6 Ilgaamžiškumo Paslaptys

1. Venkite saldumynų

Saldūs gėrimai, desertai, pyragai, šokoladas ir saldainiai padidina infarkto riziką- pavojaus varpais skambina kardiologai. Kaloringas maistas skatina nutukimą, o tai – papildoma našta širdžiai. Akivaizdu, kad kas dieną vartojame per daug cukraus, juk jo yra paruoštuose produktuose. Gaminių etiketėje ieškokite informacijos apie cukraus kiekį, kurį atspindi šios medžiagos: sacharozė, gliukozė, fruktozė, maltozė, hidrolizuotas krakmolas, melasa, invertuotas cukrus.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja, kad rafinuotas, pridėtinis cukrus sudarytų ne daugiau kaip 10 proc. visų per parą gaunamų kalorijų (70 g vyrams ir 50 g moterims). Neseniai PSO specialistai paskelbė, kad sieks įdiegti naujas rekomendacijas ir sumažinti per dieną suvartojamo cukraus kiekį iki 6 arbatinių šaukštelių. Žmonėms, kurie su pridėtiniu cukrumi gauna apie ketvirtį paros kalorijų, širdies ir kraujagyslių ligų rizika padidėja tris kartus. Baltąja mirtimi vadinamas cukrus kasmet nusineša apie milijoną žmonių gyvybių.

2. Užsiimkite malonia veikla

Visos pastangos išsaugoti jaunatvišką kūną bus bevertės, jei neišmoksite valdyti minčių ir streso. Niekas taip nepadeda atitrūkti nuo kasdienybės kaip mėgstama veikla: meditacija, joga, o gal knygų skaitymas ar rankdarbiai. Duokite peno smegenims, pasimėgaukite naujais įspūdžiais, o nuo negandų ir pesimizmo ginkitės gera nuotaika!

Įrodyta, kad tie, kurie mylisi 2-3 kartus per savaitę, atitolina senatvę mažiausiai trejais metais. Net jei malonumas tetrunka 30 minučių, meilės žaidimų metu sudeginamas įspūdingas kalorijų kiekis, o kraujyje sumažėja cholesterolio. Pschologai teigia, kad žmonės, kurie neturi šeimos ir draugų, dažniau serga depresija ir širdies Ilgomis. Vienatvė gali paskatinti įvairias lėtines ligas, o kai kuriems jautriems žmonėms ji žalinga kaip padidėjęs cholesterolio kiekis ar hipertonija. Skirkite daugiau dėmesio savo artimiesiems, dažniau pabūkite su jais, pabendraukite.

Kiekvienas iš mūsų trokšta aplenkti bėgančius metus. Aktyvi gyvensena, subalansuota mityba, pozityvios mintys padės atlaikyti laiko mestus iššūkius, atitolins senatvę ir leis džiaugtis sveika siela bei kūnu.

3. Pakankamai išsimiegokite

Miego trukmė ir poreikis yra labai individualūs. Medikai rekomenduoja per parą pamiegoti bent 7-8 val., tačiau daug svarbiau -miego kokybė. Atsikėlę ryte, turėtumėte jaustis žvalūs ir darbingi. Ilgą laiką vyravo nuomonė, kad miegas būtinas dailiosios lyties atstovių grožiui. Pasirodo, jis daug svarbesnis vyrams, norintiems sulaukti garbingos senatvės. „Prastas miegas lemia apetito sutrikimus, blogą savijautą, sumažėjusį fizinį aktyvumą ir tokius susirgimus kaip nutukimas, diabetas, širdies, kraujagyslių ligos. Vyrams, palyginti su moterimis, miegas yra gyvybiškai svarbus.

Dailiosios lyties atstovės poilsio trūkumą gali kompensuoti specialia dieta. Nepaisant blogų miego įpročių, moterys gali gyventi ilgiau, jei valgo įvairų maistą, kuriame nestinga daržovių ir vitamino B6. Jei po bemiegės nakties norite jaustis žvaliau, dieną pasistenkite suvalgyti mėsos, bananų ar pistacijų. Šiuose produktuose gausu taip reikalingo vitamino B6, be to, organizmas galės panaudoti energiją, gautą iš baltymų ir angliavandenių.

4. Atsisakykite žalingų įpročių

Moterys, kurios per dieną išgeria dvi ir daugiau vyno taurių, ir vyrai, kurie suvartoja daugiau kaip tris taures per dieną rizikuoja pajusti neigiamą alkoholio poveikį: nuo antsvorio iki psichologinių bendravimo problemų. Įrodyta, kad moterys turi mažiau alkoholį skaidančių fermentų, joms greičiau išsivysto kepenų cirozė. Svaigieji gėrimai greičiau pažeidžia moterų nervų sistemą, todėl piktnaudžiaujančios alkoholiu sunkiau kontroliuoja emocijas.

5. Sveikai maitinkitės

Jei norite gyventi 100 metų, pavalgę lėkštėje palikite šiek tiek maisto”, – teigia Tibeto išminčiai. Sant Luiso universiteto (JAV) mokslininkai patvirtina, kad persivalgymas priartina senatvę. 2008 m. atlikti tyrimai paliudijo, kad, apribojus per dieną gaunamų kalorijų kiekį, organizme sumažėjo skydliaukės hormono trijodtironino gamyba. Šis hormonas lėtina medžiagų apykaitą ir skatina senėjimo procesus. Ilgaamžiškumu garsėjantys japonai pakyla nuo pietų stalo šiek tiek alkani, 2—3 kartus per savaitę valgo žuvies patiekalų ir jūros kopūstų, Pirmenybę teikia ne keptam, o troškintam maistui ir geria daug vandens.

Mitybos specialistai pataria per dieną suvalgyti ne mažiau kaip tris vaisių ar daržovių porcijas, tuomet gausite pakankamą kiekį ląstelienos, vitaminų kiekį.

Nustatyta, kad, valgant šviežių vaisių

ir daržovių, 76 proc. sumažėja širdies ligų rizika. Juose esančios biologiškai aktyvios medžiagos ir natūralūs antioksidantai padeda organizmui susidoroti su uždegimu, laisvaisiais radikalais, išvengti – senatvinių odos problemų. Kanzaso universiteto (JAV) tyrėjai atrado, kad vitaminas C veiksmingai kovoja su vėžinėmis ląstelėmis, ypač kiaušidžių vėžio atveju.

6. Judėkite į sveikatą

Šiuolaikinės technologijos atėmė iš mūsų galimybę judėti. Anksčiau daugelis žmonių dirbo fizinį darbą, šiandien dienas leidžiame prie kompiuterio. Užuot lipę laiptais, važiuojame liftu, norėdami pasikalbėti su kolega, siunčiame elektroninį laišką. Atsistokite ir pajudėkite visuomet, kai tik galite. Biuro darbuotojams patariama vaikščioti kalbant telefonu ar per susirinkimą.

Jei kas dieną skirsite laiko intensyvioms treniruotėms, pailginsite savo gyvenimą ketveriais metais. Sportas teigiamai veikia kraujotaką ir medžiagų apykaitą, širdies ir smegenų veiklą, apsaugo nuo depresijos ir Alzheimerio ligos. „Net jei sportuoti pradės šešiasdešimtmečiai senoliai, po aštuonerių metų jie bus tris kartus sveikesni už bendraamžius, kuriems mielesnis sėslus gyvenimo būdas“,- pareiškė britų medikai, ištyrę 3,5 tūkst. garbingo amžiaus pacientų. Kas penktas sportuojantis senolis galėjo pasigirti puikia savijauta.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 8.00 out of 10)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy