Kaip patikrinti poliarizuotus akinius?

Nusipirkote poliarizuotus akinius internetu ir nežinote, kaip patikrinti, ar jie tikrai yra poliarizuoti? Ne bėda, yra keletas greitų būtų patikrinti poliarizuotus akinius ir įsitikinti, kad nusipirkote, tai ką ir norėjote.

poliarizuoti-akiniaiPirmieji poliarizuotų akinių naudą išbandė žvejai ir irkluotojai, kadangi vandens paviršiuje atsispindintys saulės spinduliai sukelia akiai nemalonų žybčiojimą, dėl kurio sunku matyti detales. Greitai šių akinių naudą pajuto ir kitų sporto šakų atstovai: dviratininkai, slidininkai, motociklininkai, golfo žaidėjai ir kiti. Poliarizuoti akiniai tinka ir vairuojantiems automobilį. Jie sumažina atspindžius nuo variklio dangčio ir asfalto paviršiaus.

Yra keletas būdų įsitikinti, ar rankoje laikote tikrus poliarizuotus akinius:

1 Būdas

Jeigu akiniai nauji ir turi testinį lipduka ar etiketę, pasukite juos 60 laipsnių kampu ir jeigu etiketė pajuoduoja, reiškia akiniai poliarizuoti.

2 Būdas

Jeigu turite 2 poras tariamai poliarizuotų akinių, tai uždėkite juos vieną ant kito ir žiūrėkite pro dvigubą stikliuką tiesiai. Tada vieną iš 2 akinių pasukite 60 laipsnių kampu ir stebėkite, kaip keičiasi vaizdas per stikliukus. Jei vaizdas pritemsta, reiškia akiniai poliarizuoti. Jei ne, reiškia bent viena pora arba abi nėra poliarizuoti akiniai.

3 Būdas

Turbūt lengviausias ir greičiausias. Susiraskite kokį nors LCD ekraną, tai gali būti kompiuterio monitorius, televizorius ar išmanusis telefonas. Ištieskite akinius priešais LCD ekraną ir pasukite juos 60 kampu į viena arba kitą pusę. Jeigu akiniai yra poliarizuoti, tai lešiai užtemsta. Šis efektas įmanomas todėl, jog LCD ekranai taip pat naudoja atspindžių mažinimo technologiją (anti glare) ir skleidžia poliarizuotą šviesą. Nenustebkite, jei užtemimo efektas matomas tik pasukant viena kryptimi, vieni ekranai gali tamsinti akinius tik viena kryptimi, o kiti – abiem.

Žemiau pateikiamas video, kaip atrodo šis efektas.

Poliarizuotų akinių galite įsigyti internetu per Ebay, kainos prasideda nuo 30Lt, būkite atsargūs pirkdami brangesnius modelius (Ray Ban, Oakley)

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy