Botai: Batai, Kurie Sugrįžta Į Madą

Stargazing and Snow bootsBotų pradininkas – Velingtono hercogas
Anglakalbėse šalysevelingtonaisvadinami botai batai dienos šviesą išvydo dar devyniolikto šimtmečio pradžioje. Arthuras Wellesley, Anglijos miesto Velingtono hercogas, paprašė savo batsiuvio persiūti klasikinius aštuonioliktame amžiuje itin populiarius botfortus (apavas plačiais aulais virš kelių). Patrumpinti ir susiaurinti batai kuo puikiausiai tiko hercogui – jie buvo netik patogūs avėti mūšio lauke, tačiau atrodė stilingai, kas ir buvo svarbiausia Wellesley.

Pirmiausia išpopuliarėję tarp ekstavagantiškųjų Britanijos puošeivų, vėliau botai tapo nepakeičiami karo metu – per Pirmąjį pasaulinį karą vien britų armijos kareiviams buvo pagaminta daugiau nei milijonas porų.
Pastaraisiais metais su lietingu oru ir darbavimusi sode sietas apavas vėl sugrįžta į stilingųjų gretas. Štai pernai. Italijos mados namų „Pradą” rudens/žiemos kolekcijos pristatyme podiumu žingsniavo masyviais ilgaauliais botais avinčios manekenės, o japonų dizaineris Yohji Yamamo-to jau kuris laikas savo kūryboje neatsisako įvarių šios avalynės variacijų. Sekti šia mados tendencija įkvepia ir tokie mados autoritetai kaip„Vogue”~žurnalo bendraautorius Hamishas Bowles, šių metų

These Boots Are Made For Somethin´Niujorko mados savaitėje pasirodęs prie elegantiško kostiumo ir palto priderintais violetiniais guminiais botais.
Festivalių avalynė

Vasaros muzikos festivaliai dažniausiai neapsieina be lietaus ar purvo vonių, todėl botai čia yra tapę kultiniu apavu. Praktiškumas ir universalumas paperka – nebereikia bijoti šokti purve ir sušlapti kojų, o ir tinka jie prie bet ko, kas vilkima festivalių metu – lengvų suknelių, trumpų šortų, priderintų prie apsmukusių marškinėlių.

my front porchViena pagrindinių botų gamintojų, gilias tradicijas puoselėjanti britų kompanija „Hunter” turi netgi atskirą, specialiai festivaliams skirtų guminių batų liniją. Prie jos praėjusiais metais prisidėjo malaiziečių kilmės avalynės dizaino meistras Jimmy Choo. Krokodilo odos bei leopardo kailio raštais puošti dizainerio batai tapo mados klyksmu tarp festivalio dalyvių. Šią avalynę ypač padeda populiarinti mados pasaulio įžymybės. 2005 m. britų manekenei Kate Moss užteko su jais pasirodyti purvu pažliugusiame didžiausiame pasaulyje muzikos festivalyje „Glastonbury” – nuo prekystalių botai buvo šluote nušluoti jaunų mados sekėjų, trokštančių atkartoti Kate stilių.

Lietuvoje požiūrį keičia jaunimas
Lietuvoje požiūris į šį apavą taip pat yra pasikeitęs: botai seniai nebėra skirti tik ūkio darbams ar žvejybai -jie pamažu tampa stilinga garderobo detale. Ir nors vyriškį, prie klasikinio kostiumo derinantį guminių batų porą, Lietuvoje išvysti sunku, jaunimas naujam mados dvelksmui itin atviras.
Botų pasiūla tampa plati, nebeapsiribojanti vien nusibodusiais žaliais ar juodais variantais ir leidžianti išsiskirti iš minios skirtingų ilgių, raštų ar spalvų guminiais batais. Populiariausi šį sezoną kuo žaismingesni botai – gėlėti, taškuoti, languoti, puošti leopardo kailio raštais ar ornamentuotomis aplikacijomis. Konservatyvesnio stiliaus mėgėjams taip pat yra iš ko rinktis – prekeiviai siūlo nemažą vienspalvių guminių batų paletę.
Todėl kuomet oras diktuoja tendencijas, belieka drąsiai žengti į gatvę pasidabinus botais – juk ne tik praktiška, bet ir smagu per balas bristi be baimės.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy