Virtuvės Baldų Ir Mazgų Priežiūra

virtuvesJeigu virtuvės kriauklė silpnai siurbia vandenį, ant kriauklės grotelių užpilkite geriamosios sodos ir palaukite, kol ji visiškai ištirps.Paskui į kriauklę įpilkite pusę stiklinės acto. Po akimirkos išgirsite garsą, panašų į verdančio vandens kunkuliavimą.Tai šarmo ir rūgšties reakcija.Po to kriauklė vėl gerai siurbs vandenį.

Jeigu iš kriauklės juntamas nemalonus kvapas, į ją įpilkite stipraus borakso tirpalo.  Kvapas išnyks. Jeigu ant vyryklės pribėgo pieno, pabarstykite druska, ir svilėsių kvapas išnyks. Jeigu ant viryklės yra riebių dėmių, ją gausiai apibarstykite druska ir nutrinkite popieriumi. Rūdys nuo viryklės viršaus išnyks, ir ji vėl blizgės kaip nauja, jei ją nuvalysite karštu aliejumi.

Vituvės baldai

Dujinės viryklės, skalbiamosios mašinos, šaldytuvo išorinis paviršius valomas šiltomis pamuilėmis suvilgyta kempine. Šitaip galite valyti ir metalinius lakuotus virtuvės baldus. Nerūdijančio plieno, virtuvės kriauklę iš pradžių valykite tam tikslui skirtais valikliais, paskui nublizginkite suglamžytu popieriumi.

Vandentiekio vamzdyje atsiradus nedidelei skylutei ( paprastai ties suvirinimo siūle), ant viryklės skylės uždėkite nedidelį gumos gabalėlį ir apsukite nestora metaline juostele ir gerai suveržkite. Jei dujinės viryklės rankenėlė nesilaiko ant ašies, į ašies įpjovą įdėkite gabalėlį trintuko, ir rankenėlė tvirtai laikysis.

Virtuvines staltieses iš klijuotės kas dvi savaites nušluostykite acto ir aliejaus lygių dalių mišiniu. Jos bus patvaresnės ir gražiai atrodys.Koklines krosnis plaukite tik šaltas su silpnomis pamuilėmis, įpylę vieną arba du šaukštus amoniako. Po to gerai iššluostykite. Keraminėmis plytelėmis klotas paviršius nušluostomas šluoste, paskui patepamas vandenyje išleistu skystu gipsu, kuris po  3-5 minučių nutrinamas sausa ir šiurkščia šluoste. Gipsas nusivalo kartu su  prie jo prilipusiais nešvarumais ir lieka tik sandūrose. Paviršius blizga. Vietoj gipso galite naudoti baltinamąją kreidą. Ji lengvai nuvaloma, bet prasčiau laikosi sandūrose.

Sąndūras tarp keraminių plytelių galima užtepti baltu cemento skiediniu ( sumaišytas su vandeniu cementas turi būti grietinės tirštumo ). Sandūras išvalykite, suvilgykite vandeniu, patepkite skiediniu ir gerai išlyginkite. Po dviejų arba trijų parų, kai skiedinys sukietės, paviršių patepkite gipso skiediniu ir gerai nutrinkite.

Centrinio šildymo baterijų neuždenkite užuolaidomis. Patalpos  oras šils tik tada, jeigu oras gerai cirkuliuos. Valyti centrinio šildymo radijatorius bus patogiau, jeigu prie dulkių siurblio pritvirtinsite šepetuką indams plauti.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy