Kilimės Dangos Priežiūra

Tokia grindų danga tinkama, jei norite išleisti kuo mažiau ir pasiekti kuo geresnį rezultatą. „Paveldėjote” ankstesnių būsto savininkų girgždančias, subraižytas ir kitaip pažeistas grindis, bet nenorite jų keisti? Rinkitės kiliminę dangą arba linoleumą. Nors šių dangų kainos dažniausiai neišgąsdina, tiek už kiliminę dangą, tiek už linoleumą galite sumokėti daugiau nei už geras uosines grindis, bet čia jau kiekvieno teisė apsispręsti.

DrowningKiliminė danga ypač tinka miegamajame, nes labai malonu basomis vaikščioti po minkštą ir šiltą kilimą. Be to, ši patalpa švariausia, joje rečiausiai vaikštoma, neprinešama purvo. Linoleumas dažniausiai tiesiamas koridoriuje ir virtuvėje. Šiose patalpose jis net labiau tinka nei medžio grindys, nes nuo jo lengviau nuvalyti purvą, riebalų dėmes ir kitus nešvarumus. Kiliminę dangą bent kartą per savaitę patariama išsiurbti, kartą per pusmetį išplauti su specialiomis priemonėmis, kartą per metus ar dvejus patikėti valyti specialistams. Ant kiliminės dangos atsiradusias dėmes reikia valyti iš karto švaria šluoste ir šiltu vandeniu. Apskaičiuota, kad valant nedelsiant pašalinama iki 80 proc. dėmių.

Linoleumas, kadaise buvęs visai nemadingas, šiandien sušvito naujomis spalvomis, faktūra ir pasirinkimo variantais. Ši grindų danga ekologiška, patvari ir higieniška. Linoleumą galite valyti drėgna šluoste, tik venkite karšto vandens, sodos ir spirito tirpalų. Patariama valyti specialiomis priemonėmis. Jei norite natūralumo ir neteršti gamtos, rinkitės ekologiškus valiklius.

DigsNereikėtų pamiršti, kad linoleumas – minkšta danga, ji, kitaip nei medinės ar laminuotos grindys, gali suplyšti. Atsiradusios skylės nebeužtaisysite – teks keisti nauja danga arba ant tos vietos perstumti baldą. Todėl ant linoleumo grindų nestumdykite baldų, nevaikščiokite su aukštakulniais, žiūrėkite, kad nepažeistumėte su kitais smailiais bei aštriais daiktais. Jei linoleumas patiestas koridoriuje, saugokite, kad nesuteptumėte jo su batų tepalu, nes liks neišvalomų dėmių. Linoleumu ištiestoje virtuvėje ant grindų nestatykite karštų ar degančių daiktų.

27.52 When did your heart go missing1988 m. Vokietijoje   atlikti tyrimai paneigė hipotezę, kad kiliminė danga – tinkama terpė namų erkutėms veistis. Taip pat įrodyta, kad kiliminė danga tinkama alergiškiems žmonėms, nes patalpose, kuriose yra kiliminė danga, dulkių koncentracija ore dvigubai mažesnė nei patalpose medinėmis grindimis. Kiliminė danga sugeria ore tvyrančias dulkes, neleidžia joms plisti. Svarbiausia kiliminę dangą siurbti kuo dažniau, kad butų surenkamos visos ant jos nusėdusios dulkės.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy