Antrasis Daržovių Derlius Vasarą

TomatoesVasarai negailint šilumos galime pasinaudoti šiuo privalumu ir užsiauginti antrąjį daržovių derlių savo soduose ir daržuose.

Rugpjūčio mėnesio antroje pusėje galima vėl auginti ridikėlius, salotas ir špinatus. Šiuo laiku auginamos daržovės ne taip greitai išsistiebia, nes į vasaros pabaigą dienos būna trumpesnės, tad ir saulė ne taip kaitina. Jos užauga tokios pat švelnios kaip pavasarinės. Galima auginti po ankstyvųjų daržovių: žirnių, morkų ar kitų. Pagaliau, norint – visuomet darže surasi laisvą kampelj.

Visas šias daržoves sėjame ir auginame lygiai taip pat kaip ir pavasarį. Dirva prieš sėją perkasama daržo šakėmis ir išrenkamos piktžolės. Tada padaromos ežios ir sėjama.
Ridikėlius sėjame 20 cm atstumu eilutė nuo eilutės. Grūdelį po grūdelio beriame vieno centimetro atstumu. Jei per tankiai susėjome,, tada išdygus teks išretinti.

Špinatus irgi sėjame skersai ežios 20-25 cm atstumu, o grūdus eilutėje maždaug vienu centimetru. Kai špinatai sudygsta ir paauga, juos retiname, o išrautus augalėlius naudojame valgiui.

Salotas galime sėti ežiose arba sodinti daigais. Atstumas eilutė nuo eilutės – 20-30 cm. Salotų sėklas reikia-sėti labai sekliai, nes per giliai pasėjus, sunkiai sudygsta.

Antroje vasaros pusėje auginamų daržovių priežiūra paprasta ir lengva. Tuo metu mažiau auga piktžolių, mažiau puola kenkėjai ir daugiau gauna lietaus. Pagrindinė priežiūra – purenimas ir retinimas. Jei stropiai purename, beveik nereikia ravėjimo.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy