Šukuosenos Pasirinkimas Ir Plaukų Priežiūra

* Pasirenkant šukuoseną, reikia atsižvelgti į plaukų spalvą, veido ovalą, kaklo bei kaktos formą, ūgį ir amžių.

Aukšta šukuosena moterį aukština, daro ją solidesnę. Smul­kių veido bruožų moterims paprastai tinka išpūstos šukuosenos, stambių bruožų — lygesnės. Apskritaveidėms tinka puri šukuo­sena ties pakaušiu, o ties smilkiniais plaukai sušukuojami lygiau. Pailgaveidėms moterims patariama galvos šonuose plaukus papūsti, o ties pakaušiu sušukuoti lygiau. Kaktą galima sumažinti užšuka-vus ant jos plaukus, nukirptus kirpčiukus ir kt. Jei veidas kvad­ratinis, plaukus reikia šukuoti už ausų taip, kad jie nedengtų kak­tos ir skruostų. Jeigu skruostai pilni, siaurėjantys link kaktos, tinka trumpos garbanėlės ties smilkiniais.

* Šviesiems plaukams gražesnė puri šukuosena, tamsiems — lygi.

* Žilais plaukais moterims tinka trumpos garbanos.

* Paleisti ant pečių ir nugaros plaukai tinka tik jaunoms mer­ginoms.

Aukštoms moterims nepatariama daryti aukštos šukuosenos. Prie apskrito plataus veido tinka aukšta šukuosena. Ilga nosis maskuojama į priekį nukarusia šukuosena. Riestanosėms plaukus geriau šukuoti atgal.

* Ilgaplaukėms moterims plaukus reikia dažnai plauti ir kas­dien rūpestingai šukuoti iš pradžių retomis, paskui tankiomis šu­komis.

* Plaukus plaukime ne rečiau kaip kartą per 8—10 dienų, o jei oda riebi — net dažniau.

* Plaukus geriausia plauti karštu virintu vandeniu. Vasarą pageidaujama vartoti lietaus, o žiemą — sniego vandenį. Kietas vanduo suminkštėja, į jį įpylus amoniako (pusė šaukšto litrui van­dens).

* Plaukai bus gražaus atspalvio, jeigu išplautus perskalausime ramunėlių arba svogūnų lukštų nuovire.

* Šviesiems plaukams perplauti tinka citrinos sultimis parūgš­tintas vanduo, tamsiems — actu.

* Plaukams naudingas rūgusis pienas. Sausi plaukai gausiai juo sudrėkinami, o po 20 min perplaunami šiltu virintu vandeniu su soda (šaukštelis stiklinei vandens). Taip išplauti plaukai esti minkšti ir maloniai žvilga.

Plaukai gerai išplaunami kiaušinio trynio mišiniu. Du kiau­šinio tryniai sumaišomi su pusės citrinos sultimis ir įlašinama keletas lašų degtinės ar konjako. Iš pradžių šis mišinys įtrinamas į galvos odą, paskui juo suvilgomi plaukai. Po 30 min plaukai gerai išplaunami vandeniu su citrinos sultimis arba actu.

* Išplautų plaukų jokiu būdu negalima sukti (gręžti) ir kietai pinti kasų.

* Kartais nuo ilgalaikio (karšto ir cheminio) sušukavimo plau­kai lūžinėja (trupa). Kad taip neatsitiktų, išsitrinkus galvą, drėg­nas plaukų šaknis reguliariai tepkime varnalėšų arba vazelino aliejum.

* Po ilgalaikio sušukavimo alum suvilgytus plaukus lengva susukti, ir šukuosena daug geriau laikosi.

Jokiu būdu negalima vartoti skalbiamojo muilo — nuo jo plaukai pasidaro sausi, trapūs, oda pleiskanoja ir niežti.

* Visokius plaukus patariama muiluoti ne daugiau kaip du kartus.

* Riebius plaukus galima plauti mirkytomis duonos plutelėmis. Duonos masė įtrinama į galvos odą ir plaukus, po 5-10 min rū­pestingai išplaunama.

* Galima plaukus plauti ir dilgėlėmis. 100 g šviežių dilgėlių užpilama litru vandens, įpilama pusė šaukšto acto, virinama apie pusvalandį ir perkošiama. Į dubenį vandens pilami 2—3 šaukštai nuoviro (šiuo atveju muilo nereikia).

* Kad gražiai žvilgėtų, plaukus galima perplauti beržo lapų nuoviru.

* Vasarą plaukai greitai pridulka. Plaukų šepetį apvyniokime sena švaria kapronine kojine. Kas rytą juo šukuokime plaukus, tada dulkės ir kiti nešvarumai liks ant kaprono.

* Po žiemos plaukai paprastai blanksta, darosi ne tokie purūs. Kasdien juos šukuokime įvairiomis kryptimis: nuo pakaušio link kaktos, iš kairės į dešinę ir t. t.

Šviežias oras ir saulės šviesa plaukams naudinga, todėl nuo pavasario iki rudens stenkimės vaikščioti vienplaukės. Tačiau saugokime juos nuo tiesioginių saulės spindulių.

* Jeigu atsirado sausų pleiskanų, plaukus plaukime katuogės šaknų arba tūbės žolės nuoviru; perplaudamos į vandenį įdėkime liepžiedžių.

* Kad plaukai neslinktų ir neatsirastų pleiskanų, įtrinkime juos šalpusnių arba apynių spurgų nuoviru. Nuo plaukų slinkimo taip pat gydoma ricinos ir romo mišiniu (lygiomis dalimis), jis įtri­namas į galvos odą maždaug valandą prieš plaunant.

* Jeigu plaukai skilinėja, prieš trinkdamos galvą, padarykime „aliejaus vonią”. Pašildykime ricinos ir odekolono mišinį (lygio­mis dalimis), įtrinkime juo galvos odą, gerai iššukuokime plaukus. Juos pridenkime karštame vandenyje sudrėkintu gerai nugręžtu frotinių rankšluosčiu. Ant jo uždėkime klijuotę arba pergamentą ir apmuturiuokime galvą. Po valandos plaukus išplaukime su mui­lu ir paskutinį kartą perplaukime actu parūgštintu vandeniu (2 šaukštai acto litrui vandens).

* Kad plaukai per anksti nepražiltų, galvos odą įtrinkime čes­nako arba svogūnų sultimis, paskui galvą ištrinkime su kiaušinio tryniu.

* Nedžiovinkime šlapių plaukų, ypač sugarbanotų ir dažytų saulėje: jie pasidarys trapūs, negyvi ir išslinks. Tokiu atveju bū­tinai užsiriškime skarelę arba užsidėkime skrybėlę.

* Vasarą nepurkškime plaukų laku. Veikiant saulės spindu­liams ir kaitrai, lakas išskiria plaukams žalingų medžiagų. Va­sarą nedažykime plaukų; nuo saulės jie pasidaro trapūs ir sausi.

* Žilus plaukus dažyti nebūtinai: tinkamai prižiūrimi jie atro­do labai gražūs ir visai nesendina. Išsitrinkusios galvą, gelsvus plaukus kiek pamelsvinkime, — veidas atrodys gaivesnis ir jau­nesnis. Prie žilų plaukų tinka tamsi pudra ir koralų spalvos lūpų dažai.

PrastaiPuiku (4 votes, average: 5.75 out of 10)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy