Plaukų Slinkimas

plauku slinkimasIšsirinkti tinkamus preparatus slenkančių plaukų priežiūrai nelengva, nes jų pasiūla milžiniška. Bet kokiu atveju, jeigu nerimą kelia smarkus plaukų slinkimas, pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu. Įvertinęs plaukų ir bendrą organizmo būklę, reikalui esant atlikęs tam tikrus tyrimus, jis rekomenduos veiksmingiausią gydymą. Įsigydami gydomuosius preparatus nuo plaukų slinkimo savo nuožiūra, rizikuotumėte apsirikti, nes reikia žinoti, kokių veikliųjų medžiagų turintys preparatai jūsų plaukams būtų naudingiausi. Nustatyta, kad esant vadinamajam vyriškojo tipo (kada moters organizme padaugėja vyriškojo hormono testosterono) plaukų slinkimui, veiksmingi plaukų priežiūros preparatai su kofeinu (pavyzdžiui, „Plantur 39″) ir losjonas su medžiaga minoxidilum (2-5%). Plaukų šaknis stiprina ir preparatai su asiūklių, varnalėšų, ginkmedžių, dilgėlių ekstraktais. Nereikėtų pamiršti ir naminių priemonių, pavyzdžiui, šviežių svogūnų sulčių – jomis kartkartėmis galima papildyti bet kokią naminę plaukus puoselėjančią kaukę. Siekiant pristabdyti plaukų slinkimą, sugrąžinti jiems sveiką išvaizdą, veiksminga mezoterapija (per procedūrą 5 galvos odą specialia adata 5leidžiama gydomojo preparato su reikalingiausiomis medžiagomis).

Ši procedūra gerina galvos odos kraujotaką, todėl plaukai geriau auga, dailiai žvilga, mažiau slenka. Masažuoti galvą galite pirštų galiukais, medinėmis šukomis ar šepečiu. Kiekvieną vakarą pernelyg nespausdami 8-10 min. pašukuokite švarius plaukus. Jeigu galvą masažuosite rankomis, galvos odą suvilgykite nenuskalaujamu stiprinamuoju žolelių losjonu, pirktiniu rozmarinų vandeniu ar šilta dilgėlių ištrauka. Tada pirštų pagalvėlėmis sukamaisiais judesiais masažuokite iš apačios viršugalvio link ne trumpiau nei 10 minučių.

Plaukų šaknis stiprina, juos gražina įvairūs eteriniai ir augaliniai aliejai. Pasirinktu augaliniu aliejumi (ypač veiksmingi varnalėšų, simondsijų, kviečių daigų, migdolų) patartina galvos odą įtrinti kartą ar du per savaitę valandą prieš trenkant galvą švelniu šampūnu.

Plaukams stiprinti ir žvilginti tinkamas toks mišinys: penkis šaukštus karšto vandens vonelėje pašildyto varnalėšų aliejaus sumaišykite su trim šaukštais šviežių apelsinų sulčių. Įtrynę juo galvos odą bei plaukus, bent septynias minutes pamasažuokite galvą sukamaisiais judesiais. Po pusvalandžio ištrinkite švelniu šampūnu. Siekiant pristabdyti plaukų slinkimą, kelis lašus eterinio rozmarinų, šalavijų, apynių, kanangų aliejaus patartina kaskart įvarvinti į plaukų priežiūros preparatą (šampūną, balzamą, kaukę ar kt.). Bet kurį iš minėtų eterinių aliejų tinka naudoti ir galvos odos masažui, tik jį reikia maišyti su augaliniu aliejumi.

Moksliškai nustatyta, kad ilgai ir dideliais kiekiais naudojami įvairių cheminių komponentų turintys grožio preparatai užslopina natūralias odos funkcijas. O šimtu procentų natūralūs, t. y. pagaminti tik iš natūralių augalinių medžiagų, priešingai – šias funkcijas stimuliuoja. Dėl to nekyla abejonių, kad toms moterims ir merginoms, kurioms smarkiai slenka plaukai, verta išbandyti ekologišką plaukų kosmetiką. Specialistai pataria nusipirkti komplektą tokių preparatų (šampūną, toniką, kaukę, aliejų) ir naudoti ne trumpiau nei pusę metų. Anot jų, maždaug per tiek laiko atsinaujina natūralios galvos odos funkcijos, poodyje suaktyvėja gyvybiniai procesai, todėl plaukai atgauna sveiką išvaizdą, sustiprėja jų šaknys.

■ VERTA ŽINOTI. Pastebėta, kad daugelis ekologiškų šampūnų sunkiai pašalina iš plaukų cheminių modeliavimo priemonių likučius. Pasiryžusi įprastus plaukų priežiūros preparatus pakeisti ekologiškais, nepamirškite pasirūpinti ir natūralia modeliavimo kosmetika (vašku, želė ar pan.).

AR ŽINOTE, KAD…
■ Vešlūs plaukai ne tik puošia žmogų, bet ir atlieka apsauginę funkciją: saugo gaivą nuo šalčio bei karščio, sulaiko sveikatai pavojingus saulės spindulius.
■ Plaukuotoje žmogaus galvos dalyje auga iki 150 tūkstančių plaukų. Jų šaknys yra giliai epidermyje slypinčiuose folikuluose,
■ Paprastai žmogaus plaukų augimo ciklas trunka dvejus trejus metus.
■ Nėra ko nerimauti, jei per dieną iškrinta 40-100 plaukų – tai normalu.
■ Plaukų slinkimui įtakos turi ir sezoniškumas. Pastebėta, kad įvairaus amžiaus žmonėms plaukai smarkiau slenka rudenį ir pavasarį.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy