Siuvimas Namuose. Priemonės

siulaiNetgi jei nelabai mokame ar mėgstame siūti, retai kada be to išsiverčiame: tai saga ištrūksta, tai pamušalas išplyšta… O ypač darbo padaugėja prieš šventes, kai darželiuose ir mokyklose gausu renginių ir vaikams reikia pasiūti įvairių kostiumų… Girdėjau apie juosteles, priklijuojamas lygintuvu – gal yra daugiau kokių priemonių, palengvinančių siuvimą.

Įprasti siuvimo reikmenys

ADATOS. Jei siuvate rankomis, rinkitės tiesią adatą mažesne akute (drabužiams adyti geriausia su didesni Adatos būna įvairaus ilgio, standartinės – apie 5 cm. Labai svarbu kokybė – nesiūkite sulinkusiomis, atšipusioji mis, nes sugadinsite medžiagą, o ir darbas seksis kur kas sunkiau. Jei audinys trikotažinis, rinkitės adatas suapvalintais smaigaliais – nesugadinsite medžiagos. Odą, kailį siūkite su specialiomis adatomis – jų smaigaliai būna trikampio, rombo ar kitokios formos. SIŪLAI. Jų taip pat būna įvairių: skirtingo pluošto, storio ir pan. Renkantis siūlus reikėtų atkreipti dėmesį, kad pluošto sudėtis turėtų būti tokia pati kaip ir audinio (arba panaši). Jei audinys storas, siūkite storesniais siūlais, jei plonas – plonesniais.

siuvimas

ŽIRKLĖS. Žirklių būna įvairių formų, dydžių. Svarbiausia – patogios ir gerai pagaląstos! Medžiagai sukirpti rinkitės žirkles lenktomis rankenomis. Jei audinys sintetinis, trikotažinis ar norite sukirpti storą medžiagų sluoksnį, tiks dantytais ašmenimis. Mažesnės žirklutes, kurių ašmenys – iki 8 cm ilgio, naudojamos tada, jei reikia ką nors įkirpti. Darbą labai palengvins žirklės siūlų galams nukirpti. Vietoj žirklių galima naudoti specialų diskinį įrankį (rėžtuką), tik reikėtų patiesti plastikinį kilimėlį, kad nesugadintumėte stalo. SMEIGTUKAI. Kokius naudoti, priklauso nuo medžiagos: jeigu ji stora, kieta, labiau tiks ilgesni, jei lengva, švelni, rinkitės plonesnius su aštresniu smaigaliu, kad nesugadintų medžiagos.
Trikotažiniam audiniui labiausiai tinka suapvalintais smaigaliais. ltin patogu naudoti smeigtukus spalvotomis galvutėmis – ant audinio geriau matyti.
ANTPIRŠČIAI. Su jais bus lengviau stumti adatą per audinį. Antpirštis užmaunamas ant dešinės rankos viduriniojo piršto -neturėtų smukti ar būti per ankštas.

Priemonės, palengvinančios siuvimą
Svarbiausia – pasirinkti tinkamus ir patogius įrankius. Vien žirklių ir adatų neužteks – dabar yra daugybė priemonių, palengvinančių darbą. Kai kurios žinomos dar pirmykščių žmonių. Aišku, jos buvo gaminamos iš kaulų, medžių ir tik ilgainiui tobulėjo.

Šios galbūt žinomos mažiau ir galėtų  palengvinti siuvimą:

ŽYMEKLIAI. Kai reikia sujungti detales, nubrėžti siūlės liniją ar pan., patogiausia reikiamą vietą pasižymėti. Tinka kreida, kreidinis pieštukas, išnykstantis žymeklis ir t.t. Pastarųjų būna įvairių: vieni išnyksta po paros, kiti – po dviejų. Jei suklydome žymėdami, pataisyti galime specialiu korektoriumi. Kreidos ir krei dinio pieštuko žymės lengvai išskalbiamos.

siuvimo masina

ARDIKLIAI. Patogu ardyti siūles arba kilpas. Būkite atsargūs, kad nesugadintumėte medžiagos.
SIŪLO VĖRIKLIAI. Jei adatos auselė labai maža, sunku įverti siūlą. Tikrai nepatartina jo seilinti! Tokiu atveju padės specialūs siūlų vėrikliai.
PRIKLIJUOJAMOSIOS JUOSTELĖS. Kai reikia palenkti drabužį, puikiai pagelbės specialios juostelės – jų nereikia prisiūti, o tik palyginti lygintuvu, ir šios prilimpa. Taip pat yra ir dekoratyvių priklijuojamųjų juostelių – su karoliukais, gėlytėmis ir pan.

MATAVIMO PRIEMONĖS. Iš tiesų jos žinomos jau seniai: metrai, liniuotės…Tačiau dabar kai kurios priemonės pagamintos taip, kad palengvintų siuvimą: pavyzdžiui, lipnus metras. Jis priklijuojamas ant stalo paviršiaus, tad audinį matuoti labai paprasta.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy