Kaip Pastatyti Akmeninę Sieną Sode Ar Kieme
Santrauka: akmeninė siena gali praturtinti jūsų sodo ar kiemo aplinką. Pastatyti sienelę iš akmenų nėra taip sunku, net jei statote pats, jeigu jos aukštis ne didesnis kaip 1 metras. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės statant akmeninę sieną patiems.
Akmens sienos konstrukcija nėra tokia sudėtinga, kaip gali atrodyti. Aiškų, aikmenys yra sunkūs, bet jei statote akmeninę sieną, kuri mažesnė nei 1 m aukščio, tai įmanoma darbą atlikti be statybininkų pagalbos ir su minimalia mechanine įranga. Akmenys sienai tinka praktiškai bet kokios rūšies. Kiekviena teritorija turi savo unikalią akmenų įvairovę.
Europoje įprasta net namus statyti iš akmenų. Jau prieš daug šimtų metų Europoje miškai buvo sparčiai naikinami ir tik vienintelės statybinės medžiagos – akmens ir molio – niekada netrūko. Mediena dabar visur brangi, o akmenų galima rasti beveik visur. Akmenys tiesiog turi būti surinkti ir nuvežti į statybų vietą.
Vienas iš akmeninės sienos statymo būdų yra vadinamasis sausas mūras. Ši sąvoka reiškia, kad akmenys susikibinami be jokio skiedinio. Kai kuriose šalyse tai labai paplitusi praktika naudojama sukurti akmens sienoms. Šis būas taipogi greitesnis, nes akmeninę sieną be cemento skiedinio pastayti yra greičiau nei naudojant šišamasias medžiagas.
Jei norite greitai išmokti ręsti akmenines sienas, viskas, ką jums reikia padaryti, tai pažiūrėti jau pastatytas akmenines sienas. Gera idėja būtų nufotografuoti daugelį skirtingų sienų pavyzdžių, iš kuriu matosi, kokio dyžio ir rašto akmenys nauojami ir kaip jie sukibinami. Atkreipkite dėmesį, kad apatinė akmenų eilė beveik visada yra iš dalies įkasta į dirvožemį per keletą centimetrų. Kai pajausite, kokie sunkūs yra akmenys, suprasite, kodėl sauso mūro sienos yra tokios pat stabilios. Akmenims pajudinti iš vietos reikia didelių pastangų.
Galite pasistatyti dekoratyvinę akmeninę sieną savo namuose ir taip pagyvinti interjerą be jokių problemų. Svarbiausias dalykas yra rasti kietą atramą, ant kurios stovės ši siena. Tai reiškia, kad akmenys turi būti statomi tiesiai ant plokštumos, po kuria yra atramos (jei siena statoma ne pirmame namo aukšte) , arba akmenys turi būti klojami ant plieninių atramų, sugebėsiančių atlaikyti spaudimą.
Įspūdingai atrodo namuose pastatytos akmeninės sienos ir jose montuoti židiniai .
Jei nuspręsite statyti natūralaus akmens sieną, net jei tai būtų dekoratyvinė siena sode, nepmirškite pažiūrėti į akmens tekstūrą, spalvą ir pasiomėti apie patvarumą. Dauguma akmenų yra atsparūs šalčiui, bet vistiek geriau tuo įsitikinti. Paskutinis dalykas, kurį norite padaryti, tai per valandos varginantis darbas tik sau jūs pasirinkote neteisingą akmens.
Akmeninės sienos statybą galima pagreitinti, jei panaudosite specialias akmens sienų plokštės, bet tai daroma retai, ypač savadarbėse statybose. Netikrų irbtinių akmenų siena irgi gan dažnas atvejis. Kai kuriose šalyse tokios konstrukcijos naudojamos sukurti garsą slopinančioms užtvaroms automagistralėse.
Akmenį galite panaduoti ir kituose namų ar sodo projektuose. Pavyzdžiui prie akmeninės sienos prijungti ir apmūryti sodo fontanėlį, kuris sudarytų vientisą įspūdį, kaip iš sienos teką vanduo.
Akmens sienos statyba gali būti sunkus išbandymas jūsų rankoms ir nugarai, todėl visada dėvėkite pirštines ir tvirtus batus. Nebandykite pakelti daugiau, nei galite pagal savo galimybes.
Jei planuojate statyti tik dekoratyvinę sienelę, pirmiausia patartina išbandyti statant mažą bandomąją sienelę. Kai pajusite, kad viskas gerai einasi, galite pereiti statyti galutinio varianto. Kai bedirbdami kartais apžiūrite bendrą atliktą darbą, stenkitės žiūrėti iš tokio atstumo, iš kokio dažniausiai bus žiūrima. Akmeninės sienos išvaizda gali skirtis, kai žiūrite iš 3 m ir kai stovite už 15 metrų.
[peržiūrėkite daugiau nuotraukų galerijoje: akmeninės sienos]
Valdopatarimai – visada geri, teisingi.
O gal galite patarti kaip pasistatyti pavėsinę bendra siena su lauko virtuve (malkomis kūrenamą) ir dušine (su boileriu).
Dydis apie 350×400. Laukčiau patarimų ar pasiūlymų Vilniuje.