Vonios Apdaila

Akmens masės vonių apačios jums nereikės slėpti nuo pašalinių akių, užtat iš kitų medžiagų pagamintų vonių apačia žiojės kaip priekaištas, kol jos nesutvarkysite.

Vonios šoniniai skydai

vonios apdaila plytelesVonių gamintojai galvoja apie pirkėjus ir dažnai siūlo standartinius plastikinius skydus, arba vadinamąsias vonios paneles. Vonios apačią, šonus, kojeles, sifoną ir emaliu nepadengtus paviršius iš tikrųjų paslėpsite už tokio skydo. Tokie skydai gali būti spalvoti, pusiau skaidrūs ar iš grotelių. Spalvų gama – beveik begalinė, todėl galėsite skydą derinti prie vonios interjero: sienų, grindų ar spintelių spalvos.

Plastikinių skydų būna įvairaus aukščio ir pločio, tiesių ir lenktų, stumdomų ir atidaromų. Vonios skydai gali būti vienos, dviejų ar trijų dalių, šoniniai (rinkdamiesi nepamirškite, jog būna dešininių ir kairinių) ar priekiniai, L ir kitokių formų. Skydai gali dengti visą vonios apačią ir neemaliuotus šonus, gali likti tarpas apačioje ar šonuose.

Žinokite, kad dviejų dalių stumdomas skydas bus brangesnis nei vienos dalies neatidaromas. Skydai su stumdomosiomis durimis – patogesni: atidarę vieną kurią dalį pasieksite vonios sifoną, jeigu reikės jį valyti, taip pat daiktus, kuriuos galite sumaniai sudėti už skydo. Beje, daiktus galima sudėti ir už vienos dalies skydo, tačiau bus nepatogu juos išimti.

Rinkdamiesi tokią konstrukciją atkreipkite dėmesį, kad ji būtų lengvai surenkama (ir išrenkama) bei tvirta.

Medienos dulkės, gipso kartonas, putplastis

vonios interjerasVonios apačią galima uždengti ir gipso kartono ar laminuota medienos dulkių plokšte. Tokią konstrukciją rinkitės, jeigu nerasite tinkamo plastikinio skydo. Medienos dulkių plokštė atspari drėgmei, todėl iš jos gaminami vonios baldai. Beje, ji labai derės, jeigu kiti vonios baldai taip pat bus pagaminti iš tokių pat plokščių.

Gipso kartono ar minėtos medienos plokštės montuojamos ant medinio rėmo ar metalinių profilių, kuriuos reikia pritvirtinti prie vonios grindų ir sienų.

Medinį rėmą reikia impregnuoti. Tokio rėmo atramų gali būti keturios ar daugiau – reikia apskaičiuoti, kokį svorį jam teks išlaikyti. Vis dėlto net impregnuota mediena vonioje nelabai tinka, nes tai – drėgniausias kambarys.

Vonią galima įstatyti į putplasčio karkasą. Tai puiki termoizoliacinė medžiaga. Vanduo į tokį karkasą beveik neįsigeria. Putplastis – itin patvari medžiaga. Jo ypatybės nekinta 50 metų, jis nepūva ir neyra.

Plytos ir plytelės

Kai kurie meistrai siūlo vonias apmūryti. Į tokį karkasą vonią patariama įleisti tiems, kas pirks nestandartinių matmenų vonias, mat kitos apdailos priemonės nederės prie pasirinktos vonios formos.

Konstrukcija iš plytų – „amžina“ ir be galo tvirta, tik ar tokios iš tikrųjų reikia vonioje? Be to, reikia atminti, kad vonios kraštas dažniausiai būna gana siauras, o plytos – plačios, todėl konstrukcija išsikiš už vonios krašto, jeigu plytų nepjausite.

Visgi dažniausiai renkamasi kitą variantą – vonia apklijuojama keraminėmis plytelėmis. Keraminių plytelių konstrukcija atrodo kur kas estetiškiau ir patraukliau už plytas. Karkasas šiai konstrukcijai dažniausiai montuojamas iš drėgmei atsparių gipso kartono plokščių.

Bathing babyPrieš montuodami karkasą pamatuokite, koks bus bendras gipso kartono plokštės, plytelių klijų ir pačių plytelių storis. Ši konstrukcija paprastai lygiuojama su vonios kraštu. Jeigu konstrukcijos nelygiuosite, jums reikės papildomų medžiagų jos kraštui izoliuoti, kad ten nepatektų vandens.

Naudingi patarimai

Vonios apačios nederėtų uždengti aklinai – atminkite, kad retkarčiais jums teks patikrinti vonios sifoną.

Aklinai uždengti nereikėtų ir dėl ventiliacijos – dėl temperatūros svyravimų ten rinksis drėgmė, veisis bakterijos, gali įsimesti pelėsis. Be to, vonią reikia dažnai valyti. Todėl dėl savo pačių patogumo po vonia palikite nedidelę nišą – kad kojomis nesiremtumėte į vonios šoną.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy