Ką Daryti,Kad Batai Neperšlaptų

InkariukaiBatų su kailiniu pamušalu neavėkite,kai lauke šlapdriba, nes susidaro alūno, vartojamo kailiams išdirbti, maži kristaliukai ir ant išdžiūvusių batų lieka dėmės. Baltas dėmes galima išvalyti actu.

Baltas dėmes, atsiradusias ant peršlapusių ir išdžiovintų batų, galite išvalyti svogūno pusele.

Kad odinė avalynė nepermirktų, įtrinkite ją 40 dalių žuvies taukų, 10 dalių vaško, 3 dalių terpentino mišiniu.

Avalynei labai kenkia tirpstantis sniegas; jis išdegina odą. Grįžę namo, nupurtykite nuo batų sniegą, nušluostykite sausu minkštu skuduru, padėkite džiūti toliau nuo krosnies arba radiatorių, paskui patepkite juos batų tepalu ir išblizginkite.

Permirkusius batus nuplaukite drungnu vandeniu su pienu arba tik su pienu; jis gerai tirpdo druskas. Paskui į batus prikimškite laikraščių ir pastatykite toliau nuo radiatorių, kad išdžiūtų. Peršlapusius laikraščius išimkite ir pakeiskite naujais(sausais). Kai batai išdžius, patepkite juos plonu vazelino sluoksniu.Tik po kelių valandų patepkite juos batų tepalu ir išblizginkite.

Jeigu norite permirkusius batus išdžiovinti greitai, naudokite dulkių siurblį. Siurbiamąjį siurblio vamzdį įsukite taip,kad oro srovė pūstų į bato vidų. Toks džiovinimas batams nekenkia.Taip galite ne tik džiovinti, bet ir išvėdinti guminę avalynę.

Lietingam orui skirta avalynė neperšlaps,jeigu jos siūles kelis kartus ištepsite sėmenų aliejumi,ricina arba vaško ir riebalų lygių dalių mišiniu.Avalynė nepraleis vandens,jeigu smulkius parafino gabaliukus ištrinsite vandenyje su benzinu ir šiame tirpale pavilgytu teptuku arba minkštu šepečiu ištepsite batus.

Odinę avalynę galite padaryti neperšlampamą. Pakaitinkite 30 g ricinos aliejaus, 50 g sėmenų aliejaus, ištirpinkite 40 g parafino, 20 g stearino ir 10 g kanifolijos. Į dar karštą mišinį supilkite 20 gbenzino. Batų padus ir rantus kelis kartus ištepkite šiuo tirpalu. Tepkite, kol jie gerai įsigers į odą.Tirpalas sunkiai įsisunkia į perdžiūvusią odą, todėl, prieš tepdami, avalynę sudrėkinkite, kad atsivetų odos akutės.

Batai su lygiais puspadžiais neslidinės, jei ant puspadžio priklijuosite kelias pleistro juosteles arba juos retkarčiais  ištrinsite žalia bulve. Batai negirgždės, jeigu, pastatę juos ant šlapio skuduro, palaikysite per naktį. Girgždančių batų puspadžius įtrinkite keliais lašais aliejaus arba ricinos.

Į batų vidų įberkite saujelę druskos, ji sugers prakaitą ir nemalonų kvapą. Prakaito kvapą iš batų galite pašalinti ir kitu būdu. Jų vidų išplaukite vandenilio peroksido tirpalu. Batų puspadžius kas 4 savaites ištepkite šiltu sėmenų aliejumi, jie ilgiau nesusinešios.

Sukietėjusią avalynės odą galite suminkštinti, ištepę ją ricina, paskui – terpentininiu tepalu arba batų kremu.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy