinį žiedą, auksinę apyrankę arba grandinėlę, tai patepkite lupų dažais, paskui, keisdama tamponus, švariai nutrinkite.

Patamsėję auksiniai dirbiniai vėl blizgės, kai patamsėjusias vietas nutrinsite acte sumirkytu medžiagos gabalėliu. Patamsėjusi auksuotų gaminių paviršių galima atnaujinti atsargiai trinant šluoste, suvilgyta šiuo mišiniu: šaukštas 8% natrio nipochlorito tirpalo ir kiaušinio baltymas.

Auksinis žiedas; arba auksiniai auskarai labiau blizgės, kai juos palaikysite pasaldintame vandenyje.

Dabar madingi sidabriniai papuošalai. Bet ilgainiui jie patamsėja. Tamsias apnašas nuo sidabro galite pašalinti šitaip: nuplaukite papuošalą muiluotu vandeniu, paskui nuvalykite minkšta šluoste, suvilgyta amoniako ir dantų miltelių (kreidos) mišiniu, po to perplaukite šiltu vandeniu ir nušluostykite.

Koralų karoliukus valykite alyvų aliejumi. Padažę pirštus į aliejų, lengvai patrinkite kiekvieną karoliuką. Po kelių minučių nušluostykite minkšta šluoste.

Varinius papuošalus valykite kreidos ir amoniako mišiniu. Kartais pakanka juos patrinti sausa vata, ir variniai papuošalai vėl blizga.

Jeigu dramblio kaulo dirbiniai pagelto arba atsirado dėmių, tai pamerkite juos 10 minučių į silpną chlorkalkių skiedinį. Paskui atsargiai patrinkite minkšta šluoste.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy