Persivalgymo Pasekmės
Nėra ko slėpti – retkarčiais persivalgome kiekvienas. Juk per šventes lankydamiesi pas draugus, gimines ir artimuosius tiesiog iš mandagumo negalime atsisakyti močiutės silkės, mamos karbonadų ar draugės kepto pyrago… Arba, kai ilgus vakarus leidžiame ruošdamiesi egzaminams, svarbiam darbo susitikimui… Valia išnyksta taip greitai kaip pakelis sausainių.
Vis dėlto, jei prisikemšame dažnai ir nesugebame šio veiksmo kontroliuoti, panašu, kad susidūrėme su dideliu savo pačių sveikatos priešu -nuolatiniu persivalgymu. Kuo kenkia? Galimos nuolatinio persivalgymo pasekmės dažniausiai susijusios su nutukimu. Kitaip tariant, padidėjusiu kraujospūdžiu, sutrikusiu širdies darbu, padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje, cukriniu diabetu, skrandžio, tulžies pūslės darbo sutrikimu, raumenų ir sąnarių skausmais.
Persivalgymą dažnai lydi psichologiniai, emociniai sutrikimai: depresija, nemiga, nepasitikėjimas savimi, nenoras bendrauti su aplinkiniais, nuolatinis nerimas ir gėdos jausmas. Nuolatinis persivalgymas gali peraugti į tokias psichikos ligas kaip nervinė bulimija ar nervinė anoreksija. Kaip nugalėti? Pajutę, kad valgymas jums tapo problema, pamėginkite nuoširdžiai sau atsakyti, kodėl taip elgiatės. Ar išties jaučiatės alkani, ar viso labo norite „suvalgyti” jus užklupusius blogus jausmus, problemas? Stenkitės vengti situacijų, kuriose atsidūrę puolate kimšti.
Gal taip nutinka vos įsijungus televizorių? Užuot kiurksoję prie spalvotojo ekrano, eikite pasivaikščioti, skaityti, tvarkytis ir pan. Persivalgymas -vienišių draugas. Kuo daugiau bendraukite, būkite tarp žmonių. Na, o jei persivalgymo nepavyksta įveikti patiems, reikėtų kreiptis į gydytoją.