Kaip sukurti fotofilmą su paprasta web kamera

Tikriausiai esate matę įspūdingus video klipus, kai per trumpą laiko tarpą parodomas greitai besikeičiantis veiksmas, tai gali būti plaukiantys debesys, automobilių eismas naktį, žmonių judėjimas gatvėje, besiskleidžianti gėlė, pūvantys vaisiai, besikalančios iš žemės sėklos ir t.t. Žemiau galite pamatyti tokio fotofilmo (angl. timelapse) pavyzdį.

Tokį fotofilmuką galite pasigaminti ir patys, tam tereikia turėti paprastą web kamerą su kuria galbūt bendraujate per skype. Kartais web kameros funkciją atlikeka videoregistratoriai, fotoaparatai ar kiti filmuojantys prietaisai.

1. Pirmiausia parsisiųskite nemokamą fotofilmų kūrimo programėlę SkyStudio Pročia. Ją instaliuokite ir prijunkite savo web kamerą per USB laidą.

2. Programoje SkyStudio Pro pasirinkite Video Device ir savo Web Kameros pavadinimą. Kairėje programos pusėje turi pasirodyti filmuojamas kameros vaizdas.fotofilmas

3. Nustatykite maksimalią palaikomą kameros filmavimo rezoliuciją, dažniausiai būna 800×600 px, o filmavimo kadrų greitį pasirinkite 1fps.

fotofilmas2

4. Po to nustatykite vietą, kurioje bus įrašomas jūsų sukurtas fotofilmas ir pasirinkite vaizdo suspaudimo codec’a. Rekomendacija būtų pasirinkti lengvai randamą vieta Darbalaukyje, tam galite sukurti specialų aplanką fotofilmas ar pan. Kodeką pradžioje pasirinkite DV Video Encoder. Nuo codeko priklauso pagaminto filmo kokybė ir užimama disko vieta. Papildomai galite pažymėti, jog filmukui būtų rodomas laikas (current time) arba data. Taip galėsite matyti koks laiko intervalas praeina keičiantis vaizdui.

fotofilmas3

5. Fotofilmas pradedamas filmuoti, kai uždedate varnelę ant langelio Record time lapse (žr. žemiau). Nuo pasirinkto intervalo priklauso vaizdo greitis, galite pradėti nuo standartinio 2s ir vėliau keisti priklausomai nuo poreikių. Kuo daugiau sekundžių intervalas, tuo retesnis yra filmuojamas vaizdas. Pavyzdžiui, filmuojant gatvės eismą rekomenduojamas intervalas 1s ir mažiau. Debesims tinka intervalas ir 5s. Movie FPS nustatymas reiškia filmuko greiti kadrais per sekundę, galima palikti ant 25. Autosave funkcija patogi tuo, jog išsaugo pagamintus filmukus kas tiek kadrų ir pakibus kompiuteriui nedingsta visas nufilmuotas vaizdas.

Kai norite baigti filmuoti ir pažiūrėti rezultatą, vėl nuimkite varnelę nuo kvadratėlio.

fotofilmas5

Galimos problemos ir sprendimai:

 • Nufilmuotas vaizdas yra su iškraipymais ar juostelėmis.

Greičiausiai pasirinktas blogas kodekas ar kameros rezoliucija. Pabandykite pakaitalioti kameros rezoliuciją į mažesnę, o kadrų greitį į didesnį.

 • Vaizdo failai užima labai daug vietos.

Failų dydis priklauso nuo kameros rezoliucijos, pasirinkto kodeko ir kadrų kaitos greičio. Jeigu kelios sekundės užima kelis šimtus megabaitų, bandykite kitą kodeką. Programos kūrėjai rekomenduoja ffdshow kodeką, jį galite parsisiųsti iš čia. Normaliai 1 minutė vaizdo turėtų užimti 20-30Mb vietos.

Kiti panaudojimo variantai

Šią programą galima panaudoti ne tik fotofilmų kūrimui, bet ir namų apsaugai. Pasirinkite opciją Motion detection ir pažymėkite varneles ant record video ir slow down time lapse. Šis filmavimo režimas ne tik filmuoja sulėtintą vaizdą bet ir veikia kaip judesio detektorius. Pavyzdžiui, nukreipiate kamerą į savo kiemą, kur stovi automobilis, vaizdas filmuojamas pasirinktu greičiu, o kai į kiemą kas nors įeina vaizdas automatiškai sulėtinamas ir filmuojamas realiu greičiu. Taip galima greitai prabėgti laiko vietas, kai nieko nevyksta ir filmuoti normaliu režimu, kai kieme kažkas pasirodo.

fotofilmas6

Jeigu iškilo klausimų, galite pasidalinti jais komentaruose, o jeigu sukurėte savo gražų filmuką, įkelkite jį į Youtube ir pasidalinkite su visais.

Galimos įdėjos jūsų fotofilmui:

 • gėlių skleidimasis ar nuvytimas,
 • vaisių lėkštėje puvimas
 • saulės kelias per dangų
 • debesų plaukimas
 • gatvės eismas
 • lapų kritimas
 • sniego kritimas ar tirpimas
 • žmonių judėjimas
 • dangaus žvaigždžių judėjimas
PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
 1. , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy