Interneto Svetainių Kūrimas Per 1 Dieną

Ilgai svajojote turėti savo nuosavą interneto svetainę? Manote, kad tai labai sudėtingas ir brangus dalykas? Pasistengsime paneigti šią nuomonę ir įrodyti, kad net ir visiškai nieko interneto svetainių kūrime nenusimanantis žmogus per 1 dieną galėtų susikurtį nuosavą interneto svetainę.

Trumpai apie interneto svetainių kūrimą

2 pagrindiniai dalykai, be kurių nesukursite interneto svetainės yra domenas ir hostingas.

domenasDomenas yra registruojamas interneto adresas, panašiai kaip ir vardinis automobilio numeris. Jis priklauso tik jums ir gali būti perkamas bei parduodamas. Jeigu norite susikurti asmeninę interneto svetainę, dažniausiai pasirenkami domenai su vardo ir pavardės deriniais, pav. jonasjonaitis.lt ir pan.

Hostingas paprastai tariant yra jūsų svetainės failų talpykla. Domenas be svetainės failų tas pats kaip mašinos numeriai be automobilio – įspūdžio nedaro. Kai lankytojas surenka domeno adresą naršyklėje, svetainė atvaizduojama iš hostingo gaunamais failais.

Trečias ne mažiau svarbus dalykas yra svetainės turinio valdymo sistema. Domenas ir hostingas, tai tarsi automobilio numeris ir tuščias kėbulas (be variklio, be vairo, kėdžių ir t.t.). Galutinę išvaizdą svetainei suteikia kokia nors turinio valdymo sistema (TVS). Ji naudojama pateikti svetainių turinį – puslapius. Skirtingiems poreikiams naudojamos skirtingos turinio valdymo sistemos. TVS labai palengvina svetainės kūrimą. Jums nereikia išmanyti įvairių programavimo kalbų, dizaino ir kitų dalykų. Vienintelis darbas, kurį tereikia atlikti, tai pildyti svetainę turiniu.

Taigi, norint susikurti pilnavertę veikiančią interneto svetainę jums reikės 3 dalykų:

  1. Įsigyti domeną
  2. Įsigyti hostingą
  3. Instaliuoti turinio valdymo sistemą

Domeno įsigyjimas

Domeną įsigyti patariama kuo anksčiau, net jei dar ir nesate suplanavę savo svetainės, nes jūsų sugalvotą pavadinimą bet kurią akimirką gali nupirkti kitas asmuo. Dažnai naudojami žodžiai, populiarūs vardai dažniausiai jau būna užimti, todėl domeno pirkimo nepalikite paskutinei minutei!

Patikrinti, ar jūsų sugalvotas domeno pavadinimas neužimtas galite šioje svetainėje.

Įveskite kelis savo sugalvotus variantus į tikrinimo formą ir pažiūrėkite kurie domenų adresai neužimti. Jeigu norimas adresas jau užimtas, vietoje .lt galūnės galite bandyti rinktis .com, .net ar kitas galunes.

Kai jau turite rezervavę domeną, lieka kitas žingsnis – hostingas.

Hostingo įsigyjimas

Kaip jau minėjome, hostingas suteikia galimybę interneto naršyklėje atvaizduoti pačią svetainę. Svarbiausi parametrai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį yra CPU (procesoriaus sparta), RAM (atmintis) ir duombazės palaikymas. Kiti parametrai, tokie kaip disko vieta ar duomenų srautas nėra labai svarbūs, nes dažniausiai svetainės visų resursų neišnaudoja.

Serveriai.lt aptarnauja daugiau nei 60 tūkst. svetainių ir yra paruošę specialius hostingo planus įvairiems poreikiams. Jeigu planuojate turėti asmeninę interneto svetainę, blogą, tai pakanka planų Asmeninis arba Universalus. Vėliau esant poreikiui planą galėsite pasikeisti. Pasinaudokite galimybe sutaupyti ir rinkitės ilgesnį plano užsakymo laikotarpį čią.

hostingas

Gavę prisijungimo prie hostingo informaciją, pirmą kartą prisijunkite ir apžiūrėkite valdymo skydą. Juo naudodamiesi įkelsime turinio valdymo sistemą (TVS).

directadmin valdymo skydas

Prieš diegiant TVS pirmiausia reikia sujungti domena su hostingu. Tai daroma tokiais etapais. Prisijungiame prie domenų valdymo centro ir susirandame savo domeno pavadinimą. Jeigu DNS serveriai dar nenurodyti, juos reikia pakeisti į standartinius serveriai. lt serverius, kaip matome žemiau.

image

Toliau jungiamės prie hostingo DirectAdmin panelės ir sukuriame naują domeną, kuriame įrašome savo svetainės pavadinimą.

svetainiu-kurimas2

Pastaba: šių veiksmų jums gali ir nereikėti atlikti, nes jeigu kuriate savo pirmają svetainę, visi parametrai įrašomi automatiškai įsigyjimo metu. Jeigu nesiseka sujungti domeno su hostingu, prašykite hostingo tiekėjo pagalbos.

Turinio valdymo sistemos pasirinkimas

Kaip jau rašėme, turinio valdymo sistema reikalinga tam, kad supaprastintų visą svetainės veikimą ir jos savininkui nereikėtų rūpintis programiniais klausimais.

Viena iš populiariausių turinio valdymo sistemų pasaulyje yra WordPress. Nors ji dažniausiai naudojama asmeniams blogams, tačiau yra lengvai pritaikoma įvairaus tipo svetainėms, nuo naujienų portalų iki elektroninių parduotuvių. Pagrindiniai WordPress privalumai:

  • Nemokama
  • Greita
  • Taupiai naudoja resursus
  • Dažnai atnaujinama ir saugi nuo įsilaužimų
  • Daug nemokamų išvaizdos šablonų
  • Daug funkcinių papildinių

TVS diegimas

Hostingo kompanijos dar labiau palengvimo TVS diegimą ir ją galima instaliuoti vos per kelias minutes naudojantis automatine instaliavimo sistema Installatron.

Prisijunkite prie hostingo DirectAdmin valdymo panelės ir viršuje dešinėje pasirinkite Installatron mygtuką.

image

Atsidariusiame lange iš skyrelio Content Management pasirenkame WordPress ikoną

image

Naujame lange pasirenkame install this application

image

Atsidariusiame parametrų lange beveik nieko nereikia keisti. Domain skiltyje nurodomas domeno adresas, kuriame bus diegiama WordPress. Version ir Database sekcijų nustatymų galite nekeisti, nes jie bus sukurti automatiškai. Settings skiltyje galite nusirašyti automatinį arba iškart įrašyti savo sugalvotą būsimą prisijungimo slaptažodį prie WordPress. Slaptažodis ir prisijungimo vardas bus atsiųsti nurodytu email adresu. Galite iškart įrašyti ir sugalvotą savo interneto svetainės pavadinimą, tačiau šiuos ir kitus parametrus bus galima keisti vėliau. Spaudžiame Install mygtuką, kad prasidėtų WordPress instaliacija.

installatron

Netrukus prasideda WordPress instaliavimas, o jam pasibaigus pasirodo rezultatų lentelė. Jeigu viskas pavyko, matysite tokį ar panašų vaizdą savo kompiuterio ekrane:

wordpress

Išsisaugokite savo prisijungimo prie WordPress adresą (jusussvetainespavadnimas/wp-admin) į naršyklės Favorites skiltį arba susikurkite nuorodą ant darbalaukio, kadangi per šią nuorodą ateityje valdysite svetainės darbą.

Surinkite naršyklėje savo domeno pavadinimą ir pasižiūrėkite, kaip atrodo naujoji svetainė. Šioje vietoje galėtume jau baigti, tačiau dar aptarsime kaip greitai pasikeisti svetainės šabloną (template) ir sukurti pirmąjį interneto svetainės puslapį.

Svetainės išvaizdos keitimas

Norėdami pakeisti savo svetainės išvaizdą per Administratoriaus meniu einame į Appearance->Themes

wordpress-admin

Toliau renkamės Install Themes skiltį. Įrašome kokį nors raktažodį angliškai (pav. news, blog, summer) arba varnelėmis pažymime, kokios savybės mus domina (spalva, stulpelių skaičius, plotis ir t.t.)

wordpress-admin2

Paieška randa visus šablonus pagal kriterijus, kuriuos galite peržiūrėti ir tada instaliuoti.

 

wordpress-admin3

Norėdami įrašyti pasirinktą WordPress išvaizdos šabloną spaudžiame Install Now.

Šablonų yra sukurta daugybė tūkstančių todėl neužtrukite su jais ilgiau nei reikėtų, nes visada galėsite pakeisti į naują.

Pirmojo puslapio sukūrimas

Norėdami sukurti pirmąjį savo interneto svetainės puslapį vėlgi per Admin panelę einame į Posts->Add new

svetainiu-kurimas

Įrašome puslapio pavadinimą. Žemiau parašome teksta. Kai baigiate kurti savo pirmąjį puslapį jį įrašo Publish mygtukas dešinėje.

Atsidarykite savo svetainę ir išvysite, kad pirmas puslapis jau rodomas pagrindiniame (Home) svetainės puslapyje.

Tikimės, kad ši trumpa instrukcija jums buvo naudinga ir padės susikurti interneto svetainę per 1 dieną. Kaip visada, jeigu turite klausimų, juos galite pateikti komentarų skiltyje.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 9.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy