Batų Priežiūra. Valymas

batasPermainingi žiemos orai didžiausias mūsų avalynės priešas. Drėgmė ant šaligatvių pabarstyta druska „ėste ėda” batų odą. Ji tampa grublėta, skilinėja praranda spalvą. O juk retai kada perkame batus vienam sezonui, todėl norint juos išsaugoti svarbu tinkamai prižiūrėti.

Nėra labai svarbu, ar įsigyjame madingus, brangius batus, avime kuklesnius, prižiūrėti juos derėtų taisyklingai ir nuosekliai. Žinoma, jei norime , kad batai kuo ilgiau išsaugotų puikią išvaizdą, neleistų drėgmės, kad ilgiau tarnautų, reikia pradėti juos prižiūrėti nuo pat pirmosios jų nešiojimo dienos.

Tai nėra sudėtinga, nes batų priežiūra tai keturi vienas su kitu susiję žingsneliai.

Pirmasis žingsnelis – impregnavimas

Įsigiję naujus batus pirmiausia turėtume juos impregnuoti. Impregnantų sąskaita pinigų nesutaupysite, o avalynė tarnaus ilgiau. Aukštos kokybės impregnantai apsaugo avalynę nuo vandens ir druskos žymių.

Impregnantas – tai skystis, konservuojantis odą. Dažniausiai jie ir būna skysto pavidalo, o įpakuojami kaip dezodorantai.

careful

NEPAMIRŠKITE, kad naujus batus impregnantu reikia purkšti tris kartus. Daroma taip: nupurškę vieną batą imame kitą, tada paimame nupurkštąjį ir vėl purškiame. Flakonėlis nuo bato laikomas 10 cm atstumu – taip batas padengiamas lygiai.

Impregnantų kvapas gana bjaurus, todėl batus impregnuoti reikia tik labai gerai vėdinamoje patalpoje. Impregnantų yra įvairių skirtingai odai. Todėl prieš pirkdami impregnantą pasidomėkite, kam jis skirtas. Jis gali būti skirtas sportinei avalynei, verstai odai, zomšai, taip pat zomšai, puoštai laku, odai, kombinuotai su tekstile, puoštai metalu avalynei. Tiesa, yra impregnantų , tinkančių visų rūšių odai.

Antrasis žingsnelis – valymas ir blizginimas tepalu

Kasdienei priežiūrai būtinas batų tepalas. Iki šiol mes žinojome vieną – universalų –batų tepalą. Juo ir tepdavome visokią avalynę. Šiandien batų tepalai yra jau dvejopo pavidalo: kieti ir skysti.

Kietas batų tepalas. Tepalas, primenantis kietą vašką, – mums įprastas batų tepalas apskritoje dėžutėje. Naudojant tokį tepalą reikėtų turėti du šepetėlius : vienu ant bato užtepame tepalą, kitu šepetėliu blizginame.

Skystas batų tepalas. Kitokie yra skysti batų tepalai. Juos perkame tūbelėse. Tokių tepalų taip pat yra kelios rūšys. Iš vienų tūbelių spaudžiame ant batų šepetėlio ir blizginame batą. Trinant šepečiu tepalas gerai susigeria į odą.

Tepalas su kempinėle. Dabar šitoks tepalas labai populiarus, nes valyti batus su kempinėle gana patogu. Deja, toks valymo būdas yra paviršutinis, kosmetinis. Ištepus tokiu tepalu būtinai reikia skudurėliu batų paviršių nublizginti. Tūbelės su kempinėle apskaičiuotos šimtui valymų, tačiau dažniausiai kempinėlė tiek valymų neatlaiko.

Trečias žingsnelis – priežiūra

Natūralios odos valymo priemonių pasirinkimas išties nemažas. Žiemai ypač tiks firmos ShoeShines odos valymo priemonė „Shoe Diamons Proper“, nes ji padeda pašalinti nuo avalynės vandens ir ištirpusio sniego dėmes.

Tačiau odos pakaitalui ir lakiniams batams visai netiks toks tepalas ir netgi joks natūralios lygios odos tepalas – jis paprasčiausiai neįsigers. Lakiniams batams netiks ir impregnantai. Tačiau tekstilės, taip pat ir lakinius batus nuvalysite aerozoliu ir kitokiomis priemonėmis.

dama su batais

Ketvirtas žingsnelis- spalvos atnaujinimas

Tik nesugalvokite spalvotu batų tepalu pakeisti batų spalvos, taip galite batus visiškai sugadinti.

Geriau įsigykite priežiūros priemonę, turinčią dažomąjį poveikį. Jei batai ilgokai dūlėjo dėžėje, sumanę juos vėl apsiauti jų spalvą galite paryškinti tepalu. Jis atnaujins batus grąžindamas jiems senosios spalvos sodrumą. Taigi pabodusių ir pablukusių pernykščių ar užpernykščių batų neskubėkite „nurašyti“, geriau pasidairykite parduotuvėje priemonių, padedančių atnaujinti spalvą.

Niekada…

  • Nedžiovinkite avalynės arti radiatoriaus ar krosnies – nuo karščio oda pradeda skilinėti, trupėti, trauktis ir kietėti. Geriausia batus džiovinti kambario temperatūroje ant medinių kurpalių.
  • Mediniai nelakuoti kurpaliai geriausiai sugeria iš avalynės išsiskiriančią drėgmę ir išlaiko nepakitusią batų formą. Taip pat išlygina nuo drėgmės ir vaikščiojimo susidariusias odos raukšles. Mūsų senoliai avalynę džiovindavo prikimšę popieriaus. Beje, tai taip pat visai geras būdas.

melyni batai

PrastaiPuiku (2 votes, average: 6.50 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy