Plaukų Garbanojimas

garbanosSuktukai, žnyplės, plaukų džiovintuvas … Ką pasirinkti? Išbandėme įvairius šukavimo būdus, ir pasirodė, jog išties nelengvas uždavinys surasti tinkamiausią.

Sugarbanoti plaukus arba, jei reikia, ištiesinti galima trimis būdais. Pirmasis būdas – plaukų džiovintuvu, šilto ar vėsaus oro srove formuoti šukuoseną. Džiovintuvai paprastai turi įvairių priedų: šepečių, suktukų. Antrasis būdas – sukti plaukus karštomis žnyplėmis, o trečiasis, tradicinis būdas – sukti plaukus suktukais į vadinamąsias „Karmen“ stiliaus garbanas. Šiuolaikiniai suktukai būna su garu ar specialiais kaitinimo įtaisais.

Drėgnų plaukų šukavimas

Džiovintuvai skirti plaukams džiovinti ir šukuosenai formuoti. Sausiems plaukams džiovintuvas netinka: jei norite sausus plaukus šukuoti džiovintuvu, sudrėkinkite juos vandeniu ar specialia šukuosenos formavimo priemone, pavyzdžiui, putomis, purškiamu fiksažu.

Mes išbandėme šiuos plaukų džiovintuvus: „Philips Salon Styrer Profesional 400“ – plaukų džiovintuvas HP 4485

Džiovintuvo galingumas 400w. Galima pasirinkti vieną iš dviejų pučiamo oro temperatūrų. Taip pat yra šalto oro srovė, skirta sušukuotiems plaukams ataušinti, kad jie geriau laikytųsi. Yra trys šukuosenai formuoti skirti priedai: plaukams purenti ir džiovinti skirtas šepetys (tinka ir vyrų šukuosenoms) bei du skirtingų dydžių šepečiai garbanoms formuoti. Mažesniojo šepečio dantelius galima įtraukti vidun.

Džiovintuvo galios užtenka išdžiovinti ilgus plaukus – rezultatas būna puikus, jei naudojamas plaukų purenimo šepetys. Naudojant šepečius – suktukus plaukai turi būti drėgni. Didysis šepetys tinka ilgų lanksčių plaukų galiukams pasukti, tačiau nelankstūs plaukai tokiam šukuosenos formavimui nepasiduoda. Šepečio dantukai gana tankūs, todėl nepatyrusiam šukuotojui gali įsivelti į plaukus. Mažesnysis šepetys tinka trumpų plaukų šukavimui. Nereikia bijoti, kad šepetys įsipainios į plaukus, nes jo dantukus galima įtraukti į vidų, kai norite išimti šepetį iš plaukų. Šalta oro srovė ataušina ir užfiksuoja garbanas, šukuosena laikosi ilgiau. Tačiau norėdami teisingai ją suformuoti, turėsite paskirti nemažai laiko ir įdėti darbo.

Geriausiai tinka paslankiems trumpiems ir pusilgiams plaukams.

“Philips Air Styler Travel“ – džiovintuvas HP 4467

Tinka naudotis kelionėje, galima įjungti į 120 V arba 240 V įtampos tinklą. Tai gana menkos galios džiovintuvas (150 W) . Juo galima išdžiovinti plaukus, šiek tiek pasukti trumpus lanksčius plaukus ar pusilgių plaukų galiukus. Šepetys patogus naudoti, nes jo danteliai įsitraukia į vidų. Jie yra labai tankūs ir lengvai įsivelia į plaukus, todėl reikia įgudimo, norint sėkmingai juo naudotis.

„Nordica Pro Line Professional Volume 400“ – plaukų džiovintuvas garbanos

Įspūdingai atrodantis ir gana brangus „Nordica“ džiovintuvas turi stovą visiems keturiems jo priedams laikyti. Ar atsirastų jūsų namuose vietos šiai prabangai? Prie 400 W galingumo džiovintuvo galima pritvirtinti retadantį plaukų purentuvą, dideles žnyples arba vieną iš dviejų garbanojimui skirtų šepečių (20 mm arba 30 mm skersmens). Abiejų šepečių dantukai įsitraukia į vidų.

Plaukų džiovintuvas geriausiai tinka ilgiems plaukams džiovinti. Garbanojimui skirti šepečiai veikia puikiai, tačiau apie žnyples, deja, negalima to pasakyti. Plaukai pro jas slysta. Visiškai joms „nepasiduoda“ nelankstūs plaukai, be to, naudojantis šiomis žnyplėmis galima nudegti skruostą ar sprandą.

„ Vidal Sasson Tangle – free Hot Air Brush Combi“

Iš visų mūsų išbandytų džiovintuvų šį pirkti apsimoka labiausiai. Nesiveliantis Vidal Sasson džiovintuvas yra tik 200 W galingumo. Yra du garbanojimui skirti šepečiai – 19 mm ir 37 mm skersmens. Jie ypač tinka neįgudusiems šukuotojams. Didžiuoju šepečiu lengvai subanguosite ilgus plaukus, o mažuoju – pasuksite galus. Paspaudus mygtuką atlaisvinamas prietaiso cilindras, dėl to garbana atkimba nuo šepečio ir neįsivelia.

Plaukų sukimas žnyplėmis ar karštais šepečiais

Karštuoju būdu formuoti garbanas galima naudojant žnyples, kaitinamuosius šepečius arba viena ir kita kartu. Šiuo būdu šukuojami sausi arba vos drėgni plaukai. Pagal šepečio skersmenį galite nuspręsti, kam jis skirtas: plaukų sukimui, tiesinimui ar galiukų parietimui.

Išbandėme šiuos suktuvus:

Revilon Electric – aksominio paviršiaus plaukų žnyplių ir kaitinamojo šepečio derinys. Revilon Electric rinkinyje yra žnyplės ir kaitinamasis šepetys. Minkštas aksominis paviršius labai tinka žnyplėms. Jo dėka plaukai neišslysta iš žnyplių, galima pasukti net pačius plaukų galiukus. Tačiau šios žnyplės netinka garbanoti plaukams iki pat viršaus. Kaitinamasis šepetys dėl aksominio paviršiaus ir tankių dantukų lengvai įsivelia į plaukus.

Jis tinka tik ploniems, trumpiems ir visai tiesiems plaukams.

Vidal Sasson Jumbo Curting Tong and Brush Sleeve – plaukų suktuvas.

„Vidal Sasson“ žnyplių skersmuo -38 mm. Rinkinyje yra ant žnyplių užmaunamas šepetys, kuris turėtų atlikti kaitinamojo šepečio funkciją. Deja, visas prietaisas yra vieni nusivylimai. Plaukai lengvai išslysta iš žnyplių ir, norint susukti sruogą, reikia palikti ilgokus galiukus. Įkaitusi geležis dažnai nudegina skruostą ar sprandą. Užmauti šepetį ant žnyplių taip pat nėra labai patogu. Tai galima padaryti tik tada, kai žnyplės šaltos, todėl iš anksto reikia apsispręsti, kurį šukavimo būdą naudoti. Tikrai ne itin patogus prietaisas.

PrastaiPuiku (6 votes, average: 7.83 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy