Kalėdų Senelis

[kml_flashembed publishmethod=”static” fversion=”8.0.0″ movie=”https://www.valdopatarimai.lt/wp-content/uploads/kaledos1.swf” width=”400″ height=”280″ targetclass=”flashmovie”]Get Adobe Flash player

[/kml_flashembed]
Toli, labai toli Šiaurėje, begalinėse Laplandijos platybėse stūgso paslaptingas kalnas, kurio pavadinimas skamba Korvatunturi. Prie pat kalno papėdės, pasislėpęs nuo visų žmonių, gyvena Kalėdų Senelis su savo žmona, padėjėjais elfais ir elniais. Kalėdų Senelis čia gyvena jau taip seniai, kad net neatsimena, kada čia atsikraustė. Kalėdų Senelis nedaug pasakoja apie savo namus, bet užtat sako, kad kalnas, kurio pavadinimas išvertus reiškia Ausies Kalnas, padeda išgirsti ir sužinoti visas slapčiausias vaikų ir suaugusių svajones bei troškimus.

Kalėdų Senelis nori išlaikyti savo paslaptis, kurios yra svarbi Kalėdų istorijos dalis. Prieš šimtą metų keliautojai pasirodę prie kalno atnešdavo įvairių naujienų, kurios greit pasklisdavo tarp kalno gyventojų. Senelis norėjo užtikrinti, kad jo kalno neužplūs nuolatiniai lankytojai ir sugalvojo gerą idėją, kuri padės visiems draugams ir visiems mylintiems Kalėdas atvykti ir aplankyti jį. Prieš maždaug pusę šimto metų Kalėdų Senelis pradėjo reguliariai lankytis Šiaurės Ašigalyje, kuris yra už Rovaniemi miestelio.

Korvatunturi kalnas stovi toli, labai toli apšalusiose Laplandijos žemėse, taigi jeigu kas nors gyvena toli pietuose, kelias iki Kalėdų Senelio yra labai tolimas. Kalėdų Senelis nenorėjo nieko nuvilti, todėl pažadėjo, kad jis bus savo ofise Šiaurės Ašigalyje kiekvieną metų dieną, pasiruošęs priimti draugus iš arti ir toli.
[kml_flashembed publishmethod=”static” fversion=”8.0.0″ movie=”https://www.valdopatarimai.lt/wp-content/uploads/kaledos2.swf” width=”400″ height=”280″ targetclass=”flashmovie”]Get Adobe Flash player

[/kml_flashembed]

Kalėdų Senelis ir Kalėdos

Kartais Senelis ir jo elfai ginčijasi dėl Kalėdų. Elfai bando įtikinti Kalėdų Senelį, kad Kalėdos vyksta tik kartą metuose. Jiems Kalėdos yra pats užimčiausias metų laikas ir jie visai nusivaro nuo kojų norėdami spėti viską paruošti. Juk reikia supakuoti tiek daug dovanų ir perskaityti tiek daug laiškų. Saldainių mašinos turi būti nuolat užpildomos cukrumi, elnių ragai nupoliruoti ir t.t.

Bet Kalėdų Senelis sako, kad Kalėdos yra tokia nuostabi šventė, kad ją verta atsiminti ištisus metus. Ir kai tik elfai šiek tiek atvėsta, jie pradeda sutikti su Kalėdų seneliu. Taigi, Kalėdų Senelio ofise Kalėdos tęsiasi ištisus metus.

Kalėdos yra sena šventė švenčiama įvairiai visame pasaulyje. Pasiruošimas, dekoracijos, maistas ir detalės varijuoja priklausomai ar gyvenate Skandinavijoje, Europoje, Anglijoje, tolimuosiuose rytuose ar dar kitur pasaulyje.
[kml_flashembed publishmethod=”static” fversion=”8.0.0″ movie=”https://www.valdopatarimai.lt/wp-content/uploads/kaledos3.swf” width=”400″ height=”280″ targetclass=”flashmovie”]Get Adobe Flash player

[/kml_flashembed]

Pats Kalėdų Senelis taipogi apsuptas daugybės mitų. Žmonės nuo neatmenamų laikų ginčijosi dėl tokių klausimų kaip, koks yra Kalėdų Senelio amžius, kur jis gyvena, kokio dydžio batus nešioja ir koks jo mėgstamiausias šokoladas. Pats Kalėdų Senelis netgi prisimena, kaip kažkoks žmogus klausė ar jo barzdos kirpimo mašinėlė iš tikrųjų buvo pamesta! Bet visgi žinomiausias pasaulyje žmogus dėl šių klausimų ir abejonių visai nesijaudina.

Kalėdų Senelis visada norėjo žinoti, kaip Kalėdos švenčiamos kitose šalyse ir jis gerbia įvairius papročius. Bet jeigu paklaustumėt jo, kas yra geriausia per Kalėdas, tai jis atsakytų – vaikai. Nuolat domėdamasis, kaip elgiasi visi pasaulio vaikai ir žiūrėdamas, kad jie neišdykautų Kalėdų Senelis mano, kad tai svarbiausias dalykas pasaulyje.
[kml_flashembed publishmethod=”static” fversion=”8.0.0″ movie=”https://www.valdopatarimai.lt/wp-content/uploads/kaledos4.swf” width=”400″ height=”280″ targetclass=”flashmovie”]Get Adobe Flash player

[/kml_flashembed]

Kalėdų Senelis ir Dovanos

Kalėdinės dovanos yra svarbi Kalėdų Senelio padėjėjų užduotis. Elfai praleidžia daugybę valandų skaitydami dovanų sąrašus, o pirmieji laiškai pradeda keliauti jau pirmaisiais metų mėnesiais. Kuo arčiau Kalėdos, tuo daugiau laiškų pradeda plaukti. O dovanų kalnas vis auga.

Senelis randa beveik visus įmanomus daiktus dovanų sąrašuose. Bet Kalėdų Senelis bene laimingiausias, kai vaikai prašo ko nors ne tik sau, bet ir kitiems: broliams, sesėms, savo augintiniams, geriausiems draugams, neturtingiesiems ar tiems, kuriems reikia pagalbos.

Žmonės dažnai klausia, ar pats Kalėdų Senelis ko nors nori gauti dovanų. Ir, aišku, jis turi savo sąrašą:
šypsenos iš visų, šypsenos visiems, keletas šiltų ir patogių vilnonių kojinių, kad vaikai būtų geri, suagusieji, kurie būtų geri vaikams, vaikų, kurie būtų geri elniams ir šunims, ir kengūroms, ir visiems Dievo tvariniams, šokolado ir dar keletos šypsenų. Štai koks Kalėdų Senelio dovanų sąrašas.

Kartas nuo karto Kalėdų Senelis susimąsto, pradeda aplink pirštą sukti savo ilgą baltą barzdą arba lėtai maišyti kakavos puodelį. Apie ką jis galvoja?

Tikriausiai apie laišką nuo Marijos iš Barselonos:

“Mielas Kalėdų Seneli. Šiemet buvau gera ir norėčiau paklausti, ar tikrai tavo elnio Rudolfo nosis yra raudona. Ir jeigu taip, tai dėl to, kad jis mėgsta gerti pomidorų sultis? Mano mama sako, kad jis mėgsta. Ir kad visi jo draugai taip pat turi gerti pomidorų sultis. Ką galėtum apie tai pasakyti?”

Marijos klausimas yra vienas iš kelių tūkstančių klausimų, kurios kiekvienais metais gauna Kalėdų senelis. Žmonės jo klausia visų įsivaizduojamų ir neįsivaiduojamų klausimų. Kartais į klausimus labai sudėtinga atsakyti, kartais tiesiog suima juokas. Bet visi vaikų klausimai yra svarbūs.

Kartais kalėdų senelis atsako į klausimus ne asmeniškai, o viešai.

Ar tikrai elnias Rudolfas mėgsta pomidorų sultis?
Rudolfas tikrai mėgsta pomidorų sultis. Aš tikiuosi, jog dauguma vaikų taip pat. Rudolfas taip pat mėgsta savo maistą, ypač Norvegiškas salotas (su kerpių pabarstukais), grybus iš Peru (aišku ne šungrybius), Japoniškus makaronus, Prancūziškus obuolius, Belgišką omletą ir, aiškų, Suomišką ruginę duoną.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , ,
4 komentarai

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy