Kaip Nuvalyti Cementą Nuo Plytų?

Santrumpa: Cemento valymas nuo plytų dažna problema. Prikibęs plytų cementas gali būti nuvalytas naudojant rūgštį. Būkite atsargūs valydami plytas patys.

Prikibęs cementas prie trinkelių ar sienos plytų yra dažna problema pabaigus statybos darbus. Priklausomai nuo plytos rūšies, valymas gali būti lengvas ir labai sunkus. Kuo plyta labiau rantyta ir turi daugiau raštų, tuo labiau apsunkinamas jos valymas.

Nenaudojant toksinių medžiagų, skiedinio valymas nuo plytų dar pasunkėja. Taip pat galite naudoti tam tikras rūgštis, kurios yra stiprenės ir silpnesnės. Labiau ėdrios rūgštys dažniausiai būna toksiškiausios. Bet pernelyg nepanikuokite, nes pamatysite, jog atsargiai naudojant vandenį ir rūgštį, darbas klostysis kaip iš natų.

cementas-ant-plytuDažniausiai mūrininkai naudoja druskos rūgštį norėdami ištirpinti cementą nuo plytų. Šios rūgšties indai pažymėti kaukolėm ir sukryžiuotais kaulais, kurie įspėja apie pavojingą medžiagą. Tačiau bet kokią rūgštį galima neutralizuoti naudojant šarmus. Ši reakcija paaiškinama per chemijos pamokas mokyklose. Iš tikro, tai net ir pats cemento skiedinys neutralizuoja rūgštį, kai ši užpilama ant plytos.

Kitos rūgštys lygiai taip pat reaguoja ir tirpdo šarmines medžiagas, esančias skiedinyje. Netgi maistinis actas iš jūsų virtuvės veikia tam tikru laipsniu. Kadangi naudojame actą gamindami maistą, žinome, jog tai nėra toksinė medžiaga. Taigi jums reikia rasti tarpinį rūgšties variantą tarp acto ir druskos rūgšties, kuri efektyviai nuvalytų prikibusį cementą. Patariame paieškoti spcialių skiedinio valiklių statybinių prekių parduotuvėse.

Pirmas valymo žingsnis yra nuvalyti kiek galima daugiau prikibusio cemento nuo plytų naudojant įvairius grandiklius. Saugokite, kad nesubraižytumėte plytos paviršiaus. Gramdydami naudokite pildami ant viršaus vandenį, tai suveiks kaip lubrikantas ir pagelbės nuvalyti daugiau skiedinio. Jeigu gramdote kaldami gremžtuką su plaktuku per viršų, tai pasistenkite gremžtuką laikyti beveik lygiagrečiai plytos paviršiui, taip išvengsite netyčia nuskelti plytos gabalą. Prieš naudojant rūgštį, nugramdykite cemento sluoksnį iki beveik kreditinės kortelės dydžio storumo.

Kai nugramdote cemento kiek galima daugiau, galite pradėti naudoti vandeniu skiestą rūgštį. Kaip ir minėjome anksčiau, druskos rūgštis veikia tikrai veiksmingai ir nugramdo skiedinį nuo daugumos plytų. Paprastai reikia sumaišyti 1 dalį koncentruotos rugšties su 10 dalių švaraus vandens. Visada perskaitykite saugumo instrukcijas ant rugšties buteliuko.

Verta turėti omenyje, kad kai kurios plytos gali smarkiai nukentėti nuo rūgšties panaudojimo ir prarasti savo spalvą. Tokios informacijos galite paklausti plytos gamintojo.

Pastebėta, kad dažniausiai plytą reikia sudrėkinti su vandeniu ir po to pilti rūgštį. Visada pirmiausia išbandykite šį būdą nuošalesnėje vietoje, kad pamatytumėte, kaip veikia rūgštis plytą. Jei naudojate druskos rūgštį, užpylę turite pamatyti mažus burbuliukus besiformuojančius ant plytos paviršiaus. Tai rodo, kad rūgštis reaguoja su skiediniu ir jį tirpdo.

Gramdyti suminkštintą skiedinį naudokite gremžiklį. Pirmiausia palaukite 5 ar 10 minučių, po to kai užpilate rūgštį, kad ši spėtų įsigraužti. Gali prireikti pilti rūgštį keletą kartų, kol nugramdysite visą skiedinį nuo plytos. Plaukite skiedinio likučius nuo plytų su kiek galima daugiau vandens (galite naudoti laistymo žarną). Kuo daugiau vandens – tuo geriau.

Darbas su rūgštimi gali būti labai komplikuotas. Galite susižeisti patys, sugadinti drabužius, plytas, rišantį skiedinį tarp plytų ir aplinkinę augaliją šalia namų. Jei aplink auga vertingi augalai ir yra svarbi žemės kokybė, turite naudoti papildomas saugumo priemones, kad rūgštis nepatektų į žemę.

Mūvėkite visas apsaugines priemones, kad išvengtumėte odos ir akių nudegimų. Druskos rūgštis tiesiai iš butelio yra pavojingas skystis. Garai yra toksiški ir gali greitai sukelti rimtus odos ir plaučių nudegimus. Nenuvertinkite šio chemikalo.

Nenaudokite druskos rūgšties iškart ant šviežio skiedinio. Leiskite cementui sukietėti bent 2 savaites prieš naudodami rūgštį. Prieš tai stenkite kuo greičiau ir kuo daugiau prikibusio cemento nugramdyti mechaninėmis priemonėmis. Jei ploname cemento sluoksnyje nėra smėlio, tai jis gali būti greitai nuvalytas su švelnesnėmis rūgštimis kaip pav. acto. Stiprios rūgštys nuėsdins šviežią cementą ne tik nuo paviršiaus, bet ir tarp plytų, ko jūs tikrai nenorite.

PrastaiPuiku (3 votes, average: 7.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy