Skrybėlės

skrybėlė
* Skrybėles laikykime specialioje dėžutėje arba spintoje ant lentynos, suvyniotas į popierių su vidun įdėtu naftalino maišeliu.
* Lygaus fetro skrybėlę galima valyti drabužių šepečiu, nešvarias vietas pavalyti sausomis manų kruopomis apvelta vata (nešvarią vatą reikia vis keisti).
Skrybėlę galima palaikyti virš garų, paskui labai susiriebala-vusias vietas atsargiai patrinti cukraus gabaliuku.
* Šviesaus fetro skrybėlę galima pavalyti baltos duonos sudžiūvusia plutele.
* Plaukuotas fetrines, veliūrines arba zomšines skrybėles valykime tik sausa vata.
* Rudas fetrines skrybėles valykime pagal plauką tabako nuovire pavilgytu šepečiu, bet taip, kad skrybėlė perdėm nesumirktų.
* Prakaito dėmes iš fetrinių skrybėlių valykime trupučiu vandens atskiesta degtąja magnezija. Šia košele užtepkime dėmę, o apdžiūvusią gerai išvalykime šepečiu.
* Vyriškos skrybėlės pamušalą galima išvalyti amoniako tirpalu (1 dalis amoniako, 10 dalių vandens).
* plaukime muilo putose arba su milteliais: ,,Novost”.
* Pageltusią šiaudinę skrybėlę galima išbalinti 3% vandenilio peroksidu (2 šaukšteliai peroksido stiklinei vandens) su trupučiu amoniako: šiame tirpale pamirkykime kietą šepetį ir juo valykime.
* Taip pat išplautą skrybėlę galima palaikyti karštame „Persol” miltelių tirpale, paskui gerai išskalauti. Po to reikia prikimšti į ją švarių skudurų, kad įgautų pirmykštę formą, brylius gerai ištiesinti ir kuo nors prispausti. Geriausia skrybėlę džiovinti saulėje.
* Megztų pūkinių ir vilnonių kepuraičių verčiau neskalbti, o valyti degtosios magnezijos ir benzino pasta.
* Nusidėvėjusias, blizgančias vietas galima šiek tiek patrinti smulkiu švitriniu popieriumi arba apibarstyti druska ir nuvalyti kietu šepečiu.
Zomšinius nelabai purvinus galvos dangalus galima valyti smulkia druska.