Dulkių Siurbliai

dulkiu siurblysPirkėjas , įsigydamas naują dulkių siurblį, tikisi galingo pagalbininko. Šiuolaikiniai dulkių siurbliai daug kuo skiriasi nuo savo protėvių, ypač pasikeitė jų antgaliai. Dulkių siurbliai nuėjo ilgą evoliucijos kelią – nuo didelių triukšmingų prietaisų iki modernių, per atstumą valdomų ir beveik be garso dirbančių namų ūkio pagalbininkų. Metams bėgant senas išradimas buvo gerokai patobulintas, dėl to darbas pasidarė lengvesnis, o rezultatai – geresni. Jei norite pirkti naują dulkių siurblį, kritiškai įvertinkite visus modelius. Jei skirtingų modelių kainos labai skiriasi, tai dar nereiškia, kad pigesnis yra paprastesnis. Kartais net palyginti pigūs dulkių siurbliai turi tas pačias savybes kaip ir brangiausi.

Nauja dulkių siurblio išvaizda

Dulkių siurblių išvaizda dabar yra gerokai pasikeitusi, modernūs prietaisai yra daug mažesni negu anksčiau naudoti. Gerokai pasikeitę yra modernių dulkių siurblių antgaliai.

Naujos kartos siurblių antgaliai nebeturi tankių šepečių, kurie , konstruktorių nuomone, tik mažina siurbimo galią ir užlaiko šiukšles bei stumia jas atgal. Naujausi antgaliai yra atvirais šonais ir gali be kliūčių susiurbti net dideles šiukšles. Ši naujovė leidžia švariai išsiurbti grindis prie baldų ir sienų. Anksčiau aplink baldus ir grindjuostes likdavo maždaug 2 cm pločio dulkių ruožas, kurio dulkių siurblys neįveikdavo. Prie antgalio pagrindo dažnai būna keletas šiukšlių šepetėlių arba aksominė juostelė siūlų galiukams ar kitokioms prie kiliminės dangos prilipusioms šiukšlėms surinkti. Po siurbimo antgalio nereikia plauti ar kitaip valyti, kas buvo būtina naudojant senovinius prietaisus.

Dažnai antgalis turi vieną ar keletą ratukų, kurių dėka lengvai ritasi grindimis ir nebraižo dangos, todėl galima siurbti bet kokias grindis. Darbas su tokiu siurbliu turi savo subtilybių, prie modernaus prietaiso reikia priprasti, kaip prie naujo automobilio.

Antgalio aukštis vis dar yra ta nedidelė smulkmena, apsunkinanti darbą. Siurbimą reikia nutraukti, kad pastumtumėte baldus , nes netgi naujoviški dulkių siurblių antgaliai nepraslysta po žemais baldai. Šonus ir tarpus tarp baldų išsiurbti labai paprasta, nes naujų siurblių antgaliai yra labai paslankūs.

Dulkių siurblių priedai – specialiai minkštiems baldams ar siauriems plyšiams siurbti skirti antgaliai – nedaug tepasikeitė.

Patobulinimai

Modernių dulkių siurblių žarnelė įtaisyta taip, kad siurbiant nesusisuktų. Prietaisą galima įjungti ir išjungti rankenoje įtaisytu mygtuku. Rankenoje yra ir siurblio galingumo reguliatorius. Vien lengvu piršto judesiu galite sumažinti ar padidinti siurblio galingumą, jeigu norite, pavyzdžiui, susiurbti plaukų kuokštą, įsivėlusį į tankų kilimą.

Naujoviška filtravimo sistema

Viena didžiausių seno pavyzdžio siurblių blogybių yra ta, kad dalis dulkių išlekia atgal ir po siurbimo vėl nusėda ant baldų ir grindų. Modernūs siurbliai turi daugiau įvairiausių filtrų, tačiau gamintojų pažadus dėl siurblio galingumo ir filtrų kokybės reikėtų vertinti kritiškai. Reklama gali skelbti, kad kažkur siurblyje yra šešiagubas filtras, bet iš tiesų tai yra trys dvigubi filtrai. Šie trys filtrai : dulkių maišelis, motoro filtras ir išeinančio oro filtras – yra kiekviename moderniame dulkių siurblyje. Visi naujieji siurbliai yra ir gerokai galingesni už senuosius.

Gydytojų manymu, tokios filtrų sistemos visiškai pakanka , jeigu šeimoje nėra dulkėms alergiškų žmonių. Svarbiausia reguliariai kas savaitę siurbti patalpas ir laiku, vadovaujantis instrukcija , pakeisti dulkių maišelį. Taip pat reikia atminti, kad darbo kokybė bus prasta, jei tik greitosiomis perbėgsite per kambarius, nors dirbote su labai galingu siurbliu. Dulkių siurbliui reikia laiko, kad jis galėtų gerai atlikti savo darbą. Siurbti reikia sistemingai, lėtais judesiais, porą kartų perbraukiant per tą pačią vietą.

Viena iš daugelio švaraus oro sąlygų

Dažni alerginiai susirgimai padidino žmonių susidomėjimą oro valymo galimybėmis. Švarus kambarių oras – vienas svarbiausių kambarių tvarkymo tikslų, tačiau jam pasiekti neužtenka tik naudoti gerą dulkių siurblį. Siurbimas mažina dulkių kiekį, tačiau svarbu dažnai valyti dulkes nuo baldų specialiu skudurėliu ar drėgnu audinio gabalu, kuris taip pat surenka dulkes. Naudokite garų surinktuvą ir pakankamai dažnai jį valykite. Jeigu jūsų butas toli nuo pramonės centrų ir judraus eismo zonų, dažnai vėdinkite kambarius. Tačiau jeigu jūsų butas yra miesto centre, langus geriau laikykite uždarytus, o patalpos orą švarinkite pagal specialistų rekomendacijas. dulkiu siurblys

ATMINTINĖ

  • Kilimams ir grindims siurbti skirtas plokščias ir stačiakampis antgalis.
  • Siauraplyšis lenktas antgalis skirtas valyti laiptus, grindjuostes, portjeras, drapiruotes, čiužinių sąsagas, televizorius, šaldytuvo ir kitų buitinių prietaisų užpakalines groteles.
  • Jei baigėsi dulkių maišeliai, darykite taip : nukirpkite seno dulkių maišelio pagrindą, iškrėskite šiukšles, o prakirptą galą tvirtai kelis kartus užlenkite ir suklijuokite lipnia juostele arba kitaip sutvirtinkite.
  • Plaunamas dulkių siurblys padės išsiurbti nešvarumus iš užsikimšusios kriauklės ar vandentiekio vamzdžio.
  • Paprastu dulkių siurbliu negalima valyti skysčių – gali nutrenkti elektra.
  • Nesiurbkite stiklo duženų ar kitokių aštrių daiktų – galite supjaustyti dulkių siurblio žarną

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy