Sapnai – 10 Stebinančių Faktų Apie Sapnus
Pateikiame 10 įdomių faktų apie sapnus, kurių greičiausiai nežinojote.
[1] Miego metu Jūs esate paralyžuotas.
Tikite Jūs tuo ar ne, bet miego metu jūsų kūnas virtualiai paralyžuotas – greičiausiai todėl, kad užkirsti kelią jūsų kūnui daryti tai, ką matote sapne.
Tai pat įdomu kad:
1. Kai Jūs knarkiate, nieko nesapnuojate.
2. Vaikai iki 3 metų nesapnuoja sapnų apie save. Ir nuo maždaug šio amžiaus iki 7-8 metų vaikai sapnuoja žymiai daugiau košmarų nei suaugę žmonės.
[2] Išoriniai dirgikliai įtakoja mūsų sapnus.
Dauguma iš mūsų susiduria su tokiu faktu, kad realybės garsus mes girdime sapne, ir jie kažkokiu būdu integruojasi į sapną. Panašus pavyzdys būtų, kai jūs iš tikrųjų norite gerti ir jūsų sąmonė perneša šį jausmą į jūsų sapną.
[3] Žmonės, kurie meta rūkyti, sapnuoja žymiai ryškesnius sapnus.
Žmonės, labai ilgai rūkydavę cigaretes ir metę rūkyti, pasakoja, kad jie sapnuoja žymiai ryškesnius sapnus, nei paprastai sapnuodavo iki šiol. Sapnuose tokie žmonės pagauna save rūkančius ir tuo metu jaučia labai stiprias neigiamas emocijas, tokias kaip paniką bei kaltę.
[4] Sapnai visiškai ne apie tai, ką mes sapnuojame.
Jeigu Jūs sapnuojate sapną apie kažkokius tai konkrečius dalykus, dažniausiai tai nereiškia, kad sapnas yra apie tai. Sapnai kalba labai simboline kalba.
[5] Ne visi sapnuoja spalvotus sapnus.
12 proc. žmonių sapnuoja tik juodai-baltus sapnus. Likusieji sapnuoja spalvotai. Žmonės dažniausiai sapnuoja panašias temas, kurios susiję su mokykla, persekiojimu, lėtu bėgimu, bėgimu vietoje, seksualine patirtimi, kritimu, vėlavimu, dantų iškritimu, skridimu, egzamino neišlaikymu, autoįvykiu arba kai matai gyvą žmogų, kuris jau mirė. Nežinoma, ar sapnas, susijęs su smurtu arba mirtimi sukelia daugiau emocijų žmogui, kuris sapnuoja spalvotus sapnus artam, kuris sapnuoja juodai-baltus sapnus.
[6] Mes sapnuojame tik tą, ką žinome.
Dažnai mūsų sapnuose yra daug nepažįstamų žmonių, kurie atlieka konkrečius vaidmenis – ar žinote, kad jūsų smegenys neišgalvoja šių faktų – tai tikrai egzistuojančių žmonių veidai, kuriuos jūs matėte savo gyvenime, bet galbūt nepažįstate asmeniškai arba neprisimenate. Per savo gyvenimą mes visi matėme tūkstančius veidų, todėl turime nesibaigiančias atvaizdų atsargas, kurias mūsų smegenys naudoja mūsų sapnams.
[7] Sapnai apsaugo nuo psichozės.
Nesenai atliktame tyrime, studentai buvo žadinami kiekvieno sapno pradžioje, bet vis tiek miego trukmė buvo 8 val. Visi tiriami studentai jau po 3 dienų sunkiai koncentravosi, buvo irzlūs, turėjo haliucinacijų ir psichozės požymių.
[8] Kiekvienas žmogus sapnuoja.
Kiekvienas žmogus sapnuoja (išskyrus tuos atvejus, kai yra sunkus psichologinis sutrikimas), bet vyrų ir motery sapnai yra skirtingi ir turi skirtingą fizinę reakciją. Vyrai linkę sapnuoti daugiau apie kitus vyrus, tuo tarpu moterys linkusios sapnuoti tiek vyrus, tiek ir moteris. Be to, tiek vyrai, tiek ir moterys jaučia fizines reakcijas lytiškai susijusias su jų sapnais nepaisant, ar sapnas iš tikrųjų apie seksą. Vyrai patiria erekciją, o moterims greitėja makšties kraujotaka.
[9] Jūs pamirštate 90 proc. savo sapnų.
Per 5 prabudimo minutes jūs pamirštate pusę savo sapnų. Po 10 minučių nebeprisiminsite jau 90 proc. savo sapnų. Įdomu tai, kad Robert Louis Stevenson sugalvojo istoriją apie daktarą Jeckyil ir Mr. Hyde sapnuodamas. Mary Shelley Frankenštei-ną sukūrė taip pat sapne.
[10] Akli žmonės taip pat sapnuoja.
Žmonės, tapę aklais po gimimo, gali matyti vaizdus savo sapnuose. Žmonės, gimę aklais, nesapnuoja jokių vaizdų, bet sapnuose tolygiai ir ryškiai įtraukiami kiti pojūčiai: garsai, kvapai, prisilietimai ir emocijos.