Interjero Spalvos

GreenNe paslaptis, kad spalvos tam tikroje aplinkoje daro Įtaką mūsų nuotaikai ir net elgsenai. Ir jeigu manote, kad tai – gryni paistalai ir protingo žmogaus toks, rodos, paprastas dalykas kaip spalvos veikti niekaip negali, smarkiai klystate.

Spalvų mokslas -labai rimtas dalykas. Ir egzistuoja jis nuo neatmenamų laikų. Kad spalvos kelia tam tikras emocijas, pojūčius, daug pasako apie jūsų asmenybę ir netgi lemia sveikatą, žinota jau senovėje. Jau tada pastebėta, kad spalva gali būti jausminga, gyvybinga, ekspresyvi arba raminanti, nuteikianti pasyviai arba aktyviai. Pavyzdžiui, senovės tebiečių šventovėse naudoti šviesiai žali, žydri ir rožiniai atspalviai turėjo užtikrinti susirinkusiųjų puikią sveikatą, o po Antrojo pasaulinio karo patalpų interjere dominavę švelnūs auksiniai atspalviai nuo karo nukentėjusių namuose sukurti saugumo ir jaukumo Įspūdį. Mūsų dienomis itin išpopuliarėję balti biurų interjerai tarsi turėjo padidinti darbo našumą, nors kai kurie spalvas tyrinėjantys mokslininkai tuo labai abejoja ir tvirtina, jog balta spalva visai nestimuliuoja.

Interjeras -asmenybės atspindys

Kokias spalvas renkamės ir kokias mėgstame, lemia daugybė dalykų: tautybė, socialinė padėtis, klimatinės sąlygos ir kt. Pavyzdžiui, Maroko interjerai neįsivaizduojami be visu egzotinių prieskonių spektru dvelkiančių oranžinės, geltonos ir raudonos atspalvių, taip pat gilios mėlynos tonų, o daugelyje Viduržemio jūros regiono stiliaus šalių dominuoja spalvingi ryškiai mėlynos ir oranžinės spalvų deriniai. Todėl namuose kurdamos testsvečių šalių interjerus nepamirškite atsižvelgti į tradicijas. Tačiau rinkdamiesi spalvas namams būtinai atsižvelkite ir į savo asmenybę. Kad ir kokį stilingą interjerą pasiūlytų dizaineriai, kas iš to, jei apsupta nemėgstamų spalvų jausitės prastai. Juk daugelis specialistų nė neabejoja, kad interjeras pirmiausia – asmenybės atspindys.

• Harmonijos pojūtį patalpose sukurs spalvos, spalvų rate išsidėsčiusios greta viena kitos.

• Renkantis spalvas interjerui, svarbu tinkama kontrasto ir harmonijos pusiausvyra. Jei spalvos ar dizaino elementai bus labai panašūs, tokioje patalpoje imsite žiovauti iš nuobodulio. Jei pernelyg kontrastingi – negalėsite nei susikaupti, nei nusiraminti.

• Spalvos – puikus pagalbininkas norint sumažinti ar padidinti patalpas. Ar žinote, kad šviesūs atspalviai atrodys nutolę, o tamsūs – artimesni. Tokį patį įspūdį atitinkamai kuria šalti ir šilti atspalviai.

• Šviesios spalvos tinkamesnės pagrindinėms kambario detalėms, tamsios – mažoms.

• Žmogaus akiai puikiai pažįstami ir harmonizuojantys žemės atspalviai (beje, puikiai derantys su daugeliu spalvų) interjere visada sukurs svetingą atmosferą.

• Masina mistiškomis nuotaikomis alsuojanti rafinuota juoda? Atminkite, kad ji labai galinga ir įtaigi, todėl tinkamiausia detalėms ir akcentams.

• Ypač svarbus tinkamas spalvų derinys – interjero specialistai tikina, kad mūsų dėmesį patraukia ne atskiros spalvos, o jų harmonija.

Balta

bedroomTyrumo ir šviesos spalva, idealiai tinkanti bet kokiam kambariui dekoruoti, optiškai didinanti patalpas. Balta puikiai dera su daugybe spalvų, todėl tinka kurti įvairius interjerus.

Mėlyna

Atpalaiduojanti dangaus, švaros ir vandens spalva simbolizuoja galybę, saugumą ir ramybę, todėl idealiai tinka medicinos įstaigose, miegamuosiuose, voniose. Tam tikri jos atspalviai padeda susikaupti ir skatina produktyvumą, todėl jais dažomi ir darbo kambariai, ir biurai.

Oranžinė

Kūrybiškumo, darbingumo, sėkmės ir bendravimo spalva, teigiamai veikianti mūsų emocijas bei jaukia saulės šviesa nuspalvinanti kambario interjerą. Geltona pulsuoja gyvybingumu, veikia stimuliuojamai ir tinka dažyti tas patalpas, kuriose trokštate būtent tokio poveikio.

Geltona

Energinga ir šilta saulės, džiaugsmo, laimės ir kūrybiškumo spalva, simbolizuojanti intelektą. Gryna geltona kiek vargina, tačiau šviesesnė, sumaišyta su balta tinka kone kiekvienam interjerui, mat sukuria jaukią saulėto ryto atmosferą.

Raudona

Tai energijos, meilės, aistros, sėkmės spalva, kuri žadina jausmus, šildo. Svarbu jos nepadauginti ir pasirinkti kaip akcentą arba derinti su natūraliais žemės, medžio, odos atspalviais. Ši spalva tinka valgomojo patalpoms dažyti, sodybose Conversation Pitsukuria natūralią mūro ar terakotos aplinką.

ŽALIA
Gaivi, natūrali ir atpalaiduojanti, ji dažniausiai naudojama toms patalpoms, kuriose siekiate ramybės ir harmonijos: vaikų kambariui, voniai, miegamajam. Spalvų žinovai tikina, kad būtent žalios atspalvių žmogaus akis atskiria daugiausiai – net iki 64. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą šios spalvos toną.

VIOLETINĖ
Kadangi veikia raminamai, simbolizuoja pusiausvyrą ir ramybę, itin mėgstama dvasininką ir elegancijos gerbėjų. Daug jos dvelkia rimtimi, saikingai – susikaupimu. Išmoningai derinami su kitomis spalvomis violetinės atspalviai išduoda gerą skoni.

Pilka

Subtili, harmoninga, bet konservatyvi spalva, puikiai tinkanti oficialioms patalpoms. Namų interjeruose pilka naudojama taupiai ir dažniausiai kaip pagrindas kitoms spalvoms, antraip patalpą gali paversti nuobodžia.

Rožinė

Spinduliuojanti gera nuotaika ir ypač deranti su tamsiomis spalvomis, ji labai jausminga, permaininga ir įvairiapusė, išskleidžianti fantazijos sparnus, todėl ypač mėgstamane tik vaikų, bet ir meniškoms patalpoms dekoruoti. Puikiai dera su šokoladine spalva.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy