Krienai. Krienų paruošimas

Armoracia rusticanaKrienuose yra daug vitamino C (daugiau negu citrinose ir apelsinuose), mineralinių medžiagų (kalcio, fosforo, kalio), ang­liavandenių ir eterinio aliejaus, kuris užmuša bakterijas. Kadangi krienai pasižymi antimikrobimėmis ypatybėmis, tai jais gydomos žaizdos, opos, skalaujama burna. Krienais, kaip ir garstyčiomis, gali būti gydomas radikulitas, bronchitas. Jų antpilu balinamos strazdanos ir tamsios pigmentinės dėmės.

• Krienų šaknys greit džiūsta, apvysta. Prieš ruošdami krienus, per naktį palaikykite krienų šaknis šaltame vandenyje. Tuomet lengvai sutarkuosite.

intense• Daug ašarų išlieja šeimininkės, kol sutarkuoja – ir paruošia krienus. Krienai, nugaruoja, netenka 20— 30% stiprumo. Todėl, švariai nuplovę krienus ir išvalę akutes (lupti nereikia), sudžio­vinkite (tiek, kad lūžinėtų), sutarkuokite ir miltelius supilkite į indelį. Paskui juos užpilkite pagal skonį actu, pridėkite truputį druskos ir cukraus. Taip pagaminti krienai ilgiau esti tinkami vartoti. Sudžiovintus krienus galite sumalti kavamale, bet prieš tai juos sudėkite į medžiagos skiautę ir plaktuku sudaužykite į smulkius gabalėlius.

• Krienus nebūtina tarkuoti. Nuvalytas šaknis supjaustykite į gabalėlius ir sumalkite mėsmale. Kad gerai išsivalytų mėsmalė, permalkite ja gabalėlį baltos duonos.

Kad sutarkuoti krienai nepatamsėtų, apšlakstykite citrinos rūgštimi arba actu ir gerai išmaišykite.

PrastaiPuiku (3 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy