Gausus Prakaitavimas. Liaudiškos Priemonės Nuo Didelio Prakaitavimo

Senovės Egipte, norint pasiteirauti apie sveikatą, buvo klausiama:„Kaip jūs prakaituojate?” Žinoma, viskas gerai, kas saikinga. Manoma, kad kas šimtasis žmogus serga hiperhidroze – gausaus prakaitavimo liga, kuri yra ne tik estetinis trūkumas, bet ir medicininė problema.

Prakaitavimas – žmogaus organizme vykstantis normalus procesas, kuris būtinas, kad su prakaitu būtų pašalinami nereikalingi medžiagų apykaitos produktai, tokie kaip druskos, šlapimo rūgštis, šlakai ir toksinės medžiagos, vartojamų vaistų likučiai. Be to, prakaitavimas reguliuoja kūno temperatūrą.

Sweat IIHiperhidroze vadinamas pagausėjęs prakaitavimas, kai prakaituojama net vėsiomis dienomis, kai pažastys, kojos, delnai ir nugara yra nuolat sudrėkę nuo prakaito, o susijaudinus ar susinervinus prakaitas tiesiog liejasi upeliais.

Prakaitavimo priežastys

Pagausėjusio prakaitavimo priežasčių gali būti įvairių. Svarbiausia iš jų, lemiančia hiperhidrozės atsiradimą, yra laikomi hormonų pusiausvyros pokyčiai ir su jais susiję medžiagų apykaitos sutrikimai. Gana dažnai hiperhidrozė vargina žmones, turinčius skydliaukės veiklos sutrikimų. Jie emocingai reaguoja į visai nereikšmingas pastabas, greitai susinervina, irtai lydi pagausėjęs prakaitas.

Prakaitavimas gali pagausėti dėl nervinės įtampos ir streso. Streso paveikta nervų sistema siunčia klaidingus impulsus, su-trlkdančius organizmo termoreguliaciją. Gausiai prakaituojama susirgus peršalimo, inkstų ir širdies ligomis, plaučių uždegimu, tuberkulioze.

Pagausėjęs prakaitavimas -vienas iš cukrinio diabeto požymių. Moterims prakaitavimas gali pagausėti menopauzės laikotarpiu. Prakaito išsiskyrimas gali padidėti ir dėl pomėgio valgyti daug aštraus bei karšto maisto, prieskonių.

Jeigu staiga pradėjote gausiai prakaituoti, pasitikrinkite sveikatą. Jei gydytojai nustatys vidaus organų ar centrinės nervų sistemos ligas, jas būtina gydyti. Išgiję nustosite ir gausiai prakaituoti.

Prakaito kvapas

sweating me99 procentus prakaito sudaro vanduo – svarbus kūno šilumos reguliavimo elementas. Požymis, kad galite sirgti rimta liga, – itin nemalonų kvapą skleidžiantis prakaitas.

Nemalonus prakalto kvapas dažnai sklinda paauglystėje dėl organizme siaučiančių hormonų audrų ir moterims menopauzės periodu. Tai taip pat būdinga ir sergantiesiems endokrininės sistemos, venerinėmis ligomis, cukriniu diabetu.

Sergant sunkiomis inkstų ligomis prakaite atsiranda daugiau šlapimo rūgšties, todėl nuo ligonio gali sklisti nemalonus šlapimo kvapas.

Antpilai nuo gausaus prakaitavimo

■    Vaistinių medetkų antpilas: 2 šaukštus vaistinių medetkų žiedų vakare suberkite į termosą, užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir palikite per naktį nusistovėti. Ryte antpilą nukoškite. Gerkite po pusę stiklinės 4 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

■    Juozažolių antpilas: 2 šaukštelius susmulkintųjuozažolių lapų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite valandą nusistovėti, paskui nukoškite. Antpilą mažais gurkšneliais išgerkite per dieną.

■    Šaukštelį kupranugarinių dygliažolių žiedų užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite pusvalandį nusistovėti, paskui nukoškite. Gerkite po trečdalį stiklinės 2-3 kartus per dieną po valgio. Antpilą galite pasaldinti medumi.

Jei prakaituoja rankos ir kojos:

■    Delnus ir pėdas patrinkite grynu kiparisų arba pelargonijų eteriniu aliejumi.

■    Rankas ir kojas dažniau mirkykite stiprios arbatos vonelėse.

■    Ryte Ir vakare pėdas plaukite sūriu vėsiu vandeniu arba trinkite citrinų sultimis.

■    Prieš miegą pėdas pamirkykite silpname kalio permanganato tirpale.

■    Kojų prakaitavimą mažina-ąžuolų žievės nuoviro vonelės: 50-100 g susmulkintos ąžuolų žievės užpilkite litru vandens ir pavirkite pusvalandį ant silpnos ugnies, paskui nukoškite ir supilkite į vonelę.

Naktinis prakaitavimas

relaxed & floatingDieną gausiai prakaituojantys žmonės dažnai gausiai prakaituoja ir naktį, todėl jiems tinka visos priemonės, kuriomis gausus prakaitavimas slopinamas dieną.

■    Nuo seniausių laikų geriausiu naminiu vaistu nuo naktinio prakaitavimo yra laikomi šalavijai. 2 šaukštelius susmulkintos šalavijų žolės užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite valandą nusistovėti, paskui nukoškite: Gerkite šio antpilo mažai: gurkšneliais po stiklinę prieš pusryčius arba vakare prieš miegą Šis antpilas veiksmingai mažina ir gausų prakaitavimą dieną

■    Gausų naktinį prakaitavimą galite sumažinti ir vaistinių augalų mišiniu: sumaišykite 20 g šalavijų, rasakilų ir dirvin asiūklių. Vaistažolių mišinį užpilkite stikline verdančio vandens uždenkite ir palikite trumpam prisitraukti. Gerkite šios arbatos mažais gurkšneliais po stiklinę ryte prieš pusryčius. Ji mažina, naktinį prakaitavimą ir veiksmingai stiprina organizmą.

■    Naktį gausiai prakaituoja tiems žmonėms patariama gert žemuogių lapų antpilo: vaka 2 šaukštus susmulkintų žemu gių lapų suberkite į termos užpilkite 2 stiklinėmis verdanči: vandens ir palikite per naktį n sistovėti, ryte nukoškite. Gerkite po pusę stiklinės 4 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

Foot BathGydomosios vonios

■    Ypač veiksminga yra avižų šiaudų vonia: išsivirkite stipraus avižų šiaudų nuoviro ir 3 litru šio nuoviro supilkite į karštą vandens vonią. Vonios trukmė 15-20 minučių. Galite vietoj avižų nuoviro į vonią įpilti stipraus arbatos antpilo.

■    Naudingos ir neužmirštuolių vonios: 2-3 saujas neužmirštuolių užpilkite 3 litrais vandens, užvirkite, palikite prisitraukti, paskui nukoškite. Nuovirą supilkite į karšto vandens vonią.

Prakaitavimo PRANAŠUMAS-ILGESNIS GYVENIMAS

JAV mokslininkai ištyrė daugiau nei 5 tūkst. ilgaamžių ir nustatė, kad gausiai prakaituojantys žmonės gyvena ilgiau. Daugiau kaip 100 metų sulaukę ilgaamžiai propagavo gana įvairius gyvenimo būdus, tačiau beveik visiems buvo būdinga viena savybė – padirbę fizinį darbą ar šiek tiek pasportavę, jie gausiai prakaituodavo.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy