Drabužių Siuvimas

rozine siuvimo masina brother festival 451
• Atsargiai, adata! Neatsargiai elgiantis, adata gali patekti į organizmą ir žmogus žūti. Kad to neatsitiktų, nemeskite adatos, kur papuola. Laikykite ją su įvertu siūlu. Tuomet ją lengviau pastebėsite ir surasite. Adatos ir smeigtuko niekada nelaikykite burnoje. Atsidusite — ir adatą netyčia prarysite.
Pradėdama siūti, suskaičiuokite adatas. Baigusios darbą, patikrinkite, ar jos visos. Jeigu bent vienos adatos trūksta, tai ieškokite tuojau pat, kol nepamiršote.
siuvimo siulaiGerai, kai namie turite magnetą arba bent įmagnetintas žirkles. Jomis lengviau surasti nukritusią adatą arba smeigtuką.
Niekada nesmeikite adatų į kėdes, sofas, nepalikite jų ant pietų stalo. Ypač tai pavojinga ten, kur yra mažų vaikų.
Atpraskite adatas smeigti į dėvimą suknelę.
Adatoms laikyti pasisiūkite specialią vatinę pagalvėlę.
Siūdamos naudokitės antpirščiu.
Surūdijusias adatas, smeigtukus, virbalus susmeikite į muilo gabalėlį. Po kurio laiko jie blizgės kaip nauji.Siuvimas rankomis. Jeigu siūlas nelenda į adatos ąselę, tai jo galiuką pamuiluokite pirštais ir, sukdama tarp nykščio ir smiliaus, „nusmailinkite”. Tada lengviau jį įverti.
• Prairusią boloninio audinio striukės siūlę siūkite ištirpintu parafinu pateptais siūlais.
Vaškuotas siūlas tvirtesnis, o sagos, prisiūtos tokiu siūlu ilgiau neištrūks.
Siūdamos sagas į storą drabužį, adatą patepkite muilu. Tuomet ja lengviau pradursite audinį.
• Neišmeskite senų odinių pirštinių. Iš jų iškirpkite nedidelius dvikapeikio didumo apskritimus. Siūdama sagas, pridėkite juos iš išvirkščioios drabužio pusės ir prisiūkime drauge su saga. Tuomet neišpliš audinys.
• Norėdamos įsiūti sagą į kailinius, tarp kailio ir sagos įklokite plona popieriaus (neužgriebiant plaukelių). Įsiuvusios sagą, popierių išimkite. siuvimo masina hello kitty

• Sagas suverkite ant siūlo ir suriškite, nereikės visur raustis ir ieškoti reikalingos sagos.
• Labai sunku apsiūlėti kilpą audinyje, kurio kraštai bryzga. Pakaitinkite peilio galą, jį patepkite vašku ir pradurkite skylę kilpai. Vaškas suklijuos audinio siūlų galus. Be didesnio vargo apsiūlėsite kilpą,
• Jeigu žirklės atšipo, paimkite gabalėlį švitrinio popieriaus, pakarpykite jį 15—-20 kartų, ir žirklės pasigaląs.
• Jeigu norite prie audinio priklijuoti aplikaciją, darykite šitaip: paimkite polietileninės plėvelės ir iškirpkite iš jos paties piešinio kontūrus. Plėvelę padėkite tarp audinio ir aplikacijos. Palyginkite karšta laidyne. Aplikacija tvirtai prisiklijuos.
• Centimetrinės juostelės nesukite į ritinėlį, dėl to ilgainiui ji sukietės, sutrupės, susiraitys.
• Siuvimo reikmenis laikykite specialioje dėžutėje. Joje turi būti sagos, adatos, antpirščiai, smeigtukai, žirklės, grybelis adymui, centimetras.
Siuvimas siuvamąja mašina. Jeigu įsigijote naują siuvamąją, tai pirmiausia gerai susipažinkite su instrukcija. Prieš pradėdama siūti, žibalu nuplaukite nuo mašinos tepalą, kuriuo ji patepta gamykloje. Po 2—3 lašus žibalo pipete užlašinkite ant tų vietų, kurias pagal instrukciją reikia patepti. (Jeigu neturite žibalo, plaukite mašinine alyva, tik jos reikia dvigubai daugiau — po 4—5 lašus.)
Nuplovusios visas naujos mašinos detales, išskyrus dažytąsias, tuščiai (be siūlo) pasiūkite mašina, kad ištekėtų žibalo arba alyvos likučiai. Po to ją nuvalykite minkštu medvilniniu skudurėliu.
adatines siuvimo irankiai• Mašinai tepti yra speciali tepyklė. Jos noselę kuo giliau įkiškite į tepamąsias skylutes ir įvarvinkite 1—2 lašus alyvos.
Patepkite ir naujos mašinos šaudyklės mechanizmą bei detales, esančias po mašinos platforma. Kad alyva vienodai pasiskirstytų ir detalės geriau priglustų, keletą’ kartų pasukite smagratį.
• Jeigu esate neprityrusi siuvėja, tai nemanykite, kad pakanka (verti į adatą siūlą ir jau galima siūti. Dažnai adata užsikerta. Stipriai netampykite, nes išreguliuosite mašiną.
• Nepamirškite svarbiausio dalyko: pirmą dygsnį darykite ran-ka, siūlą prilaikykite ir dar kartą ranka padarykite keletą dygsnių, o tik po to sukite rankenėlę arba koja minkite paminą.

• Įsidėmėkite, jog ploniems audiniams (markizetui, batistui, vualiui, šifonui, krepžoržetui, krepdešinui) tinka 75-o numerio adata (1 —1,5 mm dygsniams), medvilnei — 80—60 numerių siūlai, šilkui — 75-o numerio siūlai. Ploni medvilniniai ir stori šilkiniai (satinas, drobulė, perkelis, panama, krepmarokenas), lengvi šilkiniai audiniai siuvami 90-o numerio adata (1,5—2 mm dygsniais), 80—60 numerių (medvilnei) ir 33-o numerio (šilkiniais) siūlais. Medvilniniai (bajus, flanelė), vilnoniai (kašmyras, pionierius, kordas) ir sunkūs šilkiniai bei ‘medvilniniai audiniai siuvami 100-jo numerio adata (2—2,5 mm dygsniais) 50—40 numerių siūlais. ■
• Pakeitusios siuvamosios mašinos adatą, įverkite į jos ąselę ploną plieninę stygą ir kelis kartus patraukykite ją į priekį ir atgal. Styga nugludins aštrius skylutės kampus, ir Jūsų siuvamoji mašina geriau siūs.
• Prieš pradėdama siūti, į šaudyklės mechanizmą įlašinkite 2—3 lašus alyvos. Kad ji nesuteptų siuvamojo drabužio, nusiūkite keletą siūlių ant jums nereikalingos skiautelės.
siuvinetas maiselis• Kartkartėmis reikia ir kruopščiau išvalyti siuvamąją. Norėdama išvalyti pavaros krumpliastiebį, pakelkite adatinę ir viršų, nuimkite letenėlę, atidarykite sklendę, atsukite ir išimkite adatinę plokštelę. Po to nulenkite ritės gaubtelio žiedą ir išimkite šaudyklę. Kad būtų patogiau, atlenkite siuvamosios korpusą nuo savęs.
• Nešvarumus valykite specialiu šepetėliu. Jeigu jo neturite, tai tiks ir dantų šepetėlis. Lėtai siūdama be siūlo, tepkite mašiną. Nepamirškite ir smagračio. įlašinkite 1—2 lašus tepalo į rankovei tepti skylutę.
-Patepusios siuvamąją alyva, persiūkite keletą kartų dvigubai sulenktą sugeriamąjį popierių. Jis sugers alyvos perteklių.
Jeigu ruošiatės ilgiau nesiūti siuvamąja, tai ją gausiai patepkite, o po letenėle pakiškite alyva suvilgytą skudurėlį.
Atsiminkite: siuvamąją tepti labai svarbu, nes nuo to dažniausiai priklauso tai, ar normaliai ji siuva.
• Kad siuvamosios adatos nerūdytų ir lengvai lįstų j medžiagą, laikykite jas susmeigtas į muilo gabalėlį.
• Jeigu siuvamoji sunkiai persiuva gumotą audinį arba plastiką, tai tą vietą, kur eis būsimoji siūlė, patrinkite žvake.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy