Kaip Paslėpti Savo IP Adresą Ir Tapti Nematomam Internete?

nematomas-zmogusAr norėtumėte, kad jūsų namų adresą žinotų visas pasaulis? Turbūt dauguma mūsų sutiktų, kad namų adresą turėtų žinoti tik šeimos nariai ir pažįstami žmonės.

Tačiau retai kas susimąsto apie savo kompiuterio IP adreso saugumą. Šis adresas tampa atvirai matomas kiekvieną kartą jums jungiantis prie interneto. Taip yra todėl, kad norėdamas gauti informaciją iš interneto, jūsų kompiuteris privalo nurodyti savo IP adresą, kur grąžinti informaciją.

Kaip atrodo jūsų išorinis IP adresas, galite pažiūrėti čia.

Pasinaudojus jūsų IP adresu galima lengvai atsekti tikrąjį namų adresą. Tai ypač aktualu dabar, kai padaugėjo teismo atvejų dėl komentarų naujienų portaluose ir kompiuterio duomenų vagysčių.

Išeitis yra. Apsaugokime savo IP adresą su VPN

Norint apsaugoti ir paslėpti savo IP adresą nuo pašalinių akių geriausia naudoti VPN apsaugą.

VPN (virtual private network) išvertus iš anglų kalbos reiškia virtualus privatus tinklas. Norint paslėpti IP adresą, Jums tereikia parsisiųsti nedidelę programėlę į savo kompiuterį (arba mobilųjį telefoną) ir iš sąrašo pasirinkti naudoti kitą IP adresą.

==>> Parsisiųskite IP adreso keitimo programą čia<<==

Naudojant VPN, jūsų tikrasis IP adresas yra laikinai pakeičiamas kitu IP adresu, todėl pašaliniams asmenims nebėra galimybės prasibrauti iki jūsų tikrojo kompiuterio IP adreso.

Kas yra VPN paslauga ir kaip ji veikia?

VPN paslauga ne tik padeda pakeisti tikrajį jūsų IP adresą, bet ir užšifruoja siunčiamą informaciją. Lengviau įsivaizduoti visą procesą padės žemiau pateikta diagrama.

vpn-isjungtavpn-ijungta

Kaip matome, su VPN paslauga duomenys keliauja saugesniu keliu ir yra papildomai užšifruoti, kas leidžia jums išlikti nepastebėtiems interneto džiunglėse.

Palyginimas:

Be VPN Su VPN
Duomenys pirmyn ir atgal keliauja nešifruoti kartu su jūsų IP adresu. Bet kuriuo metu juos gali perimti srautą matantis kitas asmuo ar serveris. Duomenys nuo jūsų kompiuterio iki VPN serverio užšifruojami, IP matomas tik VPN serveriui. Pasiekus VPN serverį duomenys pakeičia IP savininką ir pasiekia galutinį tašką. Informacija grįžta ne tiesiai pas jus, bet pirmiausia į VPN serverį. Iš VPN serverio duomenys vėl užšifruojami ir grįžta pas jus. Kaip matome, ne tik patys duomenys, bet ir jūsų IP adresas liko įslaptinti viso proceso metu.

Kam naudinga VPN paslauga?

Jeigu rūpinatės savo asmeninių duomenų apsauga, dažnai rašote komentarus interneto portaluose ar dalyvaujate forumuose, VPN yra pats paprasčiausias ir lengviausias būdas išvengti šnipinėjimo ir pasislėpti internete.

Tai ypač aktualu verslo srityje, kadangi komercinė informacija turi didelę vertę ir konkurentai pasiruošę už ją sumokėti nemažą kainą.

Naudodami VPN paslaugą galite būti užtikrinti, kad jūsų naršymo istorijos nematys nei smalsūs kaimynai, nei tinklo administratoriai, nei programišiai (hakeriai).

Nors viešai slaptas duomenų rinkimas draudžiamas įstatymų, tačiau realiai tą labai sunku pastebėti ir įrodyti, o žalos dažniausiai neįmanoma atitaisyti. Todėl VPN paslauga – gera investicija į savo saugumą.

Įslaptinkite Savo IP Adresą Jau Šiandien.

Kaip įsidiegti VPN paslaugą savo kompiuteryje ar telefone?

Žemiau pateikiame 6 žingsnius, kurie padės lengvai ir greitai įsidiegti VPN paslaugą savo kompiuteryje ar telefone. Mes rekomenduojame jau išbandytą vieną didžiausių VPN tiekėjų IPvanish.com. Pagrindiniai privalumai:

 • Daugiau nei 150 serverių;
 • Rinkitės iš daugiau nei 14000 skirtingų IP adresų;
 • 62 skirtingų šalių IP adresai;
 • Neribojamas duomenų srautas;

1 žingsnis. Užsiregistruojame į IPVanish svetainę.

Einame į IPVanish svetainę ir pasirenkame vieną iš 3 planų. Pabandymui galite rinktis 1 mėnesio planą (kuo ilgesnis užsakymo terminas, tuo pigiau kainuoja mėnesio abonentas).

2 žingsnis

Įveskite savo duomenis

ipvanish

3 žingsnis

Po užsakymo į savo elektroninio pašto dėžutę gausite prisijungimo duomenis. Juos reikės įvesti į IP keitimo programą, kad galėtumėte naudotis VPN paslauga.

4 žingsnis. Programos diegimas.

Iš IPVanish svetainės parsisiųskite programėlę savo kompiuteriui, telefonui ar kitam įrenginiui.

Programėlės visiems įrenginiams

Programėlės visiems įrenginiams

5 žingsnis. IP keitimas

Atsidarykite IPVanish programėlę savo kompiuteryje ir suveskite prisijungimo duomenis. Programoje žemėlapis rodo jūsų dabartinę vietą.

ipvanish-review3

Dabar pasirinkite meniu punktą “Server selection”. Jame matysite serverių sąrašą, prie kurių galite prisijungti. Pasirinkite vieną iš jų ir paspauskite “Connect”. Po kelių akimirkų prisijungsite prie pasirinkto serverio ir jūsų IP adresas automatiškai pasikeis.

ipvanish-review4

6 Žingsnis.

Įsitikiname, kad IP tikrai pasikeitė. Grįžtame į “Dashboard” meniu ir žemėlapyje matome savo naujajį adresą (šiuo atveju Londonas). Galite dar kartą patikrinti savo IP puslapyje IP tikrinimas.

ipvanish-review5

Sveikiname. Po IP adreso keitimo galite drąsiai naudotis visomis svetainėmis ir žinoti, kad niekas jūsų nebegalės atsekti pagal IP adresą.

Kaip matome, VPN diegimas yra paprastas ir vėlesnis naudojimas nereikalauja jokių pastangų.

Atvejai, kada VPN padeda apsisaugoti nuo problemų:

Žemiau pateikiame atvejus, kada VPN paslauga jums gali pagelbėti konkrečioje situacijoje.

 • Saugiai komentuokite įvairiuose naujienų portaluose. Turbūt pastebėjote, dabar dauguma naujienų portalų šalia komentarų nurodo jų autorių IP adresus. Niekada negalite žinoti, ar po kiek laiko nepaaiškės, kad jūsų nuomonė buvo palaikyta šmeižtu ir dabar esate ieškomas. Pagal tikrąjį IP jus atsekti labai lengva, tačiau su VPN tampa praktiškai beveik neįmanoma.
 • interneto-kavine

  Interneto kavinėse ryšys gali būti nesaugus

  Atostogaujant užsienyje. Jeigu keliaujate po kitas pasaulio šalis, VPN leidžia saugiai naudotis internetu prisijungus prie Wifi ryšio kavinėse, viešbučiuose ar kitose viešose vietose. Kartais  nemokamas Wifi yra tik specialiai paruošti spąstai nuskaityti jūsų kompiuterio duomenis. Su VPN visi duomenys taps užšifruoti ir nepasiekiami piktavaliams.
  Kita problema, kuri gali nutikti jūsų atostogų metu – banko sąskaitos užblokavimas. Išvykus atostogauti į kitą šalį automatiškai pasikeičia IP. Bankai, el pašto tiekėjai ir kitos institucijos su aukštais saugumo standartais, gali užblokuoti jūsų bandymus prisijungti, nes kitos šalies IP adresas jiems gali pasirodyti įtartinas. Atostogos būtų sugadintos, nes nebegalėtumėte atlikti finansinių operacijų, kol negrįšite į namus. 
  Turėdami VPN galite tiesiog pasirinkti Lietuvišką IP adresą ir toliau naudotis visomis paslaugomis be problemų tarsi būtumėte namuose.
 • Informacijos apsauga. Visa jūsų siunčiama informacija yra matoma jūsų interneto tiekėjui. Tai ypač aktualu kabelinio interneto vatotojams, kur abonentų skaičius mažesnis ir lengviau matomas. VPN užšifruoja duomenų srautą ir taip užslaptina jūsų siunčiamą informaciją.
 • Atblokuokite uždraustas svetaines darbovietėje ar kitur. Ne paslaptis, kad kai kuriose darbovietėse yra blokuojamos tam tikros svetainės (Facebook, Youtube ir kt.). Norint jas atblokuoti padėti gali VPN. Kadangi duomenys tampa šifruojami, nustatytos apsaugos nesureaguos ir galėsite toliau saugiai naršyti po savo mėgstamas svetaines.
 • Atsikratykite persekiojančių reklamų. Technologijos tiek patobulėjo, kad netgi pradeda pažinti jus benaršant internete. Su jūsų IP adresu kartu keliauja ir infomacija apie pomėgius ir jūsų lankytas vietas. Pasikeitę IP adresą galėsite užkirsti kelią sekti jūsų judėjimą internete.

VPN Bonusas arba Papildomos Galimybės

Be galimybės apsaugoti savo siunčiamus duomenis, VPN vartotojai turi dar vieną bonusą – priėjimą prie užsienio šalių pramoginio turinio svetainių.

vpn-paslauga

Žiūrėkite naujausius serialus ir filmus nemokamai su amerikietišku IP adresu

Tokie JAV portalai kaip Hulu.com ar Netflix.com leidžia amerikos gyventojams nemokamai peržiūrėti tv serialus ir filmus, tačiau draudžia prisijungimus iš kitų šalių. Su VPN galite greitai gauti amerikietišką IP adresą ir apeiti šiuos apribojimus.

Draudimas yra įvestas todėl, kad Lietuva laikoma trečiąja šalimi ir nemokamas filmų žiūrėjimas neneša naudos šių svetainių savininkams.

VPN Ateitis

Kasmet VPN vartotojų skaičius vis auga, nes žmonėms atsibodo būti sekamiems pradedant nuo įvairių žvalgybos tarnybų iki piktavalių programišių. Didžiosios kompanijos kaip kad Google, Facebook, Youtube ir kitos surenka galybę duomenų apie jūsų IP adresą. Visa ši informacija gali būti saugoma neribotą laiką ir panaudota pasipelnyti iš jūsų. VPN padeda anonimizuoti jūsų asmens duomenis ir išvengti informacijos kaupimo.

Dažniausi klausimai apie VPN paslaugą:

 • kompiuterio apsaugaAr yra sutarties nutraukimo mokestis?
  Ne, VPN paslaugą galima nutraukti bet kuriuo metu ir pereiti prie kito paslaugų teikėjo.
 • Kaip sužinoti, ar VPN paslauga tikrai veikia?
  Po VPN paslaugos įdiegimo pirmiausia patartume įsitikinti, ar tikrai pasikeitė jūsų IP adresas. Pažiūrėkite savo IP adresą prieš įjungiant VPN čia ir vėliau ją įjungus.
 • Ar mano IP adresas pasikeis visam laikui?
  Ne, IP adresas pasikeičia tik tada, kai įjungiate VPN programą savo kompiuteryje ar telefone. Bet kada galite laikinai atjungti savo VPN programą ir grįžti prie senojo IP adreso.
 • Ar interneto tiekėjas draudžia naudoti VPN paslaugą?
  Ne. Naudodami VPN paslaugą jūs niekaip neįtakojate savo interneto tiekėjo veiklos, kadangi tikrasis IP adresas išlieka ir yra naudojamas jungtis prie VPN serverio. IP adreso pasikeitimas įvyksta VPN serveryje. Vienintelis dalykas kurį gali pastebėti jūsų interneto tiekėjas, tai, kad visi duomenys tapo užšifruoti ir nebeįmanoma matyti, ką jūs naršote internete.
 • Ar VPN yra pririštas prie konkretaus fizinio adreso ar kompiuterio?
  Ne. VPN paslauga yra prie nieko nepririšta ir ja galite naudotis visame pasaulyje. Įsigiję VPN abonentą, galite juo naudotis bet kur ir su bet kokiu kompiuteriu ar telefonu. Kai kurie VPN tiekėjai leidžia iš vieno abonento naudotis keliems prietaisams vienu metu. Tai ypač patogu, kai turime ne tik kompiuterį, bet ir planšetę ar išmanųjį telefoną ir norime apsaugoti juos visus.

3 komponentai maksimaliai kompiuterio apsaugai:

3guba-apsaugaUžtikrinti maksimalią apsaugą kompiuteriui reikalinga:

checkAntivirusinė progama

checkUgniasienė

checkVPN paslauga

Jeigu jau naudojate antivirusinę ir ugniasienę, trečias apsaugos lygis būtų VPN įdiegimas.

Kiti VPN paslaugų teikėjai

VPN paslaugų teikėjai pasaulyje skaičiuojami šimtais. Kad nereikėtų vargti ieškant geriausio varianto, pateikiame 5 didžiausius VPN teikėjus:

 1. IPvanish
 2. Hidemyass.com
 3. PureVPN.com
 4. Overplay.com
 5. Strongvpn.com

Kaip visada, jeigu turite klausimų, susijusių su VPN naudojimu, palikite mums komentarą žemiau.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
 1. , , , , , , , , , , ,
2 komentarai

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy