Baldų Taisymas ir Restauravimas

Kad medinė lova negirgždėtų, į sutvirtinimo vietas įdėkite veltinio arba storesnės vilnonės medžiagos atraižų.  Stalus, kėdes ir kitus baldus pradėkite dažyti iš vidaus, apvertę juos aukštyn kojomis. Paskui apverskite ir nudažykite viršų. Dažydami smulkius daiktus ,laikykite juos už nematomosios vietos.  Kai nudažysite, nuvalykite pirštų antspaudus ir dažykite tą vietą, už kurios laikėte.

Baldų įtrūkimus užtepkite bičių vašku ir gerai ištrinkite. Dažnai varstant iš medienos drožlių plokščių pagamintas  spintos duris, ima klibėti vyrius tvirtinantys medsraigčiai.  Durys neužsidaro ir gali iškristi. Išmontuokite jas. Medsraigčių  vietoje pragręžkite platesnes skylutes, patepkite klijais, įkalkite medinius kaištelius.  Kai klijai išdžius, į kamščius įsukite medsraigčius. Durys laikysis tvirtai.

Įtrūkusį baldų, durų ar lango stiklą patepkite bespalviu nagų laku. Skaidri plėvelė gerai laiko , nekrinta į akis ir nenusiplauna.

Jeigu knygų spintos ( ar bufeto ) stiklas sunkiai slankioja (vaikšto), apatinį jo lizdą įtrinkite vašku.  Kai ant faneruotų baldų paviršiaus arsiranda pūslių, uždėkite  ant jų kelis sluoksnius standaus popieriaus ir palyginkite karšta laidyne. Jeigu tai nepadeda, pūsles atsargiai pradurkite yla, o į angelę įpilkite truputį stalių klijų ir palyginkite per standų  popieriaus sluoksnį karšta laidyne.

Remonto darbams galite pasigaminti universalių klijų. Smulkias linoleumo atraižas (be audeklinio pamušalo) supilkite į dėžutę nuo aliejinių dažų ir užpilkite acetonu, kad jis apsemtų linoleumo gabaliukus.  Dėžutę sandariai uždarykite dangteliu. Po  12 – 15 val. klijus jau galite vartoti. Jais galite  klijuoti medieną, metalą, porcelianą, veltinį, audinius, keraminius gaminius. Į tuos klijus įdėję (1 : 2 pagal svorį ) kreidos miltelių, gausite  puikų glaistą plyšiams grindyse ar sienose užtaisyti .

Didžiulis baldų priešas – kinivarpos. Pastebėti jas lengva: balduose atsiranda mažų  skylučių. Kinivarpos greitai dauginasi ir gadina baldus.  Jeigu negalite nusipirkti specialių preparatų nuo šio baldų priešo, tokį preparatą galite patys pagaminti.  Imkite 4 dalis terpentino, 1 dalį žibalo ir triputį ištirpinto vaško . Padažę teptuką į šį preparatą, užtepkite baldų skylutes.  Tai pakartokite kelis kartus. Profilaktiškai ištepkite visą baldų paviršių.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy