Grindų Dangos Priežiūra
Net ir puikiausiai įrengtas būstas nedžiugins akių, jei vos įžengus pro duris jus pasitiks subraižytos, dėmėtos grindys. Taigi sužinokite, kaip jas prižiūrėti, o subraižytas atnaujinti, kad visada atrodytų lyg ka tik sudėtos.
Labai svarbu, kad grindys būtų lygios, tvirtos, kokybiškos, gerai valomos, malonios vaikščioti. Jei namus vis dėlto įsigijote su ankstesnių šeimininkų parinktomis grindimis, o šios yra subraižytos, takas apsilupęs, parketlentės atšokusios, lengvai jų nepagražinsite: nebent ant viršaus tiesite linoleumą ar kiliminę dangą. Kitas variantas, dulkinas ir ne toks greitas, – grindis šveisti, gruntuoti, lakuoti. Tačiau jei grindys dėmėtos ir, rodos, nenuplaunamai purvinos, jums tereikia šluotos, muilo, vandens ir, svarbiausia, tam tikrų žinių. Šiandien įsirengdami namus dažniausiai renkamės parketą, parketlentės, laminatą, rečiau -linoleumą, kiliminę dangą, vonios kambariui – plyteles. Viena danga reikalauja atidesnės priežiūros, kita – visai paprastos.
Parketas ir parketlentės yra natūralaus medžio grindys, o laminuotos grindys pagamintos iš medžio plaušo plokščių. Tačiau tiek vienos, tiek kitos bijo drėgmės, todėl jų priežiūra yra labai panaši.
Renkantis grindis būtina atsižvelgti į svarbiausius parametrus ir kambario, kuriame jos bus klojamos, funkciją. Tarkim, koridoriuje bus dažnai vaikštoma, todėl čia reikėtų tvirtesnių grindų. Miegamojo grindys gali būti ir iš sąlyginai minkštesnės medienos, skirtingai nei vaikų kambario, kur jos nebus tausojamos. Apsisprendus ir paklojus pasirinktas grindis, būtina išmanyti, kaip jas prižiūrėti, kad nesugadintume. Visų pirma svarbu žinoti, kad kambariuose, kuriuose yra natūralaus medžio grindys, temperatūra turi būti +18-22 °C, o santykinė oro drėgmė 50-65 proc, nes medis reaguoja į oro temperatūrą ir drėgnumą – plečiasi ir traukiasi. Deja, laminatas taip pat reaguoja į drėgmės ir temperatūros svyravimus, i todėl patalpose, kuriose paklotos tokios grindys, patariama palaikyti +18-20 °C temperatūrą ir 50-65 proc. santykinę oro drėgmę.
Dėl neatsparumo drėgmei tiek medines, tiek lamlnuotas grindis patariama siurbti, neplauti, nebent retkarčiais pavalyti labai gerai išgręžta šluoste. Nesinori kasdien šliaužioti keliais bandant nepriekaištingai išblizginti grindis. Tam puikiausiai tiks ir flanelinio audinio skiautė. Ji ne tik puikiai valo dulkes, bet ir nepalieka drėgmės dryžių. Iš vakaro sušlapinkite flanelinę šluostę, išgręžkite ir pakabinkite ant kabliuko per naktj. Kitą dieną su vos drėgna šluoste nuvalę grindis pasieksite stulbinamą efektą. Flanelinės medžiagos galite įsigyti audinių parduotuvėje ar vaikiškų prekių skyriuje.
Tačiau, jei esate įvairių švaros priemonių šalininkai ir esate įsitikinę, kad su vandeniu norimo rezultato neišgausite, rinkitės tik konkrečiai jūsų grindims tinkančius valiklius. Jie ne tik padės palaikyti švarias grindis, bet ir padengs jas specialia plėvele, kuri apsaugos nuo įbrėžimų, neleis prilipti purvui, paryškins spalvą, suteiks blizgesio. Nesižavėkite universaliais valikliais, kurie neva tiks ir grindims, ir langams, – tokių nebūna. Nusprendę pataupyti, vėliau atsiimsite su kaupu -netinkamos priemonės gali pažeisti apsauginį grindų sluoksnį ir jos taps neatsparios drėgmei, purvui ir įbrėžimams. Po kurio laiko teks investuoti nemažą sumą naujoms grindims kloti.
Parketlenčių negalima plauti vandeniu, nes sudrėkusios lentelės gali atšokti, pakeisti formą. Jei vis dėlto parketas labai purvinas, valykite šiltu vandeniu, jame ištirpinę dvi saujas ekologiškų skalbimo miltelių. Šiuo tirpalu valykite nedidelius parketo plotus ir iš karto gerai perplaukite vandeniu. Atidžiai nusausinkite, kad likusi drėgmė nepakenktų parketlentėms.