Dovanos Išrinkimas Ir Pakavimas

Gifts? Already?

Originaliai supakuota dovana – dviguba dovana. Dažnai nutinka taip, kad kukli, išradingai pateikta dovanėlė „nurungia” net ir didelę, „valdiškai” įteiktą gėrybę. Mitas, kad svarbiausias turinys, o ne forma, klaidingas, nes staigmenos pateikimo idėja irgi labai svarbi…

Reikia išradingumo ir fantazijos

Įsisukus į kasdieninių darbų sūkurį, įvairios sukaktys, šventės ir progos kartais užklumpa pernelyg netikėtai. O kaip pasiruošimo šurmulyje nepamesti šventinės dvasios ir nuotaikos? Atsakymas paprastas. Reikia surasti valandėlę laiko tam, kad pagalvotume apie artimus žmones su meile, kad pasitelkę savo fantaziją ypatinga proga artimiems žmonėms padovanotume galbūt nedidelę, bet labai mielą staigmenėlę. Be to, visi norime sutaupyti, tad pirkti kaspinėlių dovanoms, nebūtina… Namie, savo rankomis galima pasigaminti popieriaus: paprasčiausią baltą ar rusvą lapą suglamžyti, paskui ištiesinti, apipurkšti dažais, priklijuoti blizgučių, augalų detalių.

Įdomiai atrodo ir suglamžyto spalvoto popieriaus lūžiai. “Juostelės, kuriomis dėžutė perrišama, taip pat fantazijos dalykas. Beto,praverstų ir įvairūs sugebėjimai nes papuošimus galima nusipintį, pasisiūti, nusimegzti ar susiklijuoti. Jei patiems trūksta laiko, valios, idėjų bei kantrybės, išgelbės profesionalios pardavėjos – dovanų pakuotojos.

Tinkamas pasirinkimas
Šventės neatsiejamos nuo dovanų teikimo – mamoms, tėčiams, broliams ar seserims, giminėms, draugams, kolegoms… Įvairių daiktų pasirinkimas parduotuvėse didžiulis, tad perkant būsimą dovaną, dažniausiai viską lemia pirkiniui numatytas biudžetas. Deja, taip jau yra, kad vertę kartais ne vietoje ir ne laiku matuojame vien pinigais ar dėžės dydžiu. Juk renkant dovaną, labai svarbu, kad ji atitiktų ne tik „šventės kaltininko” HBW!poreikius, bet ir pomėgius, interesus, gyvenimo būdą. Sena patarlė sako: dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Kita vertus, nereikia tikėtis, kad, pavyzdžiui, moteris, kuri visiškai nemėgsta rankdarbių ir neturi laiko jais užsiimti, staiga ims į rankas padovanotą siuvinėjimo rinkinį… Ką padaryti, kad dovanėlė atrodytų paslaptingesnė, įdomesnė, būtų skoningai ir tvarkingai įpakuota? Kaip įpakuoti, kad tas, kuriam ji skirta, būtų maloniai nustebintas? Šią užduotį lengvai įveiksite, jei dovanų paruošimui galėsite skirti šiek tiek laiko.

Kai supakuoti reikia čia ir dabar?

Kaip išsisukti iš keblios padėties, kai dovaną būtina išradingai supakuoti čia ir dabar? Pirmiausia apsidairykite po kambarį, biurą ar tiesiog patalpą, kurioje esate, tikrai rasite paprastų baltų arba spalvotų popieriaus lapų, laikraščių ar spalvotų žurnalų. Daugelis „po ranka” turi ir lipnios juostelės, žirkles, spalvotai rašančių tušinukų. Taigi, dovaną įvyniokite į pasirinktos spalvos popieriaus lapą, kampus tvarkingai užlenkite, užklijuokite lipnia juostele. Ir dovana paruošta! Jeigu ji vis dėlto atrodo pernelyg nyki, jei trūksta detalių ir akcentų, galima ranka užrašyti palinkėjimą arba vardą to žmogaus, kuriam ji skirta. Jei turite dar keletą laisvų minučių, iš kito lapo iškirpkite snaigę (jei šventė žiemą), širdelę ar dar ką nors mielo, priklijuokite ant dovanos. Gal gali pasirodyti keista, bet pakavimo popierių gali atstoti ir laikraščio ar spalvoto žurnalo lapas. Vertėtų dėmesį atkreipti nebent į tai, kad tame lape būtų parašytos geros naujienos ir įdėtos smagios iliustracijos.

Tada griebkite supakuotą dovaną ir pirmyn pas tą, kam ji skirta!
Pagrindinės taisyklės norint dovanoti pačių įpakuotas dovanėles, prieš imantis darbo verta žinoti keletą paprastų tiesų.

inside my bag (part three)Dovanos pakuojamos dėl trijų priežasčių: dovanojamą daiktą reikia apsaugoti; siekiama išlaikyti paslaptį, kad iš pirmo žvilgsnio nebūtų aišku kas tai yra; stengiamasi pabrėžti jos vertingumą bei grožį. Šis pakavimo būdas vadinamas reklaminiu, nes dovana matoma iškart. Taip gali būti pakuojamas bet koks gražus ar brangus daiktas – papuošalas, laikrodis, puodelis, paveikslėlis.

Įpakavimas neturi nustelbti dovanos. Jis neturi būti prabangesnis nei tai, kas viduje. Geriausia, kai papuošalas sudaro apie trečdalį pačios dovanos dydžio
Vaikams skirtas dovanas dekoruoti reikia labai paprastai ir aiškiai, kad pakaktų vieno žvilgsnio. Mažiesiems labiausiai rūpi, kas ten paslėpta, tačiau prie kalėdinės dovanos įpakavimo pritvirtintas varpelis, eglutės žaisliukas ar kita graži smulkmena, tikrai nudžiugins.

Jei dėžutė nedidelė, nereikia pernelyg primarginti. Tokiu atveju dekoravimui pakanka dviejų spalvų.

Įpakavimas neturi būti sunkiai išardomas, turi pakakti kelių judesių dovanai išimti. Kitaip vietoje malonumo juntamas šioks toks susierzinimas. Juk žmogus nežino, kas viduje, ar galima tą daiktą vartyti, ar jis nesuduš. (Italiku parašytą tekstą reiktų kaip nors išskirti, gražiai apipavidalinti.) Gražiai ir tvarkingai supakuoti dovaną, kuri yra dėžutėje, paprasta. Ką daryti tuomet, jei norime supakuoti kokį nors įspūdingą aksesuarą, formos neturintį daiktą (žaislą, puodelį, gražų šaliką ir t.t.)

Be dėžutės apsieiti sunku, tačiau ją galima padaryti ir iš senų ar savo rankomis darytų atviručių, kurias suklijavę lipniąja juosta, turėsite dėžutę, tinkančią dovanai. Svarbiausia išsaugoti dovanos paslaptį. Taigi, jei įtariate, kad tas, kuriam ji skirta, stengsis paslaptį išsiaiškinti pakratęs dėžutę, pateikite dovaną su „garnyru”. Jei į dėžutę įpilsite makaronų, saldainių ar kavos pupelių, dovana tikrai nesiplaikstys viduje ir niekas nenumanys kas joje.

Įvairūs gamtos elementai ir pačių pasigaminti papuošalai bus ne tik originalūs bei jaukūs, tačiau ir saugūs – juk gamtoje viskas natūralu, be to, nedūžta. Originaliai dovana atrodys ir supakuota į įprastą dovanų popierių, tačiau dekoruota kankorėžiais, spalvingomis džiovintomis gėlėmis ar kvepiančiomis cinamono lazdelėmis.

Taigi, pasirodo, šventės mums ne tik suteikia progą nudžiuginti šeimos narį ar artimą bičiulį, bet ir pasijusti kūrybingais.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy