Ką Galima Valgyti Sergant Diabetu
Bendros rekomendacijos sergantiems diabetu
Diabetas yra dviejų tipų – cukrinis ir necukrinis. Necukrinio diabeto priežastis – užpakalinės hipofizio dalies ir smegenų sričių, reguliuojančių skysčių apykaitą organizme, veiklos sutrikimai. Necukrinis diabetas gali išsivystyti po uždegiminių infekcinių susirgimų, galvos traumų, smegenų auglių. Vienas pirmųjų šio susirgimo simptomų yra troškulys, burnos džiūvimas, galvos skausmai, nuovargis, svorio kritimas. Šios formos diabetas gydomas gydytojo paskirtais vaistais.
Jei sergate necukriniu diabetu:
1. Reikia sumažinti druskos vartojimą.
2. Būtina gerai išsimiegoti.
3. Tausokite savo nervų sistemą.
4. Jūsų racione turėtų būti kuo daugiau fosforo, kuris būtinas tam, kad normaliai funkcionuotų smegenys.
5. Reikia vartoti daugiau mėsos, žuvies, kiaušinio trynių, gerti pieną.
6. Kai liga paūmėja, rekomenduojama gerti po 1 valgomąjį šaukštą glicerino per dieną.
Cukrinis diabetas – tai medžiagų apykaitos sutrikimas; pirmiausia sutrinka angliavandenių ir skysčių apykaita organizme. Organizmo ląstelės dėl tulžies funkcijos sutrikimo nepakankamai įsisavina su maistu gaunamus angliavandenius. Dėl hormono insulino trūkumo maisto produktai, kurie organizmo yra paverčiami gliukoze, neįsisavinami, jie kaupiasi kraujyje ir iš jo pasišalina drauge su šlapimu. Sutrikus skysčių apykaitai, audiniai džiūsta, o neįsisavintas vanduo per inkstus pasišalina iš organizmo. Cukriniu diabetu susergama dėl įvairių priežasčių – paveldėjimo, neracionalios mitybos (pernelyg gausaus saldumynų vartojimo), sunkių darbo ir gyvenimo sąlygų, ilgalaikių stresų. Tipiški diabeto simptomai: troškulys, padidėjęs apetitas, neretai – bendras silpnumas, suliesėjimas (arba nutukimas), regėjimo pablogėjimas, geležies skonis burnoje, odos ligos, regėjimo pablogėjimas. Atsižvelgdamas į individualias ligonio savybes, vaistus sergantiems cukriniu diabetu skiria gydytojas.
Keletas bendrų rekomendacijų.
1. Visų pirma reikia nustoti vartoti cukrų ir visus produktus, kuriuose yra cukraus ir krakmolo: duoną, ryžius ir kitas kruopas, ankštines daržoves, razinas.
2. Vietoj cukraus vartoti jo pakaitalus – sachariną, ksilitą.
3. Jeigu sunku atsisakyti cukraus, rekomenduojama jį pakeisti natūraliu bičių medumi. Medus naudingas dėl to, kad jame yra lengvai organizmo įsisavinamo cukraus, tačiau atminkite, kad medus lygiai toks pat angliavandenis maistas kaip ir bulvės ar ryžiai. Todėl priklausomai nuo savo būklės, galite vartoti medaus po labai nedaug arba išvis išbraukti jį iš savo raciono.
4. Sergantiems diabetu reikėtų kuo daugiau juoktis, kadangi juokiantis sumažėja cukraus kiekis kraujyje. Galite skirti sau komedijų dietą ir kas vakarą stengtis pažiūrėti po vieną komediją ar juokingą laidą.
5. Labai naudingas nugriebtas pienas, rūgpienis.
6. Labai naudinga valgyti kopūstus ir gerti raugintų kopūstų sultis.
7. Reikėtų į racioną įtraukti svogūnus, česnakus, salierus, špinatus, rekomenduojama reguliariai vartoti burokėlių sultis.
8. Vieną dieną per savaitę patartina tokia dieta: visą dieną valgyti tik žalius vaisius ir daržoves.
9. Sergantiems diabetu reikėtų valgyti lengvai įsisavinamo cukraus turinčius vaisius ir daržoves: žemuoges, avietes, bruknes, šermukšnius, gervuoges, erškėtrožes, granatus, kriaušes.
- diabetas 2 tipo, diabetas alkoholis, diabetas dieta, diabetas forumas, diabetas ir liaudies medicina, diabetas ir mityba, diabetas mityba, diabetas požymiai, diabetas simptomai, diabetas.lt, diabeto asociacija, diabeto diena, diabeto diena 2009, diabeto dieta, diabeto forumas, diabeto gydymas, diabeto gydymas ozonu, diabeto komplikacijos, diabeto mokykla, diabeto požymiai, diabeto simptomai, diabetone, maistas diabetikams, maistas diabetikui
perskaičius straipsį apie cukrinį diabetą, tiesiog plaukai pašiaiušė. Tokių patarimų davimas yra nusikalstama veikla, nes, remiantis šiais patarimais, galimi dideli sveikatos sutrikimai, net grėsia mirtis. Atsargiai .