Iškrovos Diena

Kuo naudingos iškrovos dienos

Advento laikotarpio rekomendaciją penktadieniais nevalgyti mėsos, kiaušinių ir pieno produktų galima laikyti tiesiog iškrovos dienomis, kurioms pritaria ir mitybos specialistai. O gyvenantieji pagal ajurvedos mokymą teigia, kad iškrovos dienos – idealus būdas kūnui Ir sielai apvalyti.

Iškrovos dienos moterų žinomos nuo seno. Tik anksčiau šiomis dienomis jos nieko nevalgydavo, vien gerdavo mineralinio arba paprasto vandens. Tai nėra gerai, nes labai sunku iškęsti alkį.

boyfriend bento 7-25-07Daugelis šiandieninių dietologų siūlo iškrovos dieną valgyti ribotą kiekį vienos rūšies nekaloringų produktų ir gerti daug vandens (1,5-2l). Pavyzdžiui, suvalgyti apie 1 kg daržovių (netinka bulvės arba ankštinės daržovės, nes jose per daug kalorijų) arba 800 g vaisių, arba 600 g virtų grikių, ryžių, avižų kruopų (sausų – apie 200 g). Iškrovos metu organizmas, su maistu gaudamas mažiau kalorijų, ima eikvoti savo jau sukauptas atsargas (todėl krinta svoris), kartu ilsisi ir apsivalo. Be to, kai valgai vienos rūšies maisto, šiek tiek paspartėja medžiagų apykaita.

Kuklesnės mitybos nauda

Šiuolaikinis mitybos mokslas mėsos siūlo atsisakyti visai dėl žemiškų tikslų. Pirmiausia siekiant sumažinti organizme cholesterolio kiekj. Cholesterolis-tai riebalų rūšis, būdinga tik gyviesiems organizmams. Per didelis cholesterolio kiekis kraujyje – pagrindinė širdies ir kraujagyslių ligų, taip pat mirtingumo nuo jų priežastis. Negana to, nors mėsa teikia organizmui būtiniausių baltymų, bet yra ilgiau virškinama ir sunkiau pasisavinama. Tai eikvoja daug energijos, kurią galima išnaudoti darbui ir kūrybai. Pastebėta, kad vegetarų kraujospūdis yra žemesnis, cholesterolio kiekis kraujyje mažesnis.

Šie žmonės gerokai rečiau serga podagra ir diabetu, jų inkstai geriau veikia, jiems mažesnė infarkto ir insulto, storosios žarnos, krūties vėžio rizika. Nevalgantieji mėsos rečiau serga tulžies akmenlige, jiems beveik niekada neužkietėja viduriai. Maitindamasi tik augaliniu maistu gali lengviau išsigydyti kai kurias alergijos formas, odos ligas, pavyzdžiui, neurodermitą. Galima būtų pridurti, kad vegetarams negresia užsikrėsti galvijų kempinlige, snukio ir nagų liga, jie negauna galvijams ir paukščiams su pašaru duodamų ir jų mėsoje išliekančių augimo hormonų, antibiotikų likučių.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy