Pavojingi Lieknėjimo Būdai

lieknejimasNe vieną iš mūsų, ypač moterį, vilioja įvairios dietos ir nepriekaištingos kūno linijos. Vis dėlto nepamatuoti lieknėjimo būdai turi savo kainą. Kokių problemų gali sukelti netinkamos dietos?

Badavimas – bausmė skrandžiui

Gastritas ir net pankreatitas – ne tokie jau reti griežto badavimo padariniai. Skrandžio sultys gaminasi, o pakankamo kiekio maisto nėra. Skrandis pradeda… virškinti savo paties gleivinę. Todėl, jeigu propaguojate iškrovos dienas, vartokite daugiau neutralaus rūgštingumo skysčių (negazuoto mineralinio vandens, neriebaus pieno, mėtų, ramunėlių nuovirų, vaisių ir daržovių sulčių, pavyzdžiui, obuolių ir morkų).

Venkite stiprios arbatos ir kavos, rūgščių gėrimų.

Kraujospūdis pašoko, ir atminties nėra…
Šios problemos – dažnos ilgų (trunkančių daugiau nei 3 savaites) angliavandenių vartojimą ribojančių dietų palydovės. Juk angliavandenių yra dviejų rūšių. Paprastieji, esantys baltoje duonoje, pyragaičiuose, saldainiuose, virsta riebalais ir padeda priaugti svorio. Užtat sudėtiniai angliavandeniai, kurių yra grūdėtoje duonoje, rudajame cukruje, kruopose, šakniavaisiuose, – kuras mūsų smegenims. Jų atsisakymas sukelia smegenų audinių badavimą ir kraujagyslių tonuso nusilpimą.Tuomet blogiau įsimenami patys paprasčiausi dalykai, net nesudėtingas darbas greitai sukelia nuovargį. Ir kraujospūdis pradeda svyruoti: ryte jis gali taip nukristi, kad prieš akis viskas tarsi plauks, o vakare Ims Ir staiga pakils.

Riebalų trūkumas gadina dantis
Dantų emalio suplonėjimui ir dantenų uždegimui gali turėti įtakos riebalų atsisakymas ar nekontroliuojamas preparatų, šalinančių riebalus iš organizmo – riebalų „degintojų”, – vartojimas. Taip pat neretai pažeidžiama lipidų apykaita laikantis vadinamųjų monodietų (kai žmogus valgo tik kokios nors vienos rūšies produktus). Vitaminas D, būtinas kalcio sintezei ir kaulams, įsisavinamas tik su riebalais. O kalcio trūkumas atsiranda atsisakius pieno produktų. Rimtose klinikose skiriant vaistų, skaidančių riebalus, rekomenduojama ir kalcio preparatų.

Strawberry #2 (reworked)Griežtos dietos kenkia inkstams
Gydytojai gali papasakoti apie atvejus, kai mėgėjai pabadauti atsidurdavo reanimacijoje dėl inkstų nepakankamumo, jau esant sunkiai organizmo intoksikacijos būsenai. Pagrindiniai kaltininkai -„sausas” badavimas ir nežabotas preparatų, mažinančių apetitą, vartojimas. Preparatuose yra medžiagų, kurios sutrikdo druskų ir vandens pusiausvyrą, o tai gali neigiamai atsiliepti inkstams. Ypač pavojinga laikytis griežtų dietų, jeigu inkstuose yra akmenų. Tokiu atveju neverta gerti ir liekninamųjų arbatų su šlapimo varomosiomis žolelėmis.

Atsiranda pabrinkimų
Priežastis – baltymų trūkumas. Baltymai (kai jų netrūksta) mūsų organizme atlieka svarbias funkcijas: dalyvauja vandens ir druskų .apykaitoje, kontroliuoja skysčių pertekliaus pašalinimą ir neleidžia atsirasti pabrinkimams. Kai stinga baltymų, skysčiai užsilaiko mūsų organuose ir audiniuose, o viso to padarinys – pabrinkimai. Kai griežtai ribojama mityba (pavyzdžiui, valgant vien vaisius ir daržoves, kruopas), sumažėja baltymų, be to, ir tuos pačius kraujas sunkiau įsisavina.

Krintant svoriui, senka psichika
Psichiatrijoje net atsirado mokslinis terminas „dietinė depresija“. Tai stresas, kylantis dėl pernelyg drastiškų, nesubalansuotų lieknėjimo programų, monodietų. Tokiu atveju prarandamas džiaugsmas – vienas iš didžiausių saugiklių, gebantis apsaugoti nuo neigiamų išgyvenimų. Juk beveik 60 proc. moterų, turinčių svorio problemų, valgis – svarbiausias būdas įgyti dvasios pusiausvyrą. Taip pat rimtų problemų gali kilti vartojant apetitą slopinančias tabletes, į kurias įeina amfetaminų – psichotropinių medžiagų. Nuo jų dažnai tampa priklausomi fotomodeliai.
Ima kamuoti… nutukimas!

Free Tape Measure Woman Waistline Healthy Living Stock Photo Creative CommonsPo smogiamo lieknėjimo kurso numesti kilogramai sugrįžta trigubai! Deja, tai nėra retenybė. Jeigu organizmas patiria stresą dėl greito svorio netekimo, jis stengiasi susigrąžinti prarastus kilogramus. Kaip reakcija į stresą išauga apetitas ir sušlubuoja medžiagų apykaita (dažnai tai būna insulino gamybos sutrikimai). Štai Ir atsiranda sąlygos priaugti dar daugiau svorio.

Todėl, jei norite sulieknėti nepatirdami problemų ir vėl nepriaugdami svorio, būtinai konsultuokitės su dietologu, endokrlno-logu, terapeutu. Reikia sureguliuoti medžiagų apykaitą, ne vien tik mažinti apetitą.

SVARBU!
Šie lieknėjimo būdai gali būti iš tikrųjų kenksmingi sveikatai.
Daugelio „žiniuonių” garbinamas badavimas (ypač „sausas”, kai žmogus atsisako ne tik maisto, bet ir skysčių -per kelias paras įvyksta organizmo dehidratacija, intoksikacija ir šokas).

• Piliulės, malšinančios apetitą. Į jas įeina psichotropinių medžiagų, veikiančių tą smegenų dalį, kuri atsakinga už alkio pojūtį.
Žalių produktų, galinčių sukelti rimtus skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimus, disbakteriozę, vartojimas. Visiškas druskos ir cukraus atsisakymas. Šiuo atveju sutrinka druskų ir angliavandenių pusiausvyra, o tai gali sukelti širdies veiklos ir galvos smegenų pokyčius.
Ilgalaikės monodietos (pavyzdžiui, kai žmogus maitinasi tik kefyru arba grikių koše). Taip galima save nualinti iki avitaminozės ir Imuniteto nusilpimo.

Eastern Cottontail - Sylvilagus floridanus„Spalvų” dietos (kai žmogus ilgą laiką sudaro meniu iš tos pačios spalvos, pavyzdžiui, raudonos ar geltonos, produktų). Taip organizme kaupiasi agresyvūs fermentai, o tai gali turėti įtakos kepenų ir tulžies gamybos problemų atsiradimui.

• Visiškas riebalų, baltymų ar angliavandenių atsisakymas.Tai sukelia medžiagų apykaitos ir hormonų pažeidimus. Moterims tai gali pasireikšti menstruacijų ciklo sutrikimu, vyrams – erekcijos problemomis ir blogesne spermos kokybe.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy