Badavimas – Bado Dieta
Badavimas – geriausi vaistai?
Vyresnės kartos žmonės (taip pat gydytojai) badavimą vertina gana skeptiškai – matyt, per daug skaudūs alkanos vaikystės prisiminimai… Tačiau daugelis sveikos gyvensenos žinovų badavimą laiko puikiu tam tikrų ligų gydymo būdu. Jie pripažįsta, kad badauti – sveika ir, jei tinkamai nusiteiksi, gali būti net malonu!
Kai neracionaliai maitinamasi ir per mažai judama, ląstelėse kaupiasi kenksmingų medžiagų, kurios ilgainiui užteršia organizmą ir gali tapti daugelio ligų priežastimi. Reguliariai saikingai badaudama gali to išvengti arba atsikratyti jau prasidėjusių negalavimų. Argi ne malonu žinoti, kad dieną, kai nevalgai, visą energiją, kurią organizmas paprastai skiria maistui virškinti, dabar nukreipia nuodams šalinti?
Beje, gydomasis badavimas – kiekvienam jveikiama užduotis. Juolab kad pradedantiesiems nuo maisto susilaikyti reikia tik 24 val. per savaitę. Vadinasi, vieną dieną (pavyzdžiui, penktadienį) pavalgai pusryčių, paskui maistą visai dienai „pamiršti”, o šeštadienį vėl sėdi prie pusryčių stalo.
Kokias ligas galima įveikti badaujant
Geriausių rezultatų gydant badu pasiekiama sergant neracionalios mitybos, nejudraus gyvenimo būdo ir užterštos aplinkos sukeltomis ligomis: ateroskleroze ir kraujagyslių ligomis, hipertenzija (padidėjusiu kraujo spaudimu), bronchine astma, inkstų ir šlapimo pūslės uždegimais, akių, odos ligomis (alergija, egzema ir pan.), reumatu, venų varikoze, didelio laipsnio nutukimu.
Kam nereikėtų badauti
Nepatartina badauti žmonėms, sergantiems nervinio pobūdžio ligomis (bulimija, anoreksija, skrandžio opalige), sveikstantiems po operacijų ir infekcinių ligų. Gydytis badu negali vaikai, nėščios ir krūtimi maitinančios moterys, diabetikai.
Kas tuo metu vyksta organizme
Pirmąsias 2-3 dienas – nieko ypatinga: organizmas naudoja anksčiau suvalgyto maisto atsargas ir po truputį valosi. Jei badaujama Ilgiau, jis pradeda ieškoti kitų energijos šaltinių. Tada sunaudoja apmirusias ir pasenusias ląsteles, gleivių perteklių plaučiuose, užkalkėjimus, nereikalingų baltymų sankaupas ligotuose organuose. Suvartojamos kenksmingos žarnyno bakterijos, mikrobai, virusai, todėl pagerėja imuninės sistemos būklė.
Kiek laiko badauti?
Gydymosi laikas ir dažnis priklauso nuo ligos ir paciento būklės. Ilgas gydomasis badavimas gali trukti net keliasdešimt dienų, bet jis turi vykti gydytojui prižiūrint, net ligoninėje, nes po ilgo badavimo prie normalaus maitinimosi galima grįžti labai iš lėto. Tai sudėtingas ir gana pavojingas gydymo laikotarpis, nes netaisyklinga mityba arba per greitas valgymas, net paprastas smaguriavimas gali rimtai sutrikdyti medžiagų apykaitą. Dažniausiai badavimas, kurio galima laikytis namie, trunka vieną ar dvi dienas. Vienos arba dviejų dienų badavimui gydytojo priežiūros nereikia. Pastebėta, kad pabadavus bevelk visada sumažėja apetitas. Be to, nebesinori riebaus, sunkiai virškinamo maisto. Labiau vilioja vaisiai, daržovės, jogurtas, sultys. Todėl badavimas gali būti puiki sveikesniu gyvenimo būdo pradžia.
Naudingi patarimai
Savarankiškai badu gali gydytis ne ilgiau kaip tris dienas. Jei ketini badauti ilgiau, būtina gydytojo priežiūra. Nepamiršk, kad per dažnai ar per ilgai badaudama gali labai susilpninti organizmą.
Geriausia badauti savaitgaliais, kai nereikia anksti keltis ir skubėti į darbą, kai gali kada panorėjusi prigulti.
Jeigu nusprendei pabadauti, iš anksto nusiteik, kad nėra jokio radikalaus būdo alkiui sumažinti. Svarbiausia – stipri valia ir ištvermė.
Badaudama nesikvėpink ir nenaudok kvapnių kosmetikos priemonių – stiprūs kvapai ne tik erzina, bet ir padidina alkio jausmą.
Dažniau nei įprasta prauskis po dušu (bet be muilo) -toksinai geriau pasišalina per švarią odą.
Kai badauji, negalima rūkyti. Nepatariama gerti nei vitaminų, nei vaistų. Jei kokių nors vaistų vartoji nuolat, būtinai pasitark su gydytoju.
Tai įdomu
Naudingas badavimo poveikis žinomas nuo senų laikų. Senovės persų ir žydų kariai prieš mūšį badaudavo. Badavimas suteikdavo jiems didesnių galimybių išgyventi – sužeistasis tuščiu skrandžiu ne taip greitai pasiduodavo infekcijai.
Garsus viduramžių gydytojas Paracelsas buvo valomojo badavimo šalininkas. Jis teigė, kad vieną dieną per mėnesį žmogus turi suvalgyti tik obuolį ir gerti šaltinio vandens.
19 a. gydomasis badavimas buvo uždraustas.
Šiuolaikiniai tyrimai įrodo naudingą gydomojo badavimo poveikį gydant daugelį ligų. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vokietijoje jau senokai veikia gydymo badu klinikos, kuriose pacientai, prižiūrimi gydytojų, badauja net po šešias savaites. Neseniai ir Lietuvoje atsirado natūraliosios medicinos centrų, kuriuose siūloma panaši paslauga. Beje, Palangos sveikatos mokykloje badautojų grupės renkamos jau ne vienerius metus.
Moterims badauti lengviau. Antropologų duomenys rodo, kad per badmečius išgyvendavo tik 50% vyrų ir net 90% moterų.
Susiję įrašai:
- Japoniška Dieta: 5 Pagrindiniai Principai
- Pavojingi Lieknėjimo Būdai
- Gerosios Bakterijos – Mikrobiota
Paslaptingi namai
Ivertinti:
- badavimas, badavimas be vandens, badavimas ir jo pasekmes, badavimas ir sportas, badavimas pagal brega, badavimas pagal menuli, badavimas su sultimis, badavimas supermama, badavimas vandeniu, badavimas vikipedija, badavimo dieta, badavimo fenomenas, badavimo menas, badavimo nauda, badavimo pasekmes, badavimo stebuklas, badavimo stebuklas knyga