Virtuvės Stalviršiai (Pasirinkimas ir priežiūra)

Stalviršis turi laikyti ilgai, nekeisdamas savo paviršiaus savybių. Jų būna įvairių, nes yra gaminami tiek iš natūralių, tiek iš dirbtinių medžiagų.

Natūralaus medžio stalviršiai ilgą laiką karaliavo rinkoje. Ir ne tik dėl suteikiamo jaukumo, nes ir didelio pasirinkimo anksčiau nebuvo. Tačiau šiandien tai gana brangus ir reiklus priežiūros paviršius, mat medį laikyti švarų, sausą, jis yra linkęs tamsėti. Pagrindinis pranašumas -natūralumas ir universalumas, nesudėtinga pritaikyti prie įvairaus stiliaus spintelių.

Lieto akmens stalviršiai gaminami iš susmulkintų natūralių mineralų dalelių, kurios sumaišomos su akrilo derva ir spalvų pigmentais. Nepaisant šio gaminio nemenkos kainos, jo pagrindinis pranašumas – ilgalaikiškumas, atsparumas karščiui ir subtilus vaizdas. Dėl neporingos struktūros šis stalviršis nesugeria drėgmės yra lengvai prižiūrimas.

■    Granito stalviršiai dvelkia natūralumu ir prabanga. Ju spalvų įvairovė ypač didelė -nuo rausvų, žalsvų iki juodu. Granitas yra stiprus, atsparus karščiui, lengvai valomas, tačiau… brangokas.

nerudijancio-plienostalvirsiai

Nerūdijančio plieno stalviršis

■    Marmuro stalviršiai – ne mažiau gražūs, tačiau gana nepraktiški ir savo brangumu lenkia granito stalviršius. Marmuras puikiai atlaiko karštį, tačiau gerai sugeria ir dėmes, kurias nuvalyti nėra labai paprasta, ypač bijo rūgščių.

■    Nerūdijančio plieno stalviršiai – ilgiausiai laikantis pasirinkimas. Jie atsparūs karščiui, drėgmei, lengvai prižiūrimi, o pažeisti, tiksliau įlenkti, juos gali nebent labai sunkūs daiktai. Tačiau, skirtingai nei mediniai stalviršiai, nerūdijančio plieno gaminiai virtuvei suteiks šaltumo ir oficialumo. Ir gerokai ištuštins piniginę.

■    Grūdinto stiklo stalviršiai – paskutinis mados šauksmas. Bijančius stiklinių daiktų turime nuraminti -grūdintas stiklas yra atsparus smūgiams ir karščiui, jį lengva prižiūrėti. Vidutinio brangumo.

medinis-stalvirsisNatūralių medžių pakaitalas -populiariausias

Dėl praktiškumo, spalvų ir raštų įvairovės ir kainos santykio šiandien ant pjedestalo keliami laminuoti stalviršiai. Jie yra pagaminti iš medžio drožlių plokščių, dengtų aukšto slėgimo laminatu HPL arba CPL.

Šiuolaikinės technologijos leidžia atkartoti natūralias medžiagas, todėl šie stalviršiai atrodo tarsi iš tikro medžio ar marmuro, o ir kaina, palyginti su stalviršiais iš natūralių medžiagų, gerokai mažesnė.

Priežiūra. Šių paviršių danga nėra poringa, todėl jų priežiūra nesudėtinga -lengvai valoma, atspari šarmams ir rūgštims. Laminuoti stalviršiai atsparūs karščiui (iki 180 laipsnių), todėl galima drąsiai statyti puodą ar keptuvę, tik ką nukeltą nuo kaitlentės, nebijant pažeisti stalo ar spintelės paviršiaus.

Silpniausia šių stalviršių vieta – jie neatsparūs drėgmei. Vandeniui patekus po laminato kraštais, jeigu šie ne itin kruopščiai užsandarinti, laminatas gali atsiklijuoti nuo plokštės, todėl stalviršį reikia tinkamai užsandarinti.

Kokybė kainuoja brangiau

Stalviršių pasiūla šiandien didžiulė. Todėl prieš pradėdami rinktis visų pirma sau atsakykite, kokie kriterijai jums svarbiausi: išvaizda, kaina ar kokybė.

Grūdinto stiklo stalviršis

Grūdinto stiklo stalviršis

■    Išvaizda. Tai skonio reikalas – svarbiausia, kad derėtų prie virtuvės dizaino.

■    Kaina. Dėl jos irgi spręsti jums – kiek galite skirti šiai prekei.

■    Kokybė. Dažnam kyla klausimas, kodėl už vienodai arba bent jau labai panašiai atrodančią prekę reikia mokėti brangiau? Negi tik už gamintojo vardą?

Granito stalviršis

Granito stalviršis

Iš dalies taip. Nes paprastai žinomi gamintojai, norėdami išsaugoti gerą vardą, rūpinasi kokybe. O kokybiški daiktai laiko ilgiau.

Deja, pigesnių stalviršių, nors jie irgi atrodo gražiai, savybės nebus tokios kaip brangesnių. Pvz., medžio drožlių plokščių stalviršių skiriasi ne tik suformavimo technologija (čia ypač svarbus drožlių suspaudimo laipsnis), tačiau ir aukšto slėgio laminatas (turėtų būti -HPL ar CPL), stalviršio padengimo juo technologija.

Stalviršių priežiūra ir valymas

Stalviršis – tarsi virtuvės vizitinė kortelė. Tad svarbu ne tik išsirinkti gražų, derantį prie virtuvės spintelių, bet ir po to juo tinkamai rūpintis. Pirmiausia atsižvelkite į stalviršio paviršiaus grublėtumą: kuo jis gruoblėtesnis, tuo priežiūra sudėtingesnė.

granito-stalvirsis

Granito stalvirsiai

■    Natūralaus medžio stalviršį maždaug kas porą mėnesių padenkite labai plonu aliejaus sluoksniu. Tai apsaugos medį nuo drėgmės ir smulkių paviršinių pažeidimų, jį galėsite nuvalyti drėgna kempinėle arba  pašluoste.

■    Lieto akmens stalviršis atsparus tiek drėgmei, tiek chemikalams, todėl jam specialios priežiūros nereikia. Valyti galima ne tik drėgna kempinėle arba pašluoste, bet ir soda ar indų plovimo skysčiu, tik šis ilgainiui gali sumažinti akmens blizgesį. Nuvalę akmenį drėgnai paskui jį pavalykite sausa šluoste. Įbrėžimus panaikinsite juos nušveitus.

■    Ant granito stalviršio atsiradusias dėmes reikėtų šalinti kuo skubiausiai. Jei išsiliejo skystis, geriausia jį nuvalyti sugeriant į šluostę arba kempinę, o ne šluostant. Riebalų ir rūgščių dėmes geriausia šalinti granitui valyti skirta specialia priemone. Norėdami padidinti granito viršutinio sluoksnio tankumą ir sumažinti paviršiaus absorbciją (t.y. medžiagų susigėrimą), nepamirškite jo impregnuoti.

■    Marmuro stalviršiui valyti nenaudokite įprastų cheminių priemonių – rinkitės skirtas natūraliam akmeniui. Jei dėmės jau pažeidė marmurą, neliks nieko kito, kaip stalviršį nupoliruoti iš naujo. Kad marmuras ilgai laikytų, jį porą kartų per metus impregnuokite.

■    Grūdinto stiklo stalviršiui valyti tiks ir drėgna kempinėlė ar pašluostė, ir įprastas langų plovimo skystis.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy