Sodinimo Kalendorius 2012

Naujas 2013 metų sodinimo kalendorius.

Pateikiame sodinimo kalendorių 2012 metams. Sodinimo kalendorius 2012 metams sudarytas remiantis mėnulio fazėmis minučių tikslumu. Sėdami ir sodindami daržoves ir kitus augalus rekomenduojamomis dienomis padidinsite tikimybę užauginti geresnį derlių rudenį.

Sodinimo kalendorius pagal mėnesius:

Pasirinkite mėnesį

First Seeds Planted - Spinach Likes it CoolKovo mėnesį sėjame sėklas šiltnamiuose, o kovo pabaigoje ir balandžio pradžioje – daiginimui skirtas sėklas. Paskutinį kovo dešimtadienį galima pradėti daiginti ankstyvąsias bulves. Augalai, kurių vaisiai yra po žeme. Pomidorus, agurkus, kopūstus ir kitas daržoves reikia sėti ir sodinti per priešpilnį, visus šakniavaisius (ridikėlius, burokus, ropes, bulves ir kitus) – per delčią. Ši taisyklė galioja ir šiltnamiams.

Ankstyvosios bulvės. Jeigu norite jau gegužę turėti bulvių, tuo reikia pradėti rūpintis kovą. Sodinimui parenkamos didelės, nepažeistos bulvės. Dvi savaites jas laikome šviesioje vietoje, kad akutės imtų želti. Žemę sėjai pasirengiame iš rudens. Ją turi sudaryti viena dalis priemolio ir po dvi dalis smėlio ir durpių. Galima įdėti pelenų, kurie neutralizuos dirvos rūgštis ir padidins kalio kiekį. Nedidelis kalio perteklius leis bulvėms greičiau sunokti. Bulves sodiname kovo pabaigoje į nedidelius polietileno maišelius (arba į standžias pieno produktų pakuotes). Laistome saikingai. Balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje bulves perkeliame į dirvą po plėvele. Nusistovėjus šilumai dangą nuimame. Toliau, kaip paprastai, kaupiame, ravime ir vasaros pradžioje ant jūsų stalo jau garuos šviežios bulvės.

Kovas

Kovo 1 d. ir 2 d. (iki 18.08 val.) Mėnulis Dvyniuose.
Pupelės, žirniai vikiai, lęšiai.

harvest: enormous cucumberKovo 2 d. (nuo 18.08 val.), 3 d., 4 d. ir 5 d. (iki 02.17 val.) Mėnulis Vėžyje. Pavasarinis šildomas šiltnamis: sėjame ankstyvuosius pomidorus, kuriuos auginsime atviroje dirvoje, taip pat pipirus, baklažanus, arbūzus, moliūgus, kopūstus, pipirnes, porus, sėjamąsias salotas. Sėjame agurkus, kuriuos auginsime darže. Šparagai. Sėjame serenčius, godecijas, petunijas, kvapiuosius pelėžirnius, nasturtes, chrizantemas ir gvaizdūnes, skirtas daiginimui atviroje dirvoje. Po danga ant biokuro daiginame baltagūžius, žiedinius ir Briuselio kopūstus, krapus, špinatus. Grybai.

Kovo 5 d. (nuo 02.17 val.), 6 d. ir 7 d. (iki 06.26 val.) Mėnulis Liūte. Sėjame saulėgrąžas.

Kovo 7 d. (nuo 06.26 val.), 8 d. ir 9 d. (iki 07.50 val.) Mėnulis Mergelėje. Kovo 8 d. (12.39) — pilnatis. Palankus metas sodinti ir persodinti kambarinius augalus. Geras laikas sėti ir sodinti daiginimui skirtas daržoves ir ypač gėles.

DELČIA

Kovo 9 d. (nuo 07.50 vai.), 10 d. ir 11 d. (iki 08.23 vai.) Mėnulis Svarstyklėse. Sodiname kopūstus, sėjame arbūzines kultūras, sėjamąsias salotas, krapus ir petražoles, sojas, saulėgrąžas, gėles; baklažanus, aguročius, patisonus, pupeles, žirnius, pupas; slyvas, abrikosus.

Kovo 11d. (nuo 08.23 val.), 12 d. ir 13 d. (iki 09.53 vai.) Mėnulis Skorpione. Sodiname kopūstus, sėjame arbūzines kultūras, sėjamąsias salotas, krapus ir petražoles, sojas, saulėgrąžas, gėles; baklažanus, aguročius, patisonus, pupeles, žirnius, pupas; slyvas, abrikosus.

Kovo 13 d. (nuo 09.53 val.), 14 d. ir 15 d. (iki 13.23 val.) Mėnulis Šaulyje. Ropiniai svogūnai, ridikai, česnakai, cikorijos, kardamonas; abrikosai, vyšnios, slyvos, obelys; kultivuojame ir ariame dirvą, apkaupiame augalus.

Kovo 15 d. (nuo 13.23 val.), 16 d. ir 17 d. (iki 19.11 val.) Mėnulis Ožiaragyje. Bulvės (atsargoms), ropės, griežčiai, burokai (atsargoms); svogūnai (atsargoms), topinambai, svogūninės gėlės; abrikosai, vyšnios, slyvos, svarainiai, kriaušės; tinka genėti jaunus ūglius ir nereikalingas šakas.

Kovo 17 d. (nuo 19.11 val.), 18 d., 19 d. ir 20 d. (nuo 03.04 val.) Mėnulis Vandenyje. Nevaisingos dienos. Nieko nesėti ir nesodinti!

Kovo 20 d. (nuo 03.04 val.), 21 d. ir 22 d. (iki 12.56 val.) Mėnulis Žuvyse. Tinka laistyti ir tręšti augalus.

Kovo 22 d. (nuo 12.56 val.), 23 d., 24 d. ir 25 d. (iki 00.43 val.) Mėnulis Avine. Kovo 22 d. (17.39 val.) -jaunatis. Nevaisingos dienos. Geriau nieko nesėti.

PRIEŠPILNIS

Kovo 25 d. (nuo 00.43 val.), 26 d. ir 27 d. (iki 13.42 val.) Mėnulis Jautyje. Geriausias laikas sodinti! Visi šiomis dienomis pasodinti augalai labai gerai augs, ypač ne šakniavaisiai. Pavasariniame šildomame šiltnamyje arba šiltlysvėje sodiname žiedinius kopūstus (kai turi 5—6 tikruosius lapelius, tai yra 40-45 dienų). Dengiame plėvele. Daiginame ankstyvuosius ir vėlyvuosius baltagūžius, taip pat Briuselio kopūstus ir kinines salotas, sėjame krapus, špinatus, tuščialaiškius česnakus ir svogūnus laiškams. Sėjamosios salotos, rūgštynės, soja, artišokas, žirniai, pupelės, pupos, agurkai ir pomidorai (mėsingų rūšių), moliūgai, šparagai; abrikosai, slyvos, vyšnios, svarainiai, trešnės, kriaušės, šaltalankiai, šermukšniai, erškėtrožės, obelys. Tręšiame dirvą. Grybai.

Kovo 27 d. (nuo 13.42 val.), 28 d., 29 d. ir 30 d. (iki 02.06 val.) Mėnulis Dvyniuose. Porai, sėjamosios salotos, pankoliai, braškės, krapai ir petražolės. Sėjame pupelės ir lęšius.

Kovo 30 d. (nuo 02.06 val.) ir 31 d. Mėnulis Vėžyje. Idealus laikas beveik visoms daržovėms. Sėjame vienmetes gėles. Dalijame bijūnų, irisų, flioksų, chrizantemų ir panašių daugiamečių gėlių šakniagumbius. Sodiname skiepūglius, kad įsišaknytų, apkaupiame krūmų atlankas. Sėjame, sodiname ir persodiname arbūzus, melionus, moliūgus, kopūstus, kukurūzus, pipirnes, porus ir sėjamąsias salotas, agurkus, saldžiuosius pipirus, pomidorus, krapus, petražoles, rūgštynes, garstyčias, soją, aguročius, artišokus, šparagus, patisonus, žirnius, pupeles, pupas, baziliką, melisą, kmynus, cikorijas, rozmariną, mairūną, mėtą, koriandrą. Agrastai, šaltalankiai, putinai, serbentai, avietės, erškėtuogės; sėjame ir persodiname gėles, skiepijame augalus, tręšiame ir laistome dirvą. Grybai.

Balandis

Metas daiginti šiltnamiuose ir atviroje dirvoje auginamas kultūras. Šiltnamiuose nuimame žalumynų derlių ir iškart pradedame auginti daigus atvirai dirval. Daigus retiname mėnesio gale. Balandžio pabaigoje galima sėti morkas, žalumynus, ridikus, žirnius, pupas, ankstyvuosius kopūstus. Tose vietose, kur žemė įšilo, galima sodinti sudaigintas bulves. Šį mėnesį į iš anksto paruoštą žemę iki vegetacijos pradžios reikėtų pasodinti medžius ir krūmus.
Iš vaiskrūmių sodiname avietes, putinus, šaltalankius, agrastus. Kol nesprogo pumpurai, profilaktiškai dezinfekuojame krūmus, skiepijame vaismedžius (taip pat laukinius).

PRIEŠPILNIS

Balandžio 1 d. (iki 11.35 val.) Mėnulis Vėžyje. Idealios sąlygos beveik visoms daržovėms. Sėjame vienmetes gėles. Dalijame bijūnų, irisų, flioksų, chrizantemų ir panašių daugiamečių gėlių šakniagumbius. Sodiname skiepūglius, kad įsišaknytų, apkaupiame krūmų atlankas. Sėjame, sodiname ir persodiname arbūzus, melionus, moliūgus, kopūstus, kukurūzus, pipirnes, porus ir sėjamąsias salotas, agurkus, saldžiuosius pipirus, pomidorus, krapus, petražoles, rūgštynes, garstyčias, soją, aguročius, artišokus, šparagus, patisonus, žirnius, pupeles, pupas, baziliką, melisą, kmynus, cikorijas, rozmariną, mairūną, mėtą, koriandrą. Agrastai, šaltalankiai, putinai, serbentai, avietės, erškėtuogės; sėjame ir persodiname gėles, skiepijame augalus, tręšiame ir laistome dirvą. Grybai.

Balandžio 1 d. (nuo 11.35 val.), 2 d. ir 3 d. (iki 16.52 val.) Mėnulis Liūte. Nerekomenduojama sėti, sodinti ar persodinti. Skiname šalpusnių žiedus ir lapus.

Balandžio 3 d. (nuo 16.52 val.), 4 d. ir 5 d. (iki 18.31 val.) Mėnulis Mergelėje. Sėjame vienmetes gėles. Sodiname tikrųjų gvazdikų (110 dienų), kvapiojo pelėžirnio (30 dienų) daigus. Dalijame bijūnų, irisų, flioksų, chrizantemų ir panašių daugiamečių gėlių šakniagumbius.

Balandžio 5 d. (nuo 18.31 val.), 6 d. ir 7 d. (iki 18.17 val.) Mėnulis Svarstyklėse.

Balandžio 6 d. (22.18 val.) – pilnatis. Atviroje dirvoje sodiname ankstyvąsias bulves, krapus, petražoles ir grūdines kultūras. Skiepijame medžius ir krūmus. Sėjame vienmetes gėles.

DELČIA
Balandžio 7 d. (nuo 18.17 val.), 8 d. ir 9 d. (iki 18.11 val.) Mėnulis Skorpione. Laistome ir tręšiame augalus. Po danga sėjame žirnius, pupas, pupeles ir soją. Atviroje dirvoje sėjame arbūzines kultūras, moliūgus, baklažanus, aguročius, patisonus, krapus ir petražoles, saldžiuosius ir aitriuosius pipirus, česnaką, svogūnus laiškams, agurkus ir pomidorus, šparagus, rozmarinus, melisą; sodiname juoduosius serbentus, avietes, agrastus; skiepijame, tręšiame ir laistome augalus; sėjame tuščialaiškius česnakus, ropinius svogūnus, sėjamąsias salotas, apvaliuosius ridikėlius, ropes, krienus, česnakus. Labai geras laikas sodinti grybus.

Balandžio 9 d. (nuo 18.11 val.), 10 d. ir 11 d. (iki 20.01 val.) Mėnulis Šaulyje. Atviroje dirvoje sėjame svogūnus, apvaliuosius ridikėlius; krienus; česnakus; sodiname medžius ir krūmus; braškių ūsus; ankstyvąsias bulves; ropinius svogūnus (atsargoms).

Balandžio 11d. (nuo 20.01 val.), 12 d., 13 d. ir 14 d. (iki 00.47 val.) Mėnulis Ožiaragyje. Pavasariniame šiltnamyje ar šiltlysvėje sėjame pupeles, sodiname pipirų daigus (60—70 dienų); po danga sėjame moliūgus, aguročius, pati-sonus; ankstyvuosius ir vidutinio ankstyvumo baltagūžius ir žiedinius kopūstus. Geras laikas sodinti bulves, skirtas žiemai, taip pat ropes, griežčius, burokus; svogūnines gėlės.

Balandžio 14 d. (nuo 00.47 val.), 15 d. ir 16 d. (iki 08.37 val.) Mėnulis Vandenyje. Nevaisingos dienos. Nieko nesėjama ir nesodinama! Genime ūglius ir braškių ūsus.

Balandžio 16 d. (nuo 08.37 val.), 17 d. ir 18 d. (iki 18.58 val.) Mėnulis Žuvyse. Laistykite ir genėkite medžius. Sodiname ankstyvąsias bulves, ropes, braškes, griežčius, morkas, ridikėlius, topinambus. Apkaupiame ir nugenime šalutinius ūglius.

Baby CarrotsBalandžio 18 d. (nuo 18.58 val.), 19 d., 20 d. ir 21 d. (iki 07.04 val.) Mėnulis Avine. Šiuo metu geriau nieko nesėti ir nesodinti. Tinkamas laikas genėti ir formuoti medžius ir krūmus; išpjauti ligotas, išdžiuvusias ir pažeistas šakas; retinti pirmamečius vaiskrūmių ūglius. Gudobelė, erškėtis.

Balandžio 21 d. (nuo 07.04 val.), 22 d. ir 23 d. (iki 20.04 val.) Mėnulis Jautyje.

Balandžio 21 d. (10.20 val.) – jaunatis. Geriausias laikas sodinti, išskyrus jaunaties diena. Visi šiuo metu pasodinti augalai, ypač ne šakniavaisiai, puikiai augs. Pavasariniame šildomame šiltnamyje sodiname žiedinių kopūstų, turinčių 5—6 tikruosius lapelius (40-45 dienų) daigus. Po danga sėjame ankstyvuosius ir vidutinio ankstyvumo baltagūžius, taip pat žiedinius ir Briuselio kopūstus, krapus, špinatus, petražoles, tuščialaiškius česnakus ir svogūnus laiškams; sėjamąsias salotas, rūgštynes, soją, ar-tišokus, žirnius, pupeles, pupas, agurkus ir pomidorus (mėsingų rūšių), moliūgus, šparagus. Abrikosai, slyvos, vyšnios, svarainiai, trešnės, kriaušės, šermukšniai, erškėtrožės, obelys. Tręšiame dirvą. Grybai.
PRIEŠPILNIS
Balandžio 23 d. (nuo 20.04 val.), 24 d., 25 d. ir 26 d. (iki 08.41 val.) Mėnulis Dvyniuose. Porai, sėjamosios salotos, pankoliai, braškės, krapai ir petražolės. Sėjame pupeles ir lęšius.
Balandžio 26 d. (nuo 08.41 val.), 27 d. ir 28 d. (iki 19.10 val.) Mėnulis Vėžyje. Idealus metas beveik visoms daržovėms. Sėjame vienmetes gėles. Dalijame bijūnų, irisų, flioksų, chrizantemų ir panašių daugiamečių gėlių šakniagumbius.

Sodiname skiepūglius, kad įsišaknytų, apkaupiame krūmų atlankas. Sėjame, sodiname ir persodiname arbūzus, melionus, moliūgus, kopūstus, kukurūzus, sėjamąsias salotas, porus, agurkus, saldžiuosius pipirus, pomidorus, krapus, petražoles, rūgštynes, garstyčias, soją, baklažanus, aguročius, artišokus, patisonus, žirnius, pupeles, pupas, baziliką, melisą, kmynus, cikorijas, rozmariną, mairūną, mėtas, koriandrą. Agrastai, šaltalankiai, putinai, serbentai, avietės, erškėtuogės. Sėjame ir persodiname gėles, skiepijame augalus, tręšiame ir laistome dirvą. Grybai.

Balandžio 28 d. (nuo 19.10 val.), 29 d. ir 30 d. Mėnulis Liūte. Nerekomenduojama nieko sėti, sodinti ar persodinti. Renkame šalpusnio žiedus ir lapus. Tvarkomės sode.

Gegužė

Šį mėnesį visu tempu vyksta darbai atviroje dirvoje. Kuo anksčiau pasodinkite svogūnus, pasėkite žirnius, rūgštynes, sėjamąsias salotas, ropes, ridikus, griežčius, morkas, petražoles, krapus, ridikėlius. Mėnesio gale sėjamos šilumą mėgstančios daržovės (agurkai, pupelės, burokėliai, aguročiai).

Sudaigintos daržovės gegužę persodinamos į nuolatinę augimvietę, bet dar apdengiamos.

Ankstyvąsias bulves reikia pasodinti iki gegužės 5 dienos.

Sode baigiame sodinti, genėti ir skiepyti (kol neišsprogo pumpurai) jaunus medžius ir krūmus.

PRIEŠPILNIS
Gegužės 1 d. (iki 02.02 val.) Mėnulis Liūte. Nerekomenduojama sėti. sodinti ar persodinti. Renkame šalpusnio žiedus ir lapus. Tvarkomės sode.

Gegužės 1 d. (nuo 02.02 val.), 2 d. ir 3 d. (iki 05.03 val.) Mėnulis Mergelėje. Sėjame vienmetes gėles. Sodiname tikrųjų gvazdikų (110 dienų) ir kvapiųjų pelėžirnių (30 dienų) daigus. Dalijame bijūnų, irisų, flioksų, chrizantemų ir panašių gėlių šakniagumbius.

Gegužės 3 d. (nuo 05.03 val.), 4 d. ir 5 d. (iki 05.19 val.) Mėnulis Svarstyklėse. Atviroje dirvoje sodiname ankstyvuosius ir vidutinio ankstyvumo baltagūžių (35-40 dienų) ir žiedinių kopūstų daigus; taip pat chrizantemų (40-45 dienų), žioveinių ir flioksų (55—65 dienų) daigus. Sodiname ir persodiname vaismedžius ir vaiskrūmius bei dekoratyvinius medžius ir krūmus. Po danga ant biokuro sodiname pomidorų ir agurkų daigus, pasėjame pupeles.

Gegužės 5 d. (nuo 05.19 val.), 6 d. ir 7 d. (iki 04.38 val.) Mėnulis Skorpione.

Tomates cerisesGegužės 6 d. (06.35 val.) — pilnatis. Po danga ant biokuro sodiname moliūgų, aguročių ir patisonų daigus. Atviroje dirvoje sodiname bulves, daržovių daigus, sodiname ir persodiname vaiskrūmius, sodiname kopūstų, pomidorų, agurkų, pipirų, baklažanų, patisonų, aguročių, šparagų, moliūgų daigus, įvairius žalumynus, svogūnus, krienų gumbus. Sodiname medžius ir krūmus, taip pat šakniagumbius, užpilame atlankas žeme. Grybai.

DELČIA
Gegužės 7 d. (nuo 04.38 val.), 8 d. ir 9 d. (iki 04.59 val.) Mėnulis Šaulyje. Po danga sodiname pipirų daigus. Atviroje dirvoje sėjame daugiamečius svogūnus. Augalų priežiūra.

Gegužės 9 d. (nuo 04.59 val.), 10 d. ir 11 d. (iki 08.02 val.) Mėnulis Ožiaragyje. Atviroje dirvoje sodiname bulves, kurias laikysime kaip atsargas žiemai. Sėjame salotines cikorijas, ridikus (atsargoms), ropes. Po danga sodiname pipirų, turinčių 7-9 tikruosius lapelius, baklažanų, pomidorų ir agurkų daigus, burokų sodinukus.

Gegužės 11 d. (nuo 08.02 val.), 12 d. ir 13 d. (iki 14.41 val.) Mėnulis Vandenyje. Nevaisingos dienos. Nieko nesėjama ir nesodinama! Naikiname kenkėjus, ravime. Genėj ame pomidorų šalutinius ūglius.

Gegužės 13 d. (nuo 14.41 val.), 14 d., 15 d. ir 16 d. (iki 00.45 val.) Mėnulis Žuvyse. Atviroje dirvoje sėjame cikorines salotas, krapus, špinatus, ridikus, ropes (ne atsargoms). Žemuogių ūsų įsišaknijimas.

Gegužės 16 d. (nuo 00.45 val.), 17 d. ir 18 d. (iki 13.03 val.) Mėnulis Avine.

Nerekomenduojama persodinti jokių augalų. Naikiname kenkėjus, genėjame nereikalingas atžalas.

Gegužės 18 d. (nuo 13.03 val.), 19 d., 20 d. ir 21 d. (iki 02.05 val.) Mėnulis Jautyje. Pietų kraštams tai paskutinė galimybė pasodinti bulves; jos gausiai dera, gerai išsilaiko. Sėjame svogūnus, ridikus, ropes. Grybai.

Gegužės 21 d. (nuo 3.05 val.), 22 d. ir 23 d. (iki 15.30 val.) Mėnulis Dvyniuose. Gegužės 21 (02.48 val.) – jaunatis, Saulės užtemimas. Nevaisingos dienos. Nieko nesėjama ir nesodinama!

PRIEŠPILNIS
Gegužės 23 d. (nuo 14.30 val.), 24 d., 25 d. ir 26 d. (iki 01.11 val.) Mėnulis Vėžyje. Pavasariniame šiltnamyje ar šiltlysvėje sėjame agurkus, skirtus auginti atviroje dirvoje, sodiname pomidorų (su žiedpumpuriais po antrąja pažastimi), pipirus (turinčius 7-9 tikruosius lapelius), baklažanus (40-50 dienų). Atviroje dirvoje sėjame baltagūžius kopustus, svogūnus, krapus, špinatus, petražoles, žirnius, pupas, grūdines kultūras ir rūgštynes. Sodiname vėlyvųjų veislių kopūstų daigus, bulves (skirtas ne atsargoms), šparagus. Sė-jame vienmetes gėles, dalijame bijūnų, irisų, flioksų ir kitų daugiamečių gėlių šakniagumbius. Sodiname skiepūglius. Grybai.

Gegužės 26 d. (nuo 01.11 val.), 27 d. ir 28 d. (iki 09.05 val.) Mėnulis Liūte. Nieko nesėjama ir nesodinama. Profilaktiniai darbai sode ir darže.

Gegužės 28 d. (nuo 09.05 val.), 29 d. ir 30 d. (iki 13.45 val.) Mėnulis Mergelėje.

Sėjame dvimetes (našlaites, saulutes, neužmirštuoles) ir kitas gėles. Ruošiame vaistažoles, iškasame tulpių, narcizų ir hiacintų svogūnėlius (jeigu lapai ima gelsti).

Gegužės 30 d. (nuo 13.45 val.) Mėnulis Svarstyklėse. Atviroje dirvoje sėjame žiedinius kopūstus, kaliaropes, sodiname žiedinių kopūstų daigus.

Birželis

Pirmąsias dešimt dienų dar gali užklupti rytinės šalnos, todėl daržoves reikia laikyti uždengtas. Augalai geriau ištvers šaltį, jeigu iš vakaro juos gausiai paliesite.
Ištuštėjusiuose šiltnamiuose ir šiltlysvėse pasodinkite pipirų, agurkų ir kt.
PRIEŠPILNIS
Birželio 1 d. (iki 15.30 val.) Mėnulis Svarstyklėse.
Atviroje dirvoje sėjame žiedinius kopūstus, kaliaropes, sodiname žiedinių kopūstų daigus.
Birželio 1 d. (nuo 15.30 val.), 2 d. ir 3 d. (iki 15.32 val.) Mėnulis Skorpione. Šiltnamyje ar balkone sodiname pomidorų daigus. Atviroje dirvoje sėjame žalumynus, žirnius, pupeles, agurkus, šparagus, sodiname žiedinių kopūstų daigus. Grybai. Laistome.
Birželio 3 d. (nuo 15.32 val.), 4 d. ir 5 d. (iki 15.30 val.) Mėnulis Šaulyje. Birželio 4 d. (14.11 val.) – pilnatis, Mėnulio užtemimas. Po danga sodiname pipirų daigus. Atviroje dirvoje sėjame daugiamečius svogūnus. Prižiūrime augalus.
DELČIA
Child Tending Broken Baby SeedlingBirželio 5 d. (nuo 15.30 val.), 6 d. ir 7 d. (iki 17.16 val.) Mėnulis Ožiaragyje. Atviroje dirvoje sodiname bulves (atsargoms). Sėjame salotines cikorijas, ridikus (atsargoms), ropes. Po danga sodiname pipirų daigus (turinčius 7-9 tikruosius lapelius) ir baklažanus, pomidorų ir agurkų daigus, burokėlių sėjinukus.

Birželio 7 d. (nuo 17.16 val.), 8 d. ir 9 d. (iki 22.21 val.) Mėnulis Vandenyje. Nevaisingos dienos. Nieko nesėti ir nesodinti! Naikiname augalų kenkėjus, ravime. Šaliname pomidorų šalutinius ūglius.

Birželio 9 d. (nuo 22.21 val.), 10 d., 11 d. ir 12 d. (iki 07.20 val.) Mėnulis Žuvyse. Atviroje dirvoje sėjame salotines cikorijas, svogūnus, špinatus, ridikus, ropes (ne atsargoms). Žemuogių ūsų įsišaknijimas.

Birželio 12 d. (nuo 07.20 val.), 13 d. ir 14 d. (iki 19.21 val.) Mėnulis Avine. Nerekomenduojama nieko persodinti. Naikiname augalų kenkėjus. Šaliname nereikalingus ūglius.

Birželio 14 d. (nuo 19.21 val.), 15 d., 16 d. ir 17 d. (iki 08.23 val.) Mėnulis Jautyje. Pietų kraštams tai paskutinis bulvių sodinimo metas; jos gausiai dera, ilgai išsilaiko. Sėjame svogūnus, ridikus, ropes. Grybai.

Birželio 17 d. (nuo 08.23 val.), 18 d. ir 19 d. (iki 20.33 val.) Mėnulis Dvyniuose.

Birželio 19 d. (18.03 val.) – jaunatis. Laistome ir tręšiame.

PRIEŠPILNIS

Birželio 19 d. (iki 20.33 val.), 20 d. ir 21 d. (iki 06.46 val.) Mėnulis Vėžyje. Pavasariniame šiltnamyje ar šiltlysvėje sodiname agurkus daiginimui atviroje dirvoje, pomidorų daigus (su žiedpumpuriais po antrąja pažastimi), pipirus (su 7-9 tikraisiais lapeliais), baklažanus (40-45 dienų). Atviroje dirvoje sodiname baltagūžius kopūstus, svogūnus, krapus, špinatus, petražoles, žirnius, pupas, grūdines kultūras ir rūgštynes. Sodiname vėlyvųjų veislių kopūstus, bulves (ne atsargoms), šparagus.

Sėjame vienmetes gėles, dalijame bijūnų, irisų, flioksų ir kitų daugiamečių gėlių šakniagumbius ir sodiname, kad įsišaknytų. Grybai.

Birželio 21 d. (nuo 06.46 val.), 22 d., 23 d. ir 24 d. (iki 14.42 val.) Mėnulis Liūte. Nevaisingos dienos – nieko nesėjama ir nesodinama!

Birželio 24 d. (nuo 14.42 val.), 25 d. ir 26 d. (iki 20.14 val.) Mėnulis Mergelėje. Persodiname dekoratyvinius augalus, krūmus, gėlės. Sodiname ir persodiname kambarinius augalus.

Birželio 26 d. (nuo 20.14 val.), 27 d., 28 d. (iki 23.32 val.) Mėnulis Svarstyklėse. Ruošiame gumbus ir sėklas būsimam derliui. Sodiname medžius.

Birželio 28 d. (nuo 23.32 val.), 29 d. ir 30 d. Mėnulis Skorpione. Persodiname kambarinius augalus. Renkame vaistažoles. Dar kartą pasėjame ridikėlius ir krapus. Tinkamas laikas sėti grybus.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy