DEKORATYVINIS TINKAS

Laiptinei arba priebučiui dekoratyvinis tinkas yra gerokai tinkamesnė medžiaga negu, pavyzdžiui, tapetai. Jo galite nusipirkti statybinių medžiagų parduotuvėje sauso mišinio pavidalu – reikės tik sumaišyti su atitinkamu kiekiu vandens. Dažniausiai naudojamas vadinamasis šiurkštusis tinkas. Jis patrauklus ir patvarus, be to, jei norite ko nors iš tikrųjų originalaus, ši apdailos rūšis leis pasireikšti jūsų kūrybinei vaizduotei. Kaip atrodys nutinkuotas paviršius, dažniausiai lemia mišinyje esančių medžiagų grūdelių matmenys. Jei dekoratyvinį tinką tepsite voleliu (faktūriniu voleliu) arba mente, tinko mišinys pagrindiniam sluoksniui turi būti be stambių grūdų.

dekoratyvinis tinkasPirmiausia prie sienų briaunų statybiniu skiediniu pritvirtinkite kampainius, paskui gipso tinką nugruntuokite, vėliau padenkite aukštos kokybės dekoratyviniu tinku. Jį, kaip ir tirštokus dažus, voleliu tepkite ant sienos ir, tuo pačiu metu lygindami masę, formuokite paviršiaus faktūrą. Paprastąjį pagrindinį tinko sluoksnį mentele ant sienos nulyginkite kuo vienodžiau, o paskui apdorokite faktūriniu voleliu. Juo ornamentų juostas darykite vienu pradėjimu.

Tinko faktūra atitinka volelio ornamentą, pavyzdžiui, skylėtas minkšto putplasčio volelis suformuos smulkų tinko ornamentą, o tipiškos kaimo trobos faktūrą gausite išlygindami paviršių šepečiu. Naudodamiesi mentele, dažytojų arba baltinimo teptukais ar plastikine glaistymo mentele, sukursite tokią paviršiaus faktūrą, kokios tik pageidausite. Pavyzdžiui, įdomus apskritimo formos ornamentas išeina platų teptuką apsukant apie savo ašį.

Tinkavimo skiedinys turi būti gana skystas.

Kad gautumėte kuo vientisesnį ornamentą, darydami judesį neatitraukite instrumento nuo paviršiaus, – tinkuokite vienu pradėjimu.

Nedidelius plotelius, pavyzdžiui, lango angos nuolydžius, apdorokite plačiu teptuku, kad išeitų gludus, bet nevisiškai lygus tinko paviršius.

tinkas dekoratyvinisGrublėtas tinkas. Gatavą sausą mišinį sumaišykite su vandeniu ir masę krėskite ant sienos su mente. Kadangi grublėto tinko mišinio didžiausių grūdelių dydis yra 3 mm, susidarys kaip tik 3 mm storio tinko sluoksnis, jeigu jį išlyginsite, mentę laikydami įžambiai ir ją švelniai paspausdami. Paskui nutinkuotą paviršių nugrandykite plastikine mente. Tinkas visiškai sukietės per 3-4 dienas.

Skirtinga tinko faktūra susidarys, jei dirbsite su plastikine trintuve, braukdami ja per paviršių vertikaliai arba horizontaliai ar darydami sukamuosius judesius, – mišinyje esantys grūdeliai šviežiame tinke išbrėš atitinkamos krypties griovelius.

Panašiai dirbama ir su spalvotu tinku.

Šiurkštus tinkas. Šis dekoratyvinis tinkas labai tinka tiek moderniam, tiek ir paprastam interjerui. Grūdelių skersmuo ne didesnis kaip 2 mm, todėl juo suformuojamas plonas tinko sluoksnis. Tinko masę brūžinant apskritimo judesiais, gausite vientisą ir labai smulkią paviršiaus faktūrą.

dekoratyvinis tinkasJei norite sieną papuošti dekoratyviniais ornamentais, įdomiais piešiniais arba raštų juostomis, įsigykite savo skonį atitinkantį šabloną. Pirmiausia sieną nudažykite pagrindine spalva ir leiskite jai nudžiūti. Pasirinktoje vietoje šabloną pritvirtinkite lipnia juosta ir dažykite, keletą kartų jį paspusčiodami kontrastingais dažais sudrėkinta kempine. Darbą palengvins specialus šablonų dažymo teptukas, kurį reikia laikyti statmenai sienai. Dažai neturi patekti po kartonu. Kai paviršius bus vienodai padengtas dažais, šabloną nuimkite ir pritvirtinkite kitoje vietoje. Jei ornamento kontūrai netikslūs, juos pataisykite mažyčiu teptuku.

Jei šabloną naudosite keletą kartų, nuo jo nuvalykite dažų likučius. Nedidelėms detalėms nudažyti labiau tiks mažas teptukas. Ornamentus dažykite pradėję nuo vidurio ir eidami link kraštų. Dažais denkite lengvai spusčiodami.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy