Knygų Laikymas, Priežiūra. Knygų spintos.

knygu lentynaKai kuriose knygų spintose knygos būna sustatytos į dvi eiles. Prireikus antroje eilėje esančios knygos, dažnai tenka perversti daug knygų, kol pavyksta ją surasti. Nepagailėkite laiko ir sudarykite kiekvienos lentynos knygų sąrašą. Knygos surašomos iš kairės į dešinę ta tvarka, kokia jos sustatytos. Naudodamiesi sąrašu iškart surasite reikalingą knygą.

Knygas sustatykite į negilias lentynas. Jos pagyvina sieną ir nesumažina kambario.

Jeigu norite atnaujinti odines knygų nugarėles, tai patrinkite jas vilnonio audinio skiaute, suvilgyta plaktu kiaušinio baltymu.

Rašalo dėmę iš knygos ar sąsiuvinio galima išimti vandenilio peroksidu, įlašinus į jį 2—3 lašus amoniako. Be to, šias dėmes galima išimti citrinos sultimis arba citrinos rūgštimi. Jeigu neišnyksta, tai reikia jas išimti hiposulfitu.

Šviežias dėmes galite išimti karšta laidyne per ploną sugeriamąjį, popierių. Jeigu tai nepadeda, dėmę (pabarstykite kreida, uždenkite baltu popieriumi ir pakaitinkite karšta laidyne.

  • Riebalų ir tepalo dėmes paraštėse galima išimti benzinu arba benzino ir kreidos tyrele. Kai išdžius, atsargiai nuvalykite lapą.
  • Patrynus popierių šviežios duonos gumulėliu, išnyksta nešvariai, pirštų ir pieštuko pėdsakai.

Jeigu knyga pradeda pelyti, tai išdžiovinkite ir išvėdinkite ją, po to dėmes patrinkite 2—3% formalino tirpale suvilgytu vatos gniužulėliu.

knygu lentynaJeigu pelėsiai vėl pasirodė, tą vietą patepkite vandenio peroksidu įkloję tarp valomojo ir kito lapo storo popieriaus.; Vandenilio peroksido perteklių nusausinkite sugeriamuoju popieriumi. Operaciją pakartokite keliskart.

Jeigu perplyšo knygos lapas, tai kraštuose suklijuokite jį permatomu popieriumi. Taip pat įklijuokite ir iškritusį lapą.

Jeigu knygų spintos (ar bufeto) stiklas sunkiai „vaikšto”, tai apatinį jo lizdą patepkite vašku.

Dėmes iš nelakuotos medienos galima išvalyti soda. Įtrinkite ja paviršių, po to nuvalykite drėgnoku skudurėliu.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy