Roto Virusas

rota virusasRoto virusas sukelia ūmines žarnyno infekcijas. Žinia, šia liga serga ir suaugusieji, tačiau didžiausią pavojų, pasak medikų, jis kelia vaikams, ypač mažiems kūdikiams, nes pastarieji kur kas greičiau netenka skysčių. Vaikai šia liga gali sirgti ne vieną kartą. Dažniausiai sergama nuo gruodžio iki birželio. Paprastai užsikrečiama vaikų kolektyvuose, kūdikių vystymo patalpose ir kt. Beje, yra ir kitų užkrečiamųjų žarnyno ligų, simptomais panašių į rotavirusą, pvz., noravirusas, adenovirusai, calicivirusai ir kt.
Pastabos
Nuo rotavirusinės infekcijos yra vakcinos, bet jos skirtos tik kūdikiams iki pusės metų, be to, apsaugo tik nuo itin sunkių formų. Nėra jokių garantijų, kad vaikas apskritai nesirgs šiuo virusu.

Roto Virusas Simptomai

Liga prasideda ūmiai. Dažniausiai pakyla temperatūra (nuo 37 iki 39 laipsnių). Vaikutis visiškai neturi apetito, gausiai vemia ir viduriuoja (nuo 4 iki 20 kartų per dieną). Gali raižyti ar pūsti pilvą, varginti silpnumas, galvos skausmai. Dažnai užklumpa ir sloga, kosulys, ima mausti gerklytę.

Kaip gydyti
rota virusasLabai svarbu, kad mažylis kuo daugiau vartotų skysčių. Pasitarus su gydytoju, vertėtų duoti gerti specialaus mineralais praturtinto tirpalo (pvz., „Rehydron”), nes gausiai vemiant ir viduriuojant, netekus daug skysčių ir mineralų, pažeidžiama organizmo pusiausvyra. Itin didelė dehidratacija mažiems vaikams gali baigtis net mirtimi. Įsidėmėkite! Rotavirusas negydomas jokiais antibiotikais ar žarnyno veiklą slopinančiais vaistais. Tinka duoti „Smectos” ar kito panašaus poveikio preparato, kuris sugeria kenksmingąsias medžiagas.
Jei situacija kritiška ar sergantis vaikutis labai mažas, būtina vykti į ligoninę.
Kai būklė kiek pagerėja, patartina vartoti gerųjų žarnyno bakterijų – probiotikų.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy