Gerosios Bakterijos – Mikrobiota

Washing hands (before shot)_0033Kodėl reikia vartoti „gerąsias bakterijas?”
Žmogaus mikrobiota – taip vadinamos bakterijos, virusai, grybeliai, gyvenantys kūno ertmėse ir kolonizuojantys gleivines. Mikrobiota net gali būti laikoma atskiru organu, turinčiu didelę įtaką žmogaus sveikatai.

Mikrobiota sudaro apie 100 trilijonų ląstelių. Didžioji jų dalis gyvena storajame žarnyne. Jos saugo organizmą nuo patogeninių bakterijų ir virusų, sudarydamos su žarnų gleivine apsauginę plėvelę, turi įtakos imunitetui, gamina reikalingas žmogui medžiagas, tokias kaip B grupės vitaminus, fermentus, kurie padeda suskaidyti maisto medžiagas ir mažina alergines reakcijas ir atlieka daugybę kitų funkcijų, kad organizmas galėtų normaliai funkcionuoti ir būti sveikas.

Mokslininkai vis plačiau tiria mikrobiota ir atranda vis naujų savybių, sąlygojančių sveikatos būklę ar ligų atsiradimą.

Tačiau kaip ir visą organizmą, taip ir mikrobiota veikia aplinkos faktoriai, vaistai, ypač antibiotikai, teršalai, stresas, nuovargis, radiacija, dietos ar badavimas. Ir mikrobiota “suserga”- sutrinka gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyra, nusilpsta imunitetas, vargina alergijos, žmogus gali viduriuoti ar vargina vidurių užkietėjimas, pučia pilvą, negražiai atrodo oda, būna vaginitai arvaginozės ir dažnos šlapimo takų infekcijos moterims. Tokiais atvejais reikėtų vartoti probiotikus-„gerasiai bakterijas” ir padėti mikrobiotai pasveikti.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy