Kalėdinės Dovanos 2013

Vis labiau artėja didžiosios metų šventės. Įpusėjus lapkričiui parduotuvės jau pasipuošia kalėdinėmis eglutėmis ir girliandomis. Tad ar ne puiku Kalėdoms pasiruošti iš anksto? Juk likus porai dienų iki Kalėdų prasideda lakstymas ir pradedamos pirkti dovanos, kurios nėra itin reikalingos. Tokios dovanos nepradžiugins artimųjų ir dovanos bus nukišamos kuo giliau į stalčių arba atsidurs šiukšlinėje.

Christmas Presents on a Coral ReefLakstymai po įvairiausias parduotuves likus kelioms dienoms iki švenčių tikrai išvargina. Didžiosioms metų šventėms vieni ruošiasi vos ne visus metus, tačiau dalis vos ne per galvą verčiasi paskutinėmis minutėmis. Tačiau toks lakstymas po parduotuves suteikia streso ne tik mūsų piniginei, bet ir pačiam organizmui.

Taigi siūloma šventėms ruoštis jau dabar. Nepatariama bėgti į parduotuves iškart, kai tik pasirodo pirmosios kalėdinės dovanos įvairiausiose parduotuvėse. Juk nepradžiuginsite artimųjų dovanomis, kurios pasitaikė po ranka. Pirmiausia reikėtų sugalvoti artimųjų ir draugų sąrašą, kuriems dovanosite dovanas. Be to, derėtų apsvarstyti ir tai, kokias dovanas galėtumėte pirkti. Patariama nustatyti ir pinigų sumą, kuri skiriama šventei, kad nebūtų našta piniginiu atžvilgiu.

Dovanos vaikams

Mažuosius galima nustebinti mielais žaislais. Tačiau nereikėtų apsiriboti viena parduotuve. Pirmiausia reikėtų apsižvalgyti įvairiausiose parduotuvėse, dovaną galima rasti ir internete. Jei vis dėlto nesiseka išrinkti dovanos mažiesiems, paprasta išeitis – laiškas Kalėdų seneliui. Toks laiškas gali pasiūlyti neblogų idėjų. Be to, laiškas Kalėdų seneliui – graži tradicija mažiesiems, kuri stiprina tikėjimą Kalėdų seneliu.

Christmas Day at our house (15)Vyresnius vaikus galima nudžiuginti įvairiais technikos stebuklais -ausinukai, telefonai. Tik šiuo atveju artimiesiems reikėtų ,,neprašauti“ -neduok Die, šis technikos stebuklas bus prastesnis už klasės draugų. Patariama dovanoti įvairius galvosūkius, kuriuos galima rasti įvairiose specializuotose parduotuvėse. Kai kurie galvosūkiai net suaugusiems sunkiai įveikiami. Galbūt vaikas nori nueiti į kokį nors renginį ar koncertą, tad rekomenduojama padovanoti bilietus į koncertą ar kino filmą. Tačiau siūloma dovanoti ne vieną bilietą, juk vaikui vienam eiti nesmagu. Kalėdų proga taip pat rekomenduojama dovanoti stalo žaidimus, krepšį su mėgstamais skanėstais ar filmo įrašais, daiktus, susijusius su hobiu, mėgstamas ir norimas knygas, galbūt norimo būrelio apmokėjimas už kelis mėnesius.

Daugelis vaikų bent kartą vaikystėje gavo dovaną, kurios visiškai nesitikėjo ir tikėjosi greičiau užmiršti tokią gavę. Dažniausiai tokios dovanos ne pralinksmina, o nuliūdina. Svarbiausia tai, kad turi apsimesti, jog tau patinka, nenorėdamas nuliūdinti savo artimųjų. Tad nepatartina vaikams dovanoti „McDonald“ kuponų, be to, nereikėtų mergaitėms dovanoti žibintuvėlių, o berniukams –    papuošalų dėžutės. Seneliams nepatartina pirkti dovanų, kuriomis tikrai nesusidomės anūkas. Vaikaičiui nesukels didelio džiugesio futbolo kamuolys, jei visiškai nesidomi žaidimu ir nežaidžia. Be to, seneliai turėtų suprasti, kad anūkai nesidomi rimtomis knygomis, ypač religinėmis. Tad jiems tikrai nereikėtų dovanoti Biblijos.

Kalėdinės dovanos tėvams

The Christmas TreeViena sunkiausių užduočių – dovana tėvams. Visai nesvarbu ar gyvename su tėvais, ar jau sukūrėme savo šeimą, tačiau išrinkti dovaną savo tėvams, rodos, neįmanoma užduotis. Nors ir pažįstame juos, bet vis tiek dažnai kyla klausimas, ką galėtume padovanoti.

Štai keletas idėjų, ką galėtumėte padovanoti savo tėvams:

 • Savaitgalis dviems viešbutyje ar sanatorijoje su procedūromis, maitinimu, nakvyne.
 • Vakarienė dviems.
 • Skrydis oro balionu.
 • Šokolado degustacija.
 • Mėgstamų užkandžių ar saldumynų rinkinys.
 • Stalo žaidimas.
 • Šildanti antklodė ar pagalvė.
 • Kalėdinė ekskursija.
 • Šiltos šlepetės.
 • Šildanti pūslė kojoms.

Dovanos mylimiesiems

Svarbiausia dovanų paskirtis –  parodyti meilę artimiesiems ir ją išreikšti. Derėtų žinoti, kad dovanos nebūtinai turi būti pačios brangiausios. Rekomenduojama atkreipti dėmesį j tai, kam dovana skirta, žmogaus amžių, poreikius ir pomėgius. Ypač naudinga gerokai anksčiau pasidomėti, ko norėtų mylimieji. Jei nepavyktų išsiaiškinti, ko norėtų, galima dovanotį čekį. Tik tokias dovanas reikėtų padaryti labiau asmeniškomis – pridėti namie keptų sausainių, megztų pirštinių ar šaliką.

Dovanos artimiesiems

Christmas 2011Jei santykiai su uošviais ne itin gerai klostosi, sunku rasti bendrą kalbą, padovanota tinkama dovana gali pagelbėti santykiams. Tokiu atveju uošviai bus maloniai nustebinti ir nudžiuginti Jūsų dėmesiu. Nepatartina uošviams pirkti dovanos vienai, derėtų pasitarti su vyru. Juk jis žino, kas patinka tėvams, kuo jie domisi. Uošviui ir anytai nepatartina dovanoti kokių nors žaismingų menkniekių ar juokingų dovanėlių. Juk humoro jausmas – skirtingas ir jie gali ne taip suprasti. Nepatariama dovanoti dušo želė, kempinių, šampūno ir panašių rinkinių. Tokia dovana gali būti netaktiška. Be to, nepatariama pirkti ir brangių dovanų. Uošviai gali pasijusti nejaukiai, ypač, jei Jūsų dovana brangesnė nei jų. Jei idėjų dovanai neturite, tiks gero vyno butelis, indų rinkinys, patalynės komplektas ar gražus chalatas.

Žmones, kurie visko turi, gali pradžiuginti kokia nors miela ir šilta smulkmena, kuri dovanojama iš visos širdies. Tokiems žmonėms tinka brangių saldainių ar šokoladų rinkiniai puošniose dėžutėse. Rekomenduojama padovanoti neįprastus ir originalius eglutės žaislus, kurie gali būti pirkti ar rankų darbo. Be to, itin neblogas variantas – graži gėlė, kuri yra dekoratyviniame vazone arba gėlių priežiūros knyga. Tokia knyga gali tapti naujo hobio pradžia.

Išrinkti dovaną seneliams nemaža problema. Juk jiems nebereikia papuošalų, brangių rūbų ar servizų. Tačiau mylimiems seneliams gali prireikti daiktų buityje ar pagražintų kasdienybę. Taigi dovana seneliams: Mėgstamo žurnalo ar laikraščio metinė prenumerata.

• Bilietas į spektaklį ar operą. Tai būtų nauji įspūdžiai, geros emocijos ir nuostabi pramoga.

Kosmetika senstančiai odai. Kuo puikiausiai tinka gydomosios vonios druskos, maitinamieji veido kremai ir pan.

Tinka šiltos šlepetės.

Švenčių metu tenka susitikti ir senus draugus, su kuriais anksčiau dažnai bendravote, ar su tolimais giminaičiais, su kuriais retai susitinkate. Būtų negražu palikti juos be dėmesio. Tokiu atveju dovana turėtų priminti seną draugystę.

Dovana tolimiems giminaičiams turėtų priminti ne tik džiugesį, bet ir suteikti jausmą, kad Jūs nepamiršote jų. Be to, kalėdinė dovana turėtų parodyti ir tai, kad nepamiršote giminaičių pomėgių.

Seniems draugams patariama dovanoti daiktą, kuris parodo Jūsų bendrą pomėgį.

Šmaikščios dovanos

Dear Santa...Rinkdami kalėdinę dovaną galima šiek tiek ir pašmaikštauti, tačiau nereikėtų ir persistengti. Smagu būtų linksmas pieštukas, graviruotu užrašu puošta taurė, galbūt stalo žaidimas. Renkant linksmas dovanas nereikėtų pamiršti fantazijos. Jaunajai šeimininkei kočėlas gali būti puiki ir reikalinga dovana.

Tačiau su šmaikščiomis dovanomis galima persistengti. Jei vyras nori automobilio, nederėtų dovanoti modeliuko. Jūsų atžala tikisi rasti po Kalėdų eglute mielą ir šiltą augintinį, tačiau randa tik pliušinį žaislą. Nereikėtų pirkti neapgalvotų dovanų, kurios gali tik nuliūdinti Jūsų artimuosius.

Ko nereikėtų dovanoti?

Artimiesiems ar draugams nereikėtų dovanoti suvenyrinių dovanų. Įvairiausi suvenyrai, atkeliaujantys nuo Kalėdų senelio, tikrai neatneš džiaugsmo artimiesiems ir draugams. Geriausiu atveju tokios dovanos atsidurs tolimiausioje namų vietoje, tačiau besmegeniai,

angeliukai gali atsidurti ir šiukšlinėje.

Nepatartina dovanoti parfumerijos ar kosmetikos dovanų tolimiems pažįstamiems ar giminaičiams. Galbūt Jums nuostabiai tinkantis šešėlis netiks kaimynei ar kolegei. O rytietiškas kvapas tolimai tetai gali sukelti ir šleikštulį.

dovanosDaugeliui gali atrodyti, kad paskutinis išsigelbėjimas – vokelis. Nerandant kalėdinės dovanos, rodos, pradedama griebtis ir už paskutinio šiaudo. Tačiau vokelis -šalta ir nekalėdiška dovana.

Nepatartina pirkti dovanas ir jų neapgalvojus. Du bilietai į teatrą ar kino filmą užkietėjusiam vienišiui tikrai netiks, o cepelinus mėgstančiai ir apvaliai tetulei tikrai nesukels džiaugsmo dietinių receptų knyga.

Nepatartina pirkti ir drabužius. Juk tiksliai negalime žinoti, kokius rūbus nešioja teta, dėdė ar senelis. Neverta rizikuoti pirkti rūbus. Šiuo atveju pinigai bus išmesti kaip į pusnį.

Pleasantly SurprisedJei norite padovanoti artimiesiems rankų darbo dovanas, reikėtų žinoti ir tai, ar sugebate tai padaryti. Prastos rankų darbo dovanos atleistinos tik mažiems vaikams. Kitokiu atveju, tikrai nepradžiuginsite. Kreivo rašto kepurė, tikrai neatrodys įspūdingai.

Dovanoti tas pačias dovanas kiekvienais metais tikrai neatrodo prasminga. Dovanojamos patalynės komplektai ar krištolinės vazos nesukels nuoširdžios šypsenos ar laimės artimiesiems. Visai nesvarbu, kad dovana buvo brangi. Nederėtų dovanoti tų pačių dovanų kasmet.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
 1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy