Burokėliai ir Sveikata

burokeliaiBurokėliuose gausu sacharozės, gliukozės, fruktozės, pektinų, vitaminų B1, B2, B6, C, karotinoidų, pantoteninės, folinės ir organinių rūgščių, baltymų, geležies, mangano, kalio, kalcio, kobalto, magnio, jodo.

Burokėlių patiekalai stimuliuoja medžiagų apykaitą, todėl yra labai tinkamas dietinis maistas nutukusiems žmonėms, sergantiems hipertonine liga, kepenų ir inkstų ligomis. Burokėlių sultys spaudžiamos iš žalių, virtų ar keptų burokėlių. Jei namuose nėra sulčiaspaudės, galima burokėlius sutarkuoti ir išspausti per dvigubą marlę. Virtus burokėlius galima sumalti mėsmale, paskui masę perpus praskiesti vandeniu ir išspausti per marlę.

❖ Šviežios burokėlių sultys naudingos sergantiems plaučių uždegimu, pleuritu.
❖ Burokėlių sultys, sumaišytos su medumi (1:1), naudingos sergant hipertonine liga.
Burokėliai – puikus vaistas susirgus sloga. Virtų burokėlių sultimis ar nuoviru reikia praplauti nosies šnerves. Slogą gydo ir žalios burokėlių sultys, bet, manoma, kad efektyviausiai gydo raugintų burokėlių sultys. Po 2-3 lašus jų įlašinama į kiekvieną šnervę keletą kartų per dieną.
Kitas geras senovinis receptas: 3 dalis raudonųjų burokėlių sulčių sumaišyti su 1 dalimi me-   daus. 4-5 kartus per dieną į nosį  lašinti po 5-6 lašus šio tirpalo. Šis vaistas tinka ir vaikams.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy