Kambario Sienu Dažymas (Spalvų deriniai)

Kuris mūsų nėra dažęs kambario sienų? Rinkdamiesi dažų spalvas ne kartą derinome atspalvius – regis, jie tiko. Deja, kartais galutiniu rezultatu tenka nusivilti.

Daugelis žinome, kas patinka, kas gražu, bet visa tai pritaikyti yra kur kas sunkiau, nei atrodo. Dažniausiai renkamės paprastas ir konservatyvias spalvas, kurios tiktų prie bet kokio baldo ar grindų dangos, nes bijome, kad ryškesnė spalva gali nederėti. Nepakenks žinoti keletą spalvų derinių ir sukurti jų schemą, kaip tai padarytų profesionalas.

kamabario sienos dazymas
kambario sienu dazymas

Trys pagrindiniai spalvų tipai:

Monochrominis, kurio pagrindą sudaro vienos spalvos tonai;

Kontrastinis, kai naudojamos priešingos spalvos;

Harmoningas, kai spalvų grupės yra artimai susijusios viena su kita.

[mpp id=”3″]

Harmoningoje spalvų schemoje dažniausiai naudojamos dvi, trys arba keturios spalvos, kurios paletėje yra viena šalia kitos. Pavyzdžiui, geltona, persikų ir jūrų koralų spalva. Žiūrėdami į spalvų paletę mes visada renkamės skaisčias spalvas, tačiau galime įsivaizduoti jas gilesnes ir sodresnes. Tas pats geltonos, persikų ar koralų derinys atrodys visai kitaip, jei pakeisime sodresniais atspalviais, tokiais kaip ochros ar molio. Dekoruojant interjerą galima rinktis įvairi spalvų derinius, bet svarbiausia tuos, kurie mums suteikia jaukumo. Dėl to dažant kambario sienas reikia atsižvelgti ne tik į madingas sezono spalvas, bet ir į kambario išplanavimą, apšvietmą ir tai, kas labiausiai tinka.

Štai keletas patarimų iš spalvų derinių.

Vanduo, žolė, žalioji ir geltonoji citrina. Šis tropinių spalvų derinys asocijuojasi su švara ir gaiva. Jis labiausiai tinka kambariams, kurių langai pietų pusėje, kuriems šilta bei intensyvi šviesa yra per vaiski ir ją reikėtų gesinti šaltesniais spalvų tonais. Tai pat šis derinys puikiai tiks vonios kambariui dažyti.

kambario sienu dazymas, spalvu derinimas

Saulėgrąža, mandarinas ir jūros koralas. Šis spalvų derinys yra šviesus ir saulėtas, tad būtų idealus šaltiems, šiaurės pusėje esantiems kambariams. Taip tinka dažyti vaikų kambarius, vonią, jei ten nėra natūralaus apšvietimo.

Molis, krabas, purpuras. Šis derinys suteikia šilumos ir erdvės. Šiomis spalvomis išdažytas kambarys bus jaukesnis ir intymesnis. Taip pat tinka nykiems ir tamsiems prieškambariams, valgomiesiems dažyti.

Kobaltas, smaragdas, turkis. Derinys puikiai dera su balta spalva, o puošiamas ir pabrėžiamas raudonomis, geltonomis detalėmis.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy