Mediniai Daiktai Ir Jų Priežiūra

medzio demesSenus įrankius atnaujinsite pašveitę juos plieno kempinėle, o po to sutepkite aliejumi ir gerai įtrinkite.

Nuo peilio likusius rėžius iš pjaustymo lentelės pašalinsite kelioms valandoms uždengę lentelę drėgnu rankšluostėliu – nuo drėgmės medžio pluoštas išbrinks.

Nors medis ir kietas, tačiau lengvai pažeidžiamas. Lakas apsaugo medį, bet laikui bėgant susidėvi. Visų rūšių medį gadina ir drėgmės perteklius, ir pernelyg sausa oras, ir saulės spinduliai.

Medinius ir ypač senovinius baldus geriausia blizginti bičių vaško tepalu, nes silikoniniai blizgikliai aptraukia medį sluoksniu, kurį sunku pašalinti. Bičių vaško tepalo galite pasigaminti patys, o laikykite jį plačiakaklyje stiklainyje, kad galėtumėte į jį pamirkyti skudurėlį. Jei blizgiklis sukietėja, įstatykite stiklainį į karštą, bet ne verdantį vandenį.

BLIZGIKLIO RECEPTAS

Stambiai sutarkuokite 50 g bičių vaško, po to sutarkuotą vašką suberkite į užsukamą stiklainį, įpilkite 150 ml terpentino (pakaitalai netinka ) ir nestipriai užsukite dangtelį. Įstatykite stiklainį į karšto vandens dubenį. Kad greičiau ištirptų vaškas, stiklainį galite truputį pakratyti – iš mišinio pasigamins tąsus tepalas, kurį palikite atvėsti.

Naujus medinius virtuvės įrankius per naktį palaikykite obuolių acte – tuomet į juos ne taip gersis maisto kvapai. Po to leiskite išdžiūti. Dubenėlius ištrinkite alyvuogių aliejumi, tik jokiu būdu neplaukite plovikliais, ar pamuilėmis. Paskalaukite šiltu vandeniu, o išdžiūvusius vėl patrinkite alyvuogių aliejumi.

KAIP VALYTI DĖMES NUO MEDŽIO PAVIRŠIAUS

kavos staliukas

Alkoholis ant lakuoto medžio paviršiaus palieka baltas dėmes, todėl išlietą jį reikia tuojau pat nušluostyti, dėmes išvalyti medienos blizgikliu, o jei nepadeda, parieviui trinkite minkštu skudurėliu, pamirkytu metalo blizgiklyje. Karščio dėmės gali atsirasti, jei karštus indus ant medinio paviršiaus statysite be padėkliukų. Parieviui įtrinkite metalo valiklio tepalu, vietoje jo galima naudoti tirštą aliejaus ir druskos tyrę – ją palikite porai valandų, paskui nublizginkite.

PATARIMAI, sumaniusiems puošti virtuvę medžiu

Medžiu kalkite tas vietas, kurių nedengia spintelės,šaldytuvas, viryklė bei kita virtuvėje esanti buitinė įranga. Negalima uždengti radiatorių – iki jų būtina palikti 5 -10 cm tarpą. Tvirtinant dailylentes prie elektros jungiklių ir kištukinių lizdų, kad juos būtų lengviau pasiekti, palikite nedideles nišeles. Be to, medis su laiku keičia spalvą, t.y. tamsėja, ypač tai aktualu juodalksniui, kuris tampa daug raudonesnis jau po metų, pušis – geltonesnė. Spalvų beveik nekeičia beržas ir drebulė. Norisi priminti, kad grindis reikia daryti iš kietmedžių, nors pušinės ir eglinės grindys yra labai gražu, bet nepraktiška, numetus bet kokį daiktą, lieka žymė ir t.t.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy