Valentino Diena

valentino dienaKiekvienų metų vasario 14 dieną daugumoje pasaulio šalių švenčiama Valentino diena. Keičiamasi dovanomis, dovanojamos gėlės ir saldainiai mylimiesiems. Bet kas yra tas paslaptingasis šventasis ir iš kur kilo ši tradicija?

Valentino dienos atsiradimo istorija iki šiol gaubiama rūko, tačiau jau seniai žinome, kad vasario mėnuo yra vadinamas meilės mėnesiu. Šv. Valentino diena, kaip mes ją vadiname šiandien, turi ir krikščionių ir romėnų tradicijų elementų. Taigi, kad buvo Šventas Valentinas ir kaip jis tapo susietas su meilės švente? Šiandien Katalikų Bažnyčia žino bent 3 skirtingus šventuosius, kurių vardas buvo Valentinas, visi iš jų buvo kankiniai.

Viena legenda pasakoja, kad Valentinas buvo kunigas, kuris gyveno 3 amžiuje Romoje. Imperatorius Claudijus II nusprendė, jog geresni kariai bus tie, kurie nėra susaistyti santuokos saitais, todėl jis uždraudė tuoktis visiems jauniems vyrams, kurie buvo potencialūs jo kariuomenės kareiviai. Kunigas Valentinas, matydamas šią neteisybę, pasipriešino Claudijui ir ėmė slapta sutuokti jaunus kareivius su jų mylimosiomis. Kai šie kunigo veiksmai buvo atskleisti, Claudijus įsakė nužudyti kunigą Valentiną.

valentino dienaKitos istorijos pasakoja, kad Valentinas galėjo būti nužudytas už tai, kad padėdavo krikščionims pabėgti iš Romos kalėjimų, kuriuose jie buvo mušami ir kankinami.

Dar viena legenda pasakoja, kad Valentinas pats pirmasis išsiuntė sau sveikinimą. Būdamas kalėjime jis galimai įsimilėjo kalėjimo prižiūrėtojo dukrą, kuri lankydavo kalinius. Prieš savo mirtį, Valentinas išsiuntė laišką, kurį pasirašė “Nuo tavo Valentino” (angl. “From your Valentine”). Šis prierašas iki šiol išliko naudojamas pasirašant Valentino dienos sveikinimus.

Vieni istorikai galvoja, kad vasaris švęsti Valentino dieną buvo pasirinktas pažymint jo mirties metines, kurios galėjo būti 270 m., kiti teigia, jog Krikščionių bažnyčia nusprendė švęsti Valentino dieną vasario viduryje todėl, kad norėjo sukatalikinti vieną iš seniau švenčiamą pagonišką šventę. Senovės Romoje vasaris buvo oficiali pavasario pradžia ir šis metų laikas skirtas apsivalymui. Namų interjerai buvo rituališkai išvalomi barstant druska ir kviečiais (speltomis).

Didžiojoje Britanijoje Valentino diena išpopuliarėjo maždaug 17 amžiuje. Jau 18 amžiaus viduryje tarp draugų ir mylimųjų iš visų socialinių sluoksnių buvo populiaru dovanoti vieni kitiems mažus ranka rašytus raštelius su linkėjimais ir prisipažinimais meilėje. Iki to amžiaus pabaigos spausdinti atvirukai išstūmė ranka rašytus dėl to, kad patobulėjo spausdinimo technologija. Paruoštos atvirutės su tekstu buvo patogesnis būdas greitai pasveikinti mylimą žmogų ir daugumai priimtinesnis nei tiesioginis jausmų reiškimas žodžiais.

Pingančios pašto paslaugos taipogi prisidėjo prie Valentino dienos šventimo populiarinimo. Amerikoje ranka rašyti atvirukai Valentino dienos proga atsirado 18 a. pradžioje, 1840 m. verslininkas Ester A. Howland pradėjo pirmąją masinę Valentino dienos atvirukų gamybą ir prekybą.

valentino dienaVisame pasaulyje kasmet išsiunčiama apie 1 milijardas Valentino atvirukų, tai antra didžiausia šventė po Šv. Kalėdų, per kurią siunčiami sveikinimai (per Kalėdas siunčiama apie 2,6 mlrd. atvirukų).

Keletas Valentino dienos dovanų idėjų:

  • Romantiška vakarienė dviems
  • Šventinio šokolado dėžutė
  • Juvelyrinis papuošalas
  • Žinutė uždaryta butelyje
  • Butelis brangaus vyno
PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , ,
Komentarų nėra. Būkite pirmas

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy